Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Zaklat a szomszéd,...

Mit tegyek? Zaklat a szomszéd, illetve meg is fenyegetett, hogy nekem kárt okoz. Az egyik XVII. kerület melletti agglomerációban lakom, pontos helyet nem írnék, de elég drága és jóhírü környék. Hogy szereljem le, mit tegyek? 32F

Figyelt kérdés

Én egy autizmus spektrum zavarral küzdködő, "jól funkcionáló" (aspergeres) autista vagyok. Azért költöztem ki a XIV. kerületbnől ide egy kicsike családi házba, mert nyugalmat és békét kerestem. Szerettem volna egy helyet ahol a szenzoros tultöltődéstől megszabadulhatok egy időre, amíg itthon vagyok.


Nincs problémám a többi lakossal/szomszéddal, viszont sajnos egy ideje a tőlem kissé jobbra lévő nyeles telek végén éldegélő úr rámszállt és zaklat.


Először is azzal kezdődött, hogy azt PARANCSOLTA (NEM kérte), hogy a házam elől, ami közterület, álljak el a saját autómmal, mert őt zavarom a kiállásban. Namost, mindenki ki tud ott állni, a kapualjtól 7 méter az utcafront, amire rálehet kanyarodni, gyakorlatilag egyszer tanuja voltam édesapámmal együtt, hogy amikor 2 autó állt a házam elött (felújítás), egy egész méretes teherautó is betudott állni hozzá. Én előszőr elálltam, majd amikor elkészült az autóbeállóm akkor be is, de mivel én is használom az autómat, így ha csak pár órára megyek be, nem szeretnék beállni majd újra ki.


Emiatt ordibált velem és mindenféle ßuzinak elhordott. Megjegyzem, az autóm nincs se az uttesten, sem pedig a járdán, nem zavarjaa se a forgalmat, sem a gyalogosokat. A járda és az uttest között lévő kis szigeten parkol(t), míg ő a fiat doblo méretü autóját közvetlen az uttesten tárolja napkozben a másik oldalon, ami viszont már problémát jelenthet, nem nekem, hanem az elhaladóknak.


Amikor leßuzizott és elhordott mindenhova (ennek édesapám is tanuja volt), közölte, hogy ő "parasztkodni fog", igen ezt így szó szerint mondta és mivel ő nagyobb "paraszt" mint én, így majd elintézi, hogy amikor beállok, ne tudjak kiállni az autómmal a telkemről, tesz róla...


Erre felbuzdulva én vettem egy biztonsági kamerát, amit az autóbeállómra irányítottam és kb 20% látszódik a közterületből de csak abból ami a házam elött van, a többi teljesen a telkemet és a kapumat veszi.


Ezután még zaklatott, annak ellenére, hogy javarészt bent állok a kocsibeállón, jött utánam autóval, pofázott, " megdícsért" hogy eljutott az agyamig hogy be kell állni, míg meg nem mondtam neki egy hete, hogy nem is ismerem és hagyjon békén, mert közöm sincs hozzá. Ezután jött a következő fázis.


Mivel a közvilágítás nagyon szegényes az utcában, van ugyan, de ritkán vannak a lámpák elhelyezve és az én házam pont a vakfoltba esik, így ma beszereztem egy 4000 lumenes led fényszórót, ami mozgásra aktivalizálódik. Ezt azért tettem, mivel amikor hazajövök és sötét van, sajnos nem látok, nem találom a kulcslyukat és eleve a beállás nehezen megy sötétben, illetve hasra esem mire eljutok az ajtóig.


Valahogy kiszagolta mikor szerelem fel, és elkezdett már amikor a létrán voltam, a keritésemen kívülről bekiabálni, piszkálódni, hogy őt nagyon vakítja az a lámpa (még nem is volt teljesen sötét) és nincs jogom az ő kapuját világítani. Itt leszögezem, a lámpa nincs a kapujával közvetlenűl szemben, azonban az utcafrontot és a kapumat kis fénnyel ellátja. Kint azért az a 4000 lumen nem olyan nagy.... Persze ezt is követte egy órás sértegetés és pizskálódás, amit a telefonommal a tudta nélkül már rögzítettem. Aztán közölte, hogy holnap bemegy az önkormányzatba és bejelenti, hogy én felszereltem egy lámpát amivel az ő kapuját megvilágítom, amihez nincs jogom és ezen kívül a közterületet kamerázom.... Anyukám direkt eljött erre az autójával még az este, hogy megnézze tényleg vakít e a lámpa, de azt mondta egyáltalán nem, sőt. A szembenszomszédot is megkérdeztem zavarja e, megnézte és azt válaszolta, hogy egyáltalán nem, maradhat.


