Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van bennem egy kis...

Miért van bennem egy kis félelem ha beszélnem kell idegen emberekkel?

Figyelt kérdés

Hogy tudnám azt kiküszöbölni, hogy ne legyen bennem izgulás, ha idegennel kell beszélgetnem?

20/F



2016. máj. 23. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Velem is ez van. Szerintem magabiztosság kérdése. Önbizalomból kellene egy maréknyi, úgy talán nem azon morfondíroznék állandóan, hogy az adott illető vajon mit gondol rólam.

Rendben vagy magaddal?

2016. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem műveltség és tájékozottság kérdése is. Ennyi idősen én is küzdöttem ezekkel a problémákkal, mert úgy éreztem kevés a tapasztalatom, vagy olyan kérdés kerül elő, amihez nem értek. Sajnos a tapasztalatokat az iskola nem tanítja meg, rengeteg szituációt át kell élni, mire az ember határozott lesz, és megszűnik ez a félelem.

Valóban igaz amit az első írt, tehát az önbizalomhiány, de ez mindig a tudás hiányából fakad.

Viszont amit meg kell magaddal értetni, hogy senki nem várja el, hogy mindenben toppon legyél, és nem kell zavarba jönni ha információt kell kérni, hivatali ügyet elintézni, vagy egyszerűen csak idegennel szóba állni egy társasági összejövetelen. Meg lehet mondani, hogy én ehhez nem értek, épp ezért fordulok önhöz stb.

2016. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!