Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az általában vett jól szituált...

Az általában vett jól szituált emberek miért olvassanak többet, mint egyszerűbb társai? Egy kétkezi melós (én is az vagyok), szinte nem is fog könyvet a kezében. Nem hiszem hogy annyira pénzfüggő lenne.

Figyelt kérdés
2019. dec. 7. 21:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
58%

„6-os, könyvtár is van a világon. De egy új kiadású könyv is 3-4000 ft környékén mozog. Azért az ne legyen már olyan elérhetetlenül sok, pl havonta.”


Idézek magamtól.

„Könyvtár meg nem mindenhol elérhető, és ha van is, nem biztos, hogy nagy választékkal rendelkezik pl. vidéki kisebb városokban.”


Ebből is látszik, hogy sokan olvasnak, de nem értelmeznek.


Egyébként meg igen, havi 3-4k nagy kiadás, ha minimálbérből kell mégélj vagy kevesebből. Még 500 Ft-ot is meg kell gondolni, hogy mire költi az ember.


De ezt órákig magyarázhatom, ha nem élted át. Az is magáért beszél, hogy még arra sem méltattad magad, hogy az országod jelen helyzetéről tájékozódj. Szomorú, de ez a valóság. Valakinek még 500 forintnyi szórakozás sem jut.



Magam részéről meg annyit, hiába van már könyv 1500 forinttól, ha nem az érdekel. Nem fogok azért venni egy könyvet, mert csak arra tellett (ettől még lehet jó az a mű is), akkor inkább nem veszek semmit, vagy gyűjtöm. Idegennyelvű könyveket olvasok többnyire, ami értelemszerűen drágább, akár itthon nézem az árakat, akár külföldi portálon. Persze, ki lehet fogni jó akciókat, de a súlyra is oda kell figyelni...


A torrentezést, meg egyéb pdf-t terjesztő oldalakat meg hagyjuk ki, mert nem kellemes kijelzőről olvasni hosszabb távon. Mellesleg az idősebb korosztály nem is biztos, hogy képes lenne letölteni bármit is, lehet ez is meglepő lesz: de sok ember nem ért a modern gépekhez és jobban mondva felületekhez. Még a fiatalok közül is jó pár ember akad, aki azt sem tudja mi az a torrent.


Ha nem hiszel nekem, akkor járj utána magad, rengeteg olvasmány van, ami ezeket a felvetült témákat is érintik. De azért az sem ártana meg, ha nyitott szemmel járnál.

2019. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
#11 A MEK nem torrentoldal, és könnyű használni. Az igaz, hogy kényelmetlenebb monitoron olvasni, de meg lehet szokni. Persze abban igazad lehet, hogy szakkönyveket, és újrakiadott műveket nem lehet ingyen megkapni, és nem mindenki szépirodalmat keres. Meg összességében amit a #6-ban írtál, azt én is így gondolom. Bennem valahogy teljesen elkülönül a szakkönyv és a szépirodalom, ezért is írtam, hogy utóbbiak nagy részének ismerete egyáltalán nem pénzkérdés, ott ahol mondjuk a net alap. Az megint más ha kinyomtatott formában kell. Tudom nem nekem szólt amit írtál, de akkor már kijavítom magam, szóval szerintem a klaszikus szépirodalom ismerete nem függ az anyagi helyzettől. Az idő tényező is olyan, hogy sietni sem kell vele.
2019. dec. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

11-es pont ezért keres valaki minimálbért ezért a mindsetért.

Ahhoz,hogy pont ne minimálbért keres,ahhoz igenis olvasni kell könyveket.

Kifogásokat látok csak nálad.

Mi lenne ha megoldásokat is mondanál?

Mert ezzel nem leszel előrébb sőt pont ezért fogsz minimálbért keresni vagy az aki ezeket vallja.

Torrenthez nem èrt semmi baj,akkor felhívja Palikát,hogy haver figyu már kellene ez és ez a könyv töltsd már le,és igenis szokd meg akkor a képernyőről olvasást.

Ha nehéz,akkor mik a lehetőségek:

1. Veszel egy ebook olvasót

2. Mobiltelefonnál kipróbálod amikor vízszintben van a kijelző ezáltal a betűk nagyobbak leszek az oldal is hozzáigazodik az elforgatott képernyő méreteihez.

3. Ha nem akarsz se ebook olvasót venni se mobilról nem akkor elblattyogsz szépen a copygeneralba és kinyomtatod le is fűzik neked.

4. És/vagy hangoskönyv szintén torrentről


Ne ennyi lenne,csak az átlag magyar gyárt gyorsan egy kifogást és ezzel le is tudta azt hiszi a felelősséget nem vállalva.


Warren Buffet: ,,A legjobb befektetés az önmagadba való befektetés".

Aki erre sajnálja az nem érdemel mást max minimálbért.

De azért a cigike,sörike,kóla,egyébb cukros ücsi meg a mekdonácra azért mindig van pénz meg a kocsmába is pont ezeknek az embereknek.

2019. dec. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt: Mit értünk jól szituált alatt? A tesóm a környezete szerint elegáns, jól néz ki, sportos, ad magára. És nem olvasom. A főnököm üzletember, tipikusan jó megjelenésű öregúr, de nem sokat olvas. Fiatalon olvasott kalandkönyveket, aztán ennyi.