Felhívtam az ügyeletes rendőrjárőrt és elmondtam neki mi a helyzet. Szerinte jogom van a világításhoz és ha a kamera nem közvetlenül a közterületet figyeli, hanem vagyonvédelmi célból a kaput, amibe belelóg a közterület egy kis része, még ahhoz is teljes jogom van. A parkolásról is kérdeztem és az is rendben van amennyiben a patkától még van 3 és fél méter más autóknak elférni, ami természetesen megvolt ( már beállok inkább) hisz én sosem álltam még fél kerékkel sem az uttesten.


A kérdésem:


Mit tegyek ezzel az emberrel, hogy szereljem le, vagy hogy ne vegyek róla tudomást? Mi a tanácsotok? Enghem ezek nagyon felzaklatnak, a munkámra negatív kihatással van hogy nem tudok aludni tőle, sokkal nehezebben megy a programozás. Kérem segítsen valaki.



2019. dec. 13. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pfff.

Van egy érzésem, nem egy 198 centis, 120 kilós ember vagy.

Én is kisebb vagyok ennél, de nem találnak meg ekkora tahók.

Valahogy a frusztrált bunkók mindig kiélik a kisebbeken a perverziójukat.

Ha hozzám ilyen stílusban beszélne valaki, már nem élne, lehet. Utána gondolkodnék, mit tettem...


Amúgy amit ő csinál az a zaklatást, meg fenyegetést, becsületsértést simán kimeríti, emiatt lehet feljelentést tenni.

Közöld vele, ha még egyszer megszólít, te annyiszor fogsz feljelentést tenni a rendőrségen.

Lehetőleg úgy állítsd be a kamerád, hogy felvegyen titeket, hanggal együtt.

2019. dec. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én nem vagyok túl "nagyadarab".... kicsi vagyok és amúgy 30 feletti létemre szoktak a mai napig gyereknek, tininek hinni a vékony alkatom és a babaarcom miatt.



Mivel közterületet valóban nem lehet megfigyelni, így nem állítottam be úgy a kamerát, mert nem szeretnék ebből bajt, habár nem tudom nekem vagy neki lenne nagyobb baja ha feljelenteném. Szerintem sejtheted, nem nagyon jelentettem még fel senkit, inkább kerülni szoktam a konfliktust.


Viszont, már ott vagyok, hogy megtenném a feljelentést, de eddig csak ez az egyetlen felvételem van, ami bizonyíték, a többit csak letanuzni tudják családtagok, akik fül/szemtanui voltak.


Pár napja, amikor elmegyek itthonról, bekapcsolom a telefonomat is felvevőre, hogyha ne adj isten megtalál valamivel, vagy utánam jön, legyen felvétel. De eddig csak a mai esetről van konkrét bizonyítékom és egy konkrét szemtanúm az első, ßuzizós, "parasztozós", fenyegetős esetről, bár szerintem ezt az egész utca is hallotta.

2019. dec. 13. 01:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kamerafelhelyezéses dolgot nem nagyon vágom, hogy egy ilyen felszerelt kamerát elfogadja-e a bíróság, azt nem tudom.

Bár gondolom igen, pl ha nézzük, a körúti robbantós emberkét is ilyen kamerák figyelték, boltok, üzletek által felszerelve.


Ha meg a rendőrségi feljelentés nem hatásos, egy polgári perrel is kiszedhető belőle egy jelentős összeg.


Ezeket elég határozottan kéne a tudomására hozni a gyökérnek, csak nehogy elkapja emiatt a harctéri ideg, aztán neked esik...


Szerintem vegyél egy paprika spray-t, vagy valami hasonlót ilyen esetre.


Vicc, miket meg nem engednek emberek maguknak.

2019. dec. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Pont ebben a pillanatban néztem ki egy spray-t magamnak. [link]


Elmegyek az Ázsiába holnap érte. Lehet amúgy elég lesz a rendőrségi feljelentés is, mert egyszer említettem neki, hogy hívom a rendőrséget és erre teljesen kiakadt, majd hazarohant a nyelestelke végibe... Köszönöm a tanácsokat, én megpróbálok egy kicsit aludni. Jóéjszakát kívánok!


Sziasztok!

2019. dec. 13. 01:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Jah, nincs készleten most látom. nagyon kiakaszthatott, egyáltalán nem vagyok itt... de kezdek megnyugodni idegileg egy kicsit szerencsére.
2019. dec. 13. 01:46
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell vele foglalkozni,nézd levegőnek.

