Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon savanyúa...

Csak szerintem nagyon savanyúak a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Csak,hogy két példàt mondjak. Vàsàroltam az egyik drogériàban és mögöttem àllt egy nő. Én pedig kb 5 cuccot vettem és mondtam neki mosolyogva,hogy bocsi sietek. Erre meg sem szólal ,csak néz a bàrgyú fejével. Annyir mondhatott volna,hogy oké semmi baj,köszi. Vagy valami. Pénztàