Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is ez van amikor...

Mással is ez van amikor idegen emberekkel beszél?

Figyelt kérdés

Amikor a másik beszél, hosszabb összefüggő mondatoknál mintha kikapcsolna az agyam, elvesztem a fonalat és csak bámulok előre.

Nagyon kellemetlen amikor befejezi és azt se tudom miről beszélt. Ez azért lenne mert idegen ember számomra és izgulok? Mert nem vettem észre magamon, hogy izgulnék ilyenkor. Másnak is van hasonló problémája? Mi lehet a bajom?

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!



2019. dec. 2. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mik a felmerülő témák? Voltam én is ügyfélszolgálatos, ami ≠ ügyeletes lelkielsősegély vonal. Úgyhogy a “fiam megnősül, de az a nő nem neki való”, “megint drágul a kenyér”, “nem találok munkát” és társai problémákat én is elengedtem a fülem mellett.
2019. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy ahhoz lenne köze,hogy idegen,vagy ismerős.Szimplán nem érdekel annyira,hogy oda tudj figyelni.Ismerem az érzést ismerősökkel/kollégákkal is.Egyszerűen annyira érdektelen számomra,hogy becsukódik a fülem :(
2019. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én akkor vagyok így, hogy elveszítem a fonalat, amikor túl sokat beszél a másik, nincs oda-vissza kommunikáció, ráadásul mindent olyan részletekbemeően magyaráz el, ami nem érdekel, 10 percen keresztül meséli, amit 2 percben is el lehetne mondani. Pl. Voltunk egy városban x-szel, ezt és ezt csináltuk. Na de nem ennyi a sztori, hanem az összes épület stílusát elmondja, az utolsó kisablak kivitelezési technikájáról is beszél, holott nem ez a lényeg.
2019. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dettó, én is szoktam ilyet érezni :D Beszél, beszél nekem valaki és látszólag odafigyelek, de csak a mondandója végén jövök rá, hogy egy szót se fogtam fel az egészből :D
2019. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen régebben meg néha most is, de régen nagyon sokszor. Hiába mondtak el 3 mondatot, és én semmit nem fogtam fel belőle. Én a koncentráció, és érdeklődés együttes hiányának tudtam be. Sokat küzdöttem ezzel is mindig próbáltam koncentrálni arra amit mondanak hogy javítsak magamon. Aztán első fontosabb változás akkor következett be mikor elmentem melózni, és a főnök elmondta mit kellett csinálni, ott se mindig maradt meg de 1 év után már tudtam figyelni arra amit mondtak ha akartam. Gyakorlás gyakorlás gyakorlás. Mondjuk sose vették észre ha nem figyeltem mivel nem vagyok hülye és valahogy kilogikáztam vagy max kidumáltam. Nekem valószínűleg azért volt ilyen mert vannak ilyenek a családban akiknek ha beszélsz se figyelnek oda igazán, és mondják a magukét. Ez berögzült, és ezen kellett dolgozzak hogy "kijavítsam" ezt a hibát. Sok más ilyen is van. Rengeteget számít a környezet amiben felnövünk. Senki sem indul egyenlő esélyekkel. Van aki szegényen indul, ráadásul rossz környezetben is. Próbálj meg koncentrálni arra amit mondanak neked, mikor beszélgetsz valakivel próbálj meg figyelni, és normális beszélgetést folytatni. Minden egyes ilyen alkalom egy apró siker a célig.
2019. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túlságosan szakmai dolgokat kérdezel és a részletekre, a hiányok letisztázásra nincs idő.

Pl. Egy dedikáláson találkozol egy autóversenyzővel és örülsz, ha két kérdést fel tudsz tenni és nem akarod tovább húzni a másik 100 sorban álló ember idejét.

2020. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!