Szomszédomnak el mondtam a véleményemet,nagyon jóban voltunk,egy szombati napon mondtam neki akkor egyet értett és azt mondta igazam van, na de másnap találkoztam vele és úgy le hordott mint az utolsó szerencsétlent én fejezzem be és hagyjam békén stb...

Nyilván okos enged számára szenved,én nem haragudtam meg rá de ő mint egy 10 éves gyerek igen.

Na szóval, azóta ha én vagy más családtagom köszön neki vagy a feleségének nem képesek meghallani,csak a gyerekei köszönnek vissza, maximum akkor képes hallani a dolgokat ha 4-5x nagyon hangosan köszönök neki már ordítva, pedig nincs semmi baj a hallásukal,próbáltam legalább 2 hétig megoldani a dolgot de ha ő levegőnek néz akkor én is annak fogom nézni és mostmár nem érdekel.


Mit tennék a helyedben,levegőnek nézném őt,gondolom nincs jobb dolga, ez boldogítja hogy téged idegesíthet, látja rajtad hogy fel veszed a dolgokat és lehet befolyásolni téged,ne foglalkozz vele, maximum köszönj neki, mosolyogj és mond azt hogy legyen szép napja esetleg még annyit köszönöm az észrevételeit, semmi mást ne mondj neki csak ezeket, egy idő után rá fog unni, sok sikert.

2019. dec. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha a kamerád veszi a kapud előtti történéseket,a kapud kerítésére ajánlatos olyan táblát felszerelni,mely készen is kapható *rögzített felvétel stb* azaz jelezni kell,hogy a területedet kamerával véded. Ezzel ki tudod védeni a rosszakaróidat,törvényesíted!

Meg kellene kérdezni a többi szomszédodtól,velük is így viselkedett a háborgó?

Nemsokára új évet írunk,tedd meg,hogy szilveszterkor megkínálod egy kis pezsgővel.Nekünk is volt a tiédhez hasonló megnyilvánulású szomszédunk,de az új év óta barátivá lettünk.

Ahogy a szomszédod nem tudja a te bajodat,úgy te sem az övét, ne zárjuk ki a lehetőségekről.Még jól jöhet egy állandóan figyelő szomszéd!

Békésen kellene elrendezni,a feljelentgetéseknek,bosszúságok okozásának széles tárháza van nem beszélve annak idejéről.

2019. dec. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Ez az ember unatkozik, szórakozásból keresi a balhét. Nem fog feljelenteni csak fenyegetőzik. De ha meg is teszi, nyugi, te mindent rendesen betartasz, nem lehet bajod belőle.

Szerintem az a megoldás hogy telibeszrod a fejét, gyerekesen nézd levegőnek, komolyan. Ez fogja a legjobban bosszantani :) és egy idő után ha látja hogy nem foglalkozol vele, nem tud majd mit tenni, abba fogja hagyni, keres másik áldozatot.. ostoba gyerekes emberrel csak így lehet sajnos.

2019. dec. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Remélem tudok segíteni!


Szerintem provokatív hatást keltesz nála ezekkel hogy hangfelvételeket csinálsz meg kamerázás meg esetleg konfliktusból eredően paprika spray-t veszel elő stb... És egy ilyen illető akiről mesélsz nagyon könnyen neked eshet mert ő ezeket a szituációkat úgy veszi hogy " ez a kis b"zi " az agyamra megy. Ne érts félre véletlenül sem akarlak megsérteni, tényleg csak az ő szemszögét írtam le. Én azt javasolnám neked hogy fogadj fel egy embert egy jó nagy darab embert akiben bőségesen akad bátorság és nem riad vissza az ilyenektől mint akiről szó van, és mondja meg neki hogy szálljon le rólad mert ha nem teszi akkor nagyon megfogja bánni. Hidd el hogy ez a legjobb megoldás és ne sajnáld rá a pénzt mert lényegében a pereskedés akár drágább is lehet és nem fogsz elérni vele semmit, ez a rendőrséget hívok meg pereskedek a szomszéddal nem fog jóra vezetni mert az is lehet, sőt biztos hogy jobban magadra haragítod és mégnagyobb lesz az esélye annak hogy tényleg neked esik. Ezeken gondolkozz el kérlek mert törvényes úton én nem gondolom azt hogy megfékezed azt az embert, én azt gondolom hogy egy olyan mint ő nagyonn hatásfokkal kezdene el utálni téged és triplázódna benne sajnos a harag. Én ebben a helyzetben biztosra mennék és úgy járnék el ahogy le írtam a dolgokat. Ez az én véleményem. Te mit gondolsz erről ?

2019. dec. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Az lemaradt hogy az lenne természetesen a célszerű ha az az emberke a rokonodként állítaná be magát hogy ő pl. a bátyád...
2019. dec. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!