Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok segiteni?

Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
Au pair vagyok Angliában, de valami elképesztően rossz helyzetben vagyok. Elején minden jól indult, de 1 hónap után minden megváltozott. Az anyuka nagyon bunkó velem, rossz dogokat mond rólam (másokkal is ilyen, de a legtöbbet velem), de utána meg bocsánatot kér, ezért nem gondoltam, hogy menekülnöm kellene...de 3 hete ez rosszabb napról-napra. Elején megegyeztünk, hogy karácsonyig maradok, utána, hogy márciusig, de múlt hét hétfőn közöltem, hogy családi okok miatt mégis haza kell mennem korábban. Azóta a helyzet katasztrofális. Ma azt mondta, hogy minél kevesebb időt akar a közelemben tölteni, és elküldött a szobámba...én nem bírok itt ki még 3 hetet, de nincs másik au-pair jelölt és 3 reggelen dolgozik másfél órán keresztül, olyankor kell vki aki az 1 évesre vigyáz. Mit tegyek?
2019. dec. 2. 13:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Sürgősen keresd az angliai magyar nagykövetséget.


Ha lenne szerződésed akkor sem viselkedhetnek veled így.


De mivel nincs igy illegálisan dolgoztatnak.


Kérd a nagykövetséget hogy segitsenek eljönni onnan és segítsenek a hazautazasodba.


Guglizd ki, ird be igy a keresobe, h angliai magyar nagykövetség.

2019. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Vettem egy repülőjegyet december 20.-ára régebben, de azt hiszem ingyenesen át tudom rakatni egy korábbi napra, de nem tudom, hogy hogyan hagyjam el őket. Azt mondta ma, hogy csak arra a 3 órára van szüksége rám, utána nem akar látni, és a gyerekeket se akarja, hogy velem időt töltsenek. Meg hogy egy szörnyű ember vagyok, felelőtlen és nem veszem észre, hogy én vagyok a rossz ember. Persze a családja, barátok őt támogatják, én családom meg barátaim meg engem. Pár órával ezelőtt küldött egy üzenetet, hogy sajnálja, hogy a dolgok így alakultak és azt hitte, hogy élet könnyebb és jobb lett volna és hogy holnaptól kedvesebb próbál lenni. Elmúlt 1 hétben ezt 3x hallottam. Nem tudom, hogy kérjem az angliai nagykövetség segítségét. A család úgyis azt mondaná, hogy én vagyok a rossz. És mindenki nekik hisz..
2019. dec. 3. 00:36
 13/19 anonim ***** válasza:

Nincs szerződésed! Tök mindegy milyen a család. A nagykövetség segít hazajutni.


De amúgy te is simán felmonhatsz mivel a nővel nem vagy szerződve és később ezt a munkát a nyugdíjadba se fogják beszámolni. Alapvető emberi jogaidat is sértik.


Mondj fel és utazz haza. Érzelmileg próbál zsarolni.

Szépeket mond? Pasi vagy nő? És te lány vagy vagy fiú?


Gyere haza! Beszélj a családoddal, hogy segítsenek ha kell a szüleid vagy a nagymamád álljon oda a munkáltató elé, hogy adjanak vissza téged nekik mert ők a te családod. Kész röhej! Szedd már össze magad és kérj segítséget a családtól és a nagykövetségtől.

2019. dec. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az angliai nagykövetségen magyarok vannak szóval nem hiszem hogy elfogultsággal lennének egy elfelejtett munjaszerződés miatt, pláne hogy már brexit van.


Haza?kéne jönnöd minél előbb a családod kérd hogy segítsenek hazajutni. Otthonról is bemehetnek a magyar angol nagykövetségre. Szólj nekik! Érzelmileg zsarol a munkáltató, jó ha tudod.

2019. dec. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Javítva a szavak: Felmondhatsz.


Nincs munkaszerződésed.


Ne hari csak izgultam érted és elírtam véletlen.


Több ilyet meséltek már nekem külföldi munkavállalók.


Remélem minél előbb tudsz intézkedni és hazajönni.

2019. dec. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Gyere haza!
2019. dec. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bérjegyzéket kéne havonta adnia a munkáltatónak.


Van egy weboldal ahol egy telefonszám is van ez amolyan segélyvonal. Nem tudom belinkelni lehet le is tiltana a rendszer.

De ha beírod a gugliba, hogy Angliai Segítség tanácsok bevándorló munkavállalók munkahelyi jogok akkor a legelső a keresőbe.

A telefonszám a legalján van Fizetési és munkajogi hivatal segélyvonal.

Nem tudom mennyire frissek ezek az információk.


Illetve keress a gugliba angliai magyar blogokat magyarként angliába kb ilyen kereső szóval ott is tudsz tanácsot kérni.


Számomra nonszensz hogy kezdtél ott dolgozni de ezek szerint nem biztonságos munkaközvetítőn keresztül, ha így tettél volna akkor nem lennél munkaszerződés nélkül aminél ez az angliai tanács oldal sürgősen javasolja szakértő keresését lasd ezen az oldalon lévő telefonszam illetve a nagykövetség telefonszáma. Guglizd már ki nem tudok ide linkelni semmit. Magyar a nagykövet segíteni fog pláne hogy nincs munkaszerződésed, te meg naív vagy és tapasztalatlan. Alapvető emberi jogaid 30 pontját is olvasd el.

2019. dec. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Amúgy amit írtál tök úgy kezel a munkáltató akinél vagy, mintha párkapcsolatba lenne veled vagy mintha házastárs lennél aki elhagyja a gyerekeit, társát. Szerintem kivetíti rád az exével kapcsolatos cuccait.

Milyen szépeket mondott neked és milyen neműek vagytok?


Egy Aui pair munkánál már az elején kell szerződésbe tisztázni a munkaköri leírast és etc. Nem véletlen van ezzel véded magad is.

2019. dec. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Majd írsz hogy alakult a sorsod? Hogy tudjuk minden ok.
2019. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!