Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hét éve vagyunk házasok. Én...

Hét éve vagyunk házasok. Én nagyon vágyom egy gyerekre már évek óta. Nagyon-nagyon. De anyagi okokból nem engedhetjük meg. Hogy lehet ebbe belenyugodni? És öregek is vagyunk már szülöknek.38N / 46F

Figyelt kérdés

Kicsi a fizetésünk és a férjem nem tudna eltartani, hogy otthon maradjak a gyerekkel. Bölcsödére, baby sitterre nem lenne pénzünk. Család, segítség nincs.

Állandóan szomorú vagyok. Gondoltam, majdcsak elmúlik, de csak rosszabb lesz. Ha belegondolok, hogy öreg korunkra teljesen egyedül leszünk, kétségbeejt.

Aki lemondott a gyerekvállalásról, mivel gyözte meg magát?


2013. júl. 20. 21:49
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
34%

Igazából nem kellett meggyőznöm magam, mert én nem is szeretnék gyereket.

De el tudom képzelni, milyen rossz, ha te szeretnél, és nem lehet. :(

2013. júl. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
24%

Azzal, hogy nem az számít, NEKEM mire lenne szükségem, ÉN mit akarok. Az sokkal fontosabb, hogy az önzésemmel életre hívnék egy boldogtalan, nélkülözésre kényszerített embert.


[link]

2013. júl. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%
fogadjatok örökbe egy nagyobb gyereket akit már iskoláztatni lehet
2013. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
43%

Gyakorlatilag nem tudnál egy gyereket eltartani, ezt veszem ki a soraidból.Szerintem ez ellen nem lehet tenni.

Nehéz de tényleg kilátástalan a helyzeteted.

2013. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
14%

Nem mondanék le róla soha.

Hogy hogy nincs pénzetek?Ha csak 10 éve dolgoztok,akkor is félre lehetett volna tenni,egy jobb életre,gyerekre.

Vagy sose törekedtetek arra hogy előrébb lépjetek,tanulni esetleg valamit,jobb munkahely,fizetés??

Nem 38 évesen kellene ezen agyalni,hanem korábban.

Én még csak 25 vagyok,de már van egy lányunk a férjemmel.

Tanultam,tanultunk sokat,hogy jó munkahelyünk legyen,jól keressünk,és gyermeket vállalhassunk.

És igen,borzalmas lesz öreg korotokra egyedül maradni...

2013. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
86%
Mennyire kicsi az a fizetés? Egyébként két év gyed után el tudsz menni dolgozni, a baba meg bölcsődébe. A védőnő tud egyébként segíteni (babakocsi, kiságy, ruha...)Most van babám azért kérdezem, mennyire kicsi a fizetésetek, mert lehet elég lenne...
2013. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Ötös, van aki nem tud tanulni, és van aki nem törtető. Miért kell rögtön azzal jönni, hogy bezzeg én... meg mit csinálnák más helyében...
2013. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ebbe nem lehet belenyugodni. :(


A gyessel sem tudjátok kihúzni, ami után bölcsődébe tudnád adni? Vagy annyira rossz a helyzet, hogy pár tízezer forint is számít? Ha hozzáadod a családi pótlékot és az adókedvezményt is, akkor azért az javít valamennyit a helyzeten.


Abban viszont igazad van, hogy a megélhetés fontos, és a vágyak addig érjenek, amíg a takarótok. Lelkileg nem tudom, el lehet-e ezt fogadni, de az eszed után érdemes menni sok esetben.

2013. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
77%
8-as vagyok, elírtam, gyes helyett gyedet akartam. Bocsi.
2013. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%
Én nem is akarok gyereket, de ez én vagyok. Az tényleg rossz lehet, ha te meg akarsz és le kell mondanod róla. De ha lenne gyereked, akkor sem biztos, hogy nem maradnál egyedül öreg korodra. Hányan, de hányan hitték ezt, mégis egyedül maradtak.
2013. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!