Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlölik az emberek a...

Miért gyűlölik az emberek a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen hallom, olvasom ezt.


Megvan a lehetőség olyan ünnepet teremteni magunknak, amilyet szeretnénk, és nem másokkal foglalkozni.


Akkor mire fel ez a nagy gyűlölködés? Egyáltalán mit gyűlölnek a karácsonyban? Én semmit sem tudok.


2019. nov. 29. 13:55
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
60%
Ha az én családomban lennél ilyenkor, te sem szeretnéd. Őrület a köbön takarítással fűszerezve.
2019. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
65%
Nekem csak azért, mert meghalt az, akit a legjobban szerettem!!! (Haragba kerültem a Jézuskával...)
2019. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
87%
Nem a karácsony önmaga a gond, hanem a vele járó hiszti, a családi kamujopofizas, es meg lehetne sorolni.
2019. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
90%
Én addig gyűlöltem, amíg a családommal kellett eltöltenem, de mostanra már tudom, hogy akkor se a karácsonyt utáltam, hanem őket. Viszont bennem emiatt sose alakult ki az ünnepek szeretete, a hagyományok tartása. Most felnőttként nem érdekel egyik vallásos ünnep sem, egyik kötelező hagyomány sem, egyiket se tartom, más dolgokat ünneplek, más időpontokban. De felőlem más ünnepeljen, élvezze, szeresse, csak ne erőltessék rám azt, ami teljesen közömbös számomra. Egyedül csak a karácsonyi daloktól vagyok rosszul, de ez minden olyan zenére igaz, amit utálok.
2019. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
35%
Én nem gyűlölöm, de nem is szeretem, mert már rég elveszítette a régi jó varázsát, amit gyerekkoromban éreztem az egész ünnep iránt, mert akkor még nem a pénzről szólt az egész, meg hogy "vedd meg ezt meg azt a családnak, a gatyád rámegy, de hát az nem érdekel senkit", szóval nem egy nyavalyás ÜZLET volt az egész, hanem egy valóban szent ünnep. Itthon meg az a legnagyobb baj, és ettől tényleg a falra lehet mászni, hogy akárhova mész be ebben az időszakban, szinte nagyjából tuti, hogy a cseszett Last Christmas-nek valami mai divatos fo_sáshangú popénekes által feldolgozott változatát fogod hallani, vagy ami még rosszabb, a magyar nyelvű változatot, aminek aztán nemhogy tényleg semmi hangulata nincs, de köszönő viszonyban sincs az eredeti angol szöveggel.
2019. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
72%

Arra nem tudok válaszolni, hogy a többi ember miért gyűlöli a karácsonyt, arra viszont igen, hogy én miért utálom.

Mesterkélt. Erőltetett. Nyálas. Üzleties. Képmutató. Hiteltelen. Kötelezettségeket, teljesen felesleges kiadásokat generál. Az emberek ebben az időszakban már-már hisztérikusan viselkednek, kivetkőznek önmagukból. A karácsonyig is rengeteg, fogyatékos reklám ebben az időben a harmadik hatványra emelkedik. - Vég nélkül folyik mindenhonnan a semmitmondó, nyálas fos! Éves szerepjáték, amikor megtörténik "a nagy kebelre borulás", aztán másnap átlépnek az über-keresztények ugyanannak az embernek a hulláján, akivel egymás vállán "sírtak" a nagy keresztény meghittségben. Értelmes dolgot nem tehetsz egy héten keresztül, mert az életet is megállítják mesterségesen ennek a hányadéknak a tiszteletére. Egyébként pedig semmi bajom a Harácsonnyal!

2019. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk arról szólt a karácsony, hogy apám elment fát venni az ismerősétől, ott berúgott, mint állat, aztán terrorizálta a családot. Másnap a szomszéddal ivott, utána kocsmába ment. Üvöltözött, fenyegetőzött, ez lesz, az lesz, mindnekit megver, mindneki költözhet el, késsel hadonászott, mindennek úgy kellett lennie, ahogy ő akarta. Maradék napokon nem szólt senki senkihez. Természetesen nem értette, hogy mi a baj, állítása szerint ő soha nem emlékezett rá, hogy viselkedett. Nem emlékezett arra sem, hogy mennyi pénzt adott nekünk gyerekeknek, utána meg kereste a pénzét, hogy hol van. Mindig alig vártam, hogy leteljenek az ünnepek.

Én azóta gyűlölöm a karácsonyt, pedig már nem otthon lakom, apám is megváltozott, elváltak anyámmal, de akkor is ez maradt meg.

2019. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
9%
Mert a '90-es évekbeli változások ezt eredményezték.
2019. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
57%
Én sem gyűlölöm, annak ellenére, hogy nem vagyok keresztény. Ugyanúgy elfogadom, mint akármelyik más vallás ünnepeit, ártani nem árt senkinek sem, éppen ezért nem is értem mi baj lehetne vele. Szerintem semmi.
2019. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
69%
Nem gyűlölöm, de igazából közömbös vagyok az egésszel szemben. De gyerekként főleg mikor rosszabbul álltunk anyagilag, elég kellemetlen volt, hogy mindenki kapja a jobbnál jobb ajándékokat nálunk meg eléggé jegelve lettek ezek az ajándékozgatások. Plusz még voltak rokonok akikhez össze jártunk ott is ugye sokkal nagyobb értékű ajéndékok. Szóval elég kaka volt az egész. De amúgy nincs benne ilyen zsigeri ellenszenv az ünneppel kapcsolatban. Csak közöny.
2019. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!