Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vágyom annyira mások...

Miért vágyom annyira mások elismerésére?

Figyelt kérdés
A családomtól kaptam már kedves, elismerő szavakat de idegenektől nem igazán. Iskolás koromban volt olyan tanár, aki megdicsért, de az iskolás társaim nem igazán kedveltek engem, inkább kigúnyoltak, mert csendes voltam. Ismerkedésben sincs nagy sikerem. A volt barátom is dicsért milyen szép, jó vagyok, de mivel elhagyott, így ezeknek a szavaknak se volt jelentősége. Mindig is vágytam mások elismerésere, amit sok ember meg is kap akár a párjától is az életben, de én nem. Olyan jó lenne ha valakik nekem is gratulálnának valamihez a Facebookon, mint sok embernek. Egyáltalán nincs önbizalmam, mondjuk nincs is mire mivel az életben én még nem kaptam jó visszajelzéseket sem igazán.
2019. dec. 10. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert elsősorban a szüleidtől, a szőkebb környezetedből, másodsorban az iskolában nem kaptál valódi elismerést és figyelmet. Úgy is mondhatnám: nem láttak téged.
2019. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ahogy látom nagyon fontos neked az hogy visszajelzést kapjál, a család sőt még az idegenek részéről is, hogy amit csinálsz és amilyen vagy az szép és jó. Ebből táplálkozol... Egy másik oldalról megközelítve, úgy is mondhatnánk, hogy csak akkor érzed, hogy szeretnek ha elismerő szavakkal fordulnak feléd. Viszont ha megkapod azt a kevés kis elismerést vagy visszajelzést (ahogy az előttem szóló mondta észrevettek) akkor az sem tart hosszú ideig újabb adagra van szükséged. Szerintem az énképed sérült és amiatt vágysz az elismerés után. Ami fáj arra szoktunk igazán gondolni... Ha fáj a lábujjunk akkor naponta többször is rá gondolunk, de amúgy nem szoktunk a lábujjunkra gondolni. Neked ahogy én látom az énképed sérült. Ez sok minden kiválthatta, amire később az iskolában ráerősítettek, de mindenképpen komoly munka feldolgozni. (lehet, hogy folyamatosan az a kérdés mozog benned bárhol megjelensz: iskola, munkahely, közösségi helyek, hogy itt mit gondolnak rólam? vajon jól nézek ki? - ezt viszont sajnos nem tudhatom mert nem ismerlek)

A véleményem szerint ahelyett, hogy folyamatosan az elismerést kergetnéd mindenki részéről, és ebbe fektetnéd energiáidat az lenne a legjobb ha időt adnál magadnak! Ez azt jelenti hogy azon dolgozz, hogy miben vagy jó? Szerintem, ez egy nagyon jó kérdés amit feltettél és helyesen összeszedetten fogalmaztál, ami ritka itt ezen a fórumon. Sajnos manapság úgy van ha az ember valamit jól csinál az evidens és természetes, de ha valamit rosszul akkor azért megvan a kritika. El kell jutnod arra a szintre, hogy megfeledkezz a lábujjadról, megfeledkezz önmagadról egy-egy adott helyzetben. Akkor eljuthatsz az önmagadról való megfeledkezés szabadságára, ahol nem fogod várni hogy etessék a szeretet és elismeréstankodat, hanem nyugodt leszel! Bármi más konkrétumot csak több beszélgetés útján lehetne elmondani!

Értékes vagy csak fel kell fedezd ezt még te is!

2019. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én próbálok dícsérni önbizalomhiányos barátot, de sose hajlandó elfogadni. Nehéz ilyenkor mit tenni, amíg saját magát nem tudja elismerni addig másoknak se hisz és mindig csak bünteti magát.
2019. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!