Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változott meg a tárgyakh...

Miért változott meg a tárgyakhoz való viszonyom?

Figyelt kérdés
Amikor rosszabb anyagi helyzetben voltam, akkor mindig álmodoztam tárgyakról, amit szeretnék majd megvenni. Mostanra sikerült elérni, azt az anyagi szintet, hogy szinte bármit megvehetnék, de úgy érzem, hogy nem kell semmi. Ez most a karácsonyi ajándéknál jött elő. Úgy érzem, hogy nincs semmire szükségem. Van olyan dolog, amit szeretnék, de pénzzel nem megvásárolható. Egyébként már egy nagyobb összeget is adakoztunk idén, tehát nem fukarságról van szó.

2019. dec. 10. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. rájöttél, hogy tárgyakkal nem lehet szeretetet pótolni.
2019. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha hiszed ha nem ugyanígy vagyok én is. Én ezt annak tudtam be hogy mivel sokáig nem tudtam megszerezni amit akartam pénz hiány révén, tudat alatt lemondtam ezekről, nem az ilyen dolgokhoz kötöttem a boldogságom. Szerintem amúgy mindennel így vannak az emberek.... amint megkapsz valamit már nem kell. Tökmindegy milyen keményen küzdesz érte.
2019. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok mindennel (a páromat kivéve :D): minden csak addig izgalmas, amíg kipipálhatom. Boldoggá igazán nem tesz, csak letudom és rápörgök a következőre. Tudom, hogy ez nem egészséges...

Így volt az első, a második, a harmadik diplomám, a jogsim, a motorom, a lakásom, a munkahelyem... Most egy második kislakásért vagyok oda, az A Terv, de ha meglesz, azt is kiadom és vállat vonok rá szerintem. Ugyanígy be voltam sózva a maratoni távval kapcsolatban is, aztán amint lefutottam, már nem érdekelt a futás sem. Szar vagyok. Úgy fogok meghalni, hogy sosem élvezem az életet...

2019. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, arra jobban vágyik az ember, amit nem tud megszerezni.
2019. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van nálam is. Régen annyira rosszul álltam anyagilag, hogy a boltban is gondolkodni kellett, hogy egy kis szelet csokit vajon megvehetek-e. Most csak megyek, pakolok a kosárba, nem is nézem az árakat. De most meg nem kívánok már semmi extrát, pl. édességeket. Ott a nagy választék, nézem, és nem akarok már venni semmit sem.

Tárgyakkal is ez a helyzet, meg ruhákkal is. Végiggondolom, hogy mit kéne venni, mire vágyom. De semmi.

Szerintem azért ez a korral is jár.

2019. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mert így működik az ember. Iszonyat nagy közhely, hogy a "pénz nem boldogít", de erre akkor jön rá igazán az ember, ha tényleg a saját bőrén tapasztalja.
2019. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

Vegyél egy Audi S8 4.2 v8-al, meg fog változni véleményed.


Nekem is megváltozott.

2019. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes. Gyakorlatilag bármivel el lehet játszani. Én mindig kockahasat szerettem volna, egy évet kínoztam magam, sikerült kigyúrnom magam, meglettek a kockák, onnantól már nem is érdekelt az egész. Szépen visszaszedtem a pici pocimat. Most megint kockákat akarok. Amiért nem kell küzdeni, az már nem érdekes, ennyi az egész :D

Próbálj meg új célt találni. Abból a pénzből már elég vagány dolgokra be lehet fizetni.

2019. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtató, hogy más is van így ezzel. :) Céljaink szerencsére vannak, de hosszabb időtávon.

Lehet, hogy korral jár, bár még, csak 30 éves vagyok. Autót nem tervezünk cserélni, amíg megbízható a mostani, hiába régi. Nem érdekelnek a státuszszimbólumok, mert anélkül is tudom ki vagyok és mennyit érek, ehhez nem kell idegen emberek megerősítése, hajbókolása.

2019. dec. 10. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:

#5-ös:

Ezt én is megfigyeltem hogyha van pénzem, akkor nem kívánok annyira semmit. Nem olyan erős a kényszer.

Örülök hogy feltetted ezt a kérdést kérdező, elgondolkodtatott hogy talán kevesebbet kellene a spóroláson gondolkozzak. Persze legyen félre téve pénzem mindig jó ha van, és tudok segíteni a családomnak, és azoknak akiknek szeretnék magam mellett, de ha akarok valamit nem kellene kétszer gondolkozzak hogy megvegyem-e.

2019. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!