Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha semmi nem érdekel és soha...

Ha semmi nem érdekel és soha nem is volt célom, akkor baromi lusta vagyok vagy lehet, hogy súlyos depressziós?

Figyelt kérdés

Annyi embert hallok, hogy gyerekkorában ez meg az volt a vágya, később imádott egyetemre járni és azt csinálja, ami a hobbija (hogy lehet élvezni a tanulást és felelősséget...-_-). Akkor sokan vannak akik élnek halnak ilyen-olyan szabadidős tevékenységekért. Autók, motorok, olvasás, utazás stb...


Na ezzel szemben nekem gyerekkoromban csak ilyen idétlen komolyan nem vehető és elrugaszkodott, de semmilyen motivációt magában nem rejtő, légből kapott vágyaim voltak: vadászpilóta, katona, futballista. Persze amellett, hogy nem is lettem volna alkalmas felnőttként már nem is érdekelt, mert beláttam, hogy ezekkel is sok a meló és csak a nyűg van velük. Hobbim se volt soha. Utálok olvasni, filmekhez úgy kell erőszakkal leültetni, ha utaznom kell akkor elfog a pánik és a szorongás (Olaszban és Horvátban is baromira feszengtem pedig nem egyedül voltam). Egyedül a focinézés ami leköt, de sokszor az se érdekel, csak bele-bele nézek (a sportfogadás miatt elsősorban). Szóval gyakorlatilag semmi se érdekel és igen a karrier is. 26 vagyok, most tervezek végezni, de a tételek elé is iszonyatos nehéz leülni és nem is érdekel, meg nem is értem/jegyzem meg. Lehetséges, hogy megbukok, de az se fog izgatni, mert semmi munka nem érdekel. Soha nem dolgoztam és szüleimmel élek és semmi célom nincs az életben. Utóbbi időben többször gondolkoztam azon, hogy lehetne fájdalommentesen megölni magam, mert ahogy is gyáva és lusta vagyok.



2019. dec. 1. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Lelki bajok is lehetnek, néz magadban és old meg, ha nem megy ne félj segítséget kérni az orvostól.

Inkább kezdeti depresszió szerintem, nálam is ez van de valamit mégis muszáj csinálni nem?

Menj el és kapcsolódj ki, csináld azt amihez kedved van,ha nem tudod mit akarsz próbálj ki dolgokat, munkahelyeket stb.. ha nem tetszik további lehet állni, ha tanulsz akkor jobb munkahelyed is lehet de akár saját vállalkozást is indíthatsz.


Sok sikert és kitartást, ne add fel.

2019. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem tudom mit kéne mondanom hogy feldobjalak, de kérlek ne öld meg magad, ha nem is tűnik így, vannak emberek akiknek szüksége van rád.
2019. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok. Csak én 21 vagyok, és érettségi után lettem ilyen,addig voltak céljaim, mihelyst kezembe vettem azt a papírt már semmire sem tudom magam rávenni, néha elmegyek dolgozni olyan helyre ahol még nem dolgoztam és lehúzok pár hónapot és ismét előjön a lustaság. Ez elég bajos dolog.


Én eddig azért nem nyírtam ki magam mert a szüleim nem képesek resetelni a modemet ha nincs net, ezt hetente meg kell csinálni.. és ez viccen kívül.

2019. dec. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is így vagyok és én 33 éves nő vagyok
2019. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy alakult az életed az elmúlt időben?

2023. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van munkám de szenvedek minden nap, szociális fóbiám lehet illetve szorongok. Továbbra sincs semmi hobbim és mindent feladok amibe belekezdek.
2023. jún. 8. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!