Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a regényolvasás számít...

Miért a regényolvasás számít értékes hobbinak és miért szólják le, aki nem olvas regényt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben itt is sok kérdés volt erről és úgy egyébként is az van a köztudatban, hogy regényt olvasni kötelező.

Ha egy 23 éves nem veszi észre a villamoson az idős nénit, mert telefont nyomkod, amin nyelvet tanul, kreatív hobbiról olvas esetleg pont színvonalas fórumot (akár angolul) vagy agyat megmozgató játékot játszik, már annak más a megítélése, mintha azért nem venné észre a nénit, mert regény van a kezében.


Annyi értékes hobbi van, például a sport a mai mozgásszegényes világban egyenesen kötelező.

Lehet, hogy valaki 4-5 macska ideiglenes gazdája, vagy ismeretterjesztő dolgokat olvas. Esetleg főz, de komolyabban, hobbiszinten, minden héten valami újat. Vagy kiskertet gondoz. Horgol. Fest. Fotózik - a képszerkesztés rengeteg időt elvesz.


Mégis az a művelt, az a valaki, aki regényeket olvas. Ami nem olvas regényeket, azt sajnálják. Sőt, sok helyen azt hallani, hogy azok sikertelenek lesznek.


2019. dec. 10. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Mert az emberek zöme felszínes és előítéletes.

Persze, megvan ennek a gyökere a múltban... 100-200 éve, amikor ennyire nem volt könnyű a tudáshoz hozzájutni, mint most, az olvasás kb. egyet jelentett a tudással. Vagy minimum a műveltséggel. Tudod, ezek azok az idők voltak, amikor rengetegen még írni-olvasni sem tudtak.

A világ közben változott, az évszázadokon át berögződött sztereotípiák és előítéletek pedig maradtak.

A telefont meg egyébként is divat gyűlülni, mert hát mindig kell egy aktuális ellenség, amit/akit sátántól valónak divat tekinteni.

2019. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Mert aki olvas, vélhetöen irni is tud, de a gyk bizonyitja, hogy aki netezik, az viszont nem felétlenül.

Vagy aki olvas, alapbol egy nyugisabb megfontoltabb (talàn bölcsebb)embert sugall, aki meg netezik, eleve pörget, vàltogat 600 felé.

Aki olvas, nem zàrja ki a külvilàgot,(a nyitottabbak intelligensebbnek hatnak), hozzà lehet szolni, a netezös meg inkabb azt sugallja ne szolj hozzàm.


Stb ilyen bagatell aprosagok miatt talàn

2019. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
34%
Szerintem azért, mert sokaknak ad egy hamis kulturáltságérzetet, ha az ember elővesz egy könyvet és olvas, még akkor is, ha valami nagyon gány könyvről van szó.
2019. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább technológiaellenesség. Amíg a tévé volt a legmodernebb technológia, akkor azzal bsztatták az akkori öregek a fiatalokat, hogy mind csak a tévé előtt döglik. Aztán jött a számítógép, akkor azzal csesztettek mindenkit, most meg a mobillal. Kíváncsi vagyok, 50 év múlva mi lesz az aktuális leszólandó menőség.

"Ez a sok lehunyt szemű fiatal biztos a fejébe vetített holografikus filmet nézi ahelyett, hogy a mobilját nyomkodná, mint minden normális ember!" -- Jázmin (89), nyugdíjas

2019. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sokszor én is azt érzem, mint 4-es...

A Facebook is csak arra jó, hogy azt nézegessük, ki kivel jár és hol volt nyaralni, ezen pedig idegeskedjünk.

Véletlenül sincsenek tök jó csoportok különböző hobbikkal, egészséggel, állatokkal kapcsolatban!

2019. dec. 11. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a legutóbbi hosszú útjaimon vagy Jókait olvastam, vagy a duolingón tanultam nyelvet a telómon. Aki azt hiszi, hogy mindenki csak játékra használja, az saját magáról árulja el, hogy ő csak arra szokta.
2019. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!