Az egyik haverom sokat olvas, mindenfélét, szeret merengeni és tipikus kocka kinézete van, nem elegáns. Több lány ismerősöm is sokat olvas és visszahúzódó, egyszerű a megjelenésük, senki sem mondaná rájuk, hogy annyira jól szituáltak, hanem csak átlagosak.


A munkától sem függ az olvasottság. Műszaki egyetemre jártam és egyszer, amikor bevittem egy regényt, a csoport nagy része azon csodálkozott, hogy miért olvasok ilyet. Egyszerűen nem olvastak, maximum a házikhoz és vizsgákhoz szükséges szakkönyveket.

Gyári melósok között is dolgoztam/dolgozom. Egy részük sokat olvas, egy részük semmit.


Másrészt, 45%-ost nem igazán értem. Szóba került az olvasás és az anyagi vonzata. És igen, van neki. A minimálbérnek ehhez semmi köze. Nem jutottam attól előrébb az életben, hogy olvastam regényeket. Nem lett tőle jobb melóm, nem kerestem több pénzt, egyszerűen csak lekötött, elgondolkodtatott és szórakoztatott. Talán ki kéne bújni a motivációs könyvek közhelyei közül és néha gondolkozni egy kicsit... És észrevenni, hogy mennyire nincs semmi tartalom az általad idemásolt nevek és idézetek mögött. Nekem is volt olyan időszakom, amikor az ebook elég húzós áron volt, nekem meg nem tellett annyira könyvekre. Most már telik, szóval lazán veszek, de azért amikor az egyik netes oldalon összeadtam AKCIÓSAN, hogy mik kénének, kijött egy laza 200.000-es összeg. Szóval de, részben pénz kérdése is a dolog.


Keresztkérdés: Vajon az olvasottság mit eredményez? Akik az #1 válaszra zöld kezet nyomtak, olvasottnak és tájékozottnak gondolják magukat? És tudják, hogy a jól szituált nem egyenlő az olvasottal?

2019. dec. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
jól szituált alatt a félművelt okoskodót érted aki idejön dühöngeni a gyakorira?
2019. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nagyapám gyárban dolgozott,mellette földet művelt,mégis rengeteget olvasott.Aki akar olvasni,az fog is.
2019. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:

10-es hozzászólásán csak én akadtam ki???


Kicsit sem volt sznob, á... Meg bocs, de én akkor olvastam el több könyvet, amikor lett neten és nem kötelező olvasmány volt...


Meg egy tini mit olvasson, ha nem tiniregényt, ez baj?

Meg szerintem nem baj, a mostani klasszikus új regényeket olvassa valaki... Azok valóban 3-4.000 forintok.


Jézusom... Meg mert nem klasszikus, vagy szépirodalmat olvas valaki, és??? El is mész vele a francba.


Mlszerintem nem gáz olvasni, és főleg AZT AMI TETSZIK, AMIT SZÍVESEN OLVASOL. Nem feltétlenül akarsz abból tudományos irányba elmenni.


Másrészt nálunk anyám tanár és gyakorlatilag lehülyézett, hogy vettem egy könyvet... Meg nálunk ezt nem kehet, tankönyvet, na azt bújhatod naphosszat, de mást nem...


Nem jelent semmit. De egyébként valóban a roma kisebbség, akik buszmegállóban szólogatnak be, valóban nem olvastak életkükben egy könyvet sem.

2019. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tényleg a #10-re gondoltál vagy benézted a számozást, de kb. semmi hasonlót nem írtam mint amire reagáltál... de te tudod.
2019. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

De, arra reagáltam.


Kérdezőnek, meg attól, hogy nem látod a kezében a könyvet, otthon még olvashat valaki. Meg én is szívesebben olvasok telefonon, tableten, sőt..


Másrészt szerintem vannak modern könyvek, mindenki talál olyat, nem kell szépirodalmat olvasni, meg görög kladszikusokat. Addig én is utáltam olvasni...


Igen, a tinik meg tiniregényeket, a gyerekek meg mesét, ez így van jól. Ők meg sem értenék, mondjuk 16 évtől már mehetnek a komolyabb könyvek.


Amitől engem is kiráz a hideg az a Lakatos Levente... 😂😂😂 Kezbe nem venném.


Annyi, hogy manapság tényleg gáz, meg kicsit lenézik, aki olvas. De ezzel nem kell foglalkozni, ne ezen múljon, hogy nem olvasod el... Szerintem pont ez a lényeg, hogy nem kötelező, mert az csak szenvedés lesz, a kötelezőjet is el kell olvasni, na de.


Meg vegyük hozzá, hogy az interneten elég sok könyv fent van illegálisan is... Tetszik, nem tetszik, sokan onnan olvassák.


Valóban van egy réteg, meg főleg a romák, akiknek nem tudom, járt-e valaha könyv a kezében. Sőt... Hagyjuk is.

2019. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben azt hiszem te valami egészen mást értesz szépirodalmi könyveken, esetleg olvass ennek is utána mi tartozik oda.

Sehol nem írtam, hogy ne a korosztályának megfelelő könyveket olvasson valaki, vagy hogy ne férne bele ebbe a szórakoztató irodalom is. Segítek, hátha: [link]

Továbbá, nem értem miért kell még ebben a témakörben raszista megjegyzéseket tenni. Szintén semmi köze a műveltségnek vagy az olvasottságnak ahhoz, hogy ki milyen származású.

2019. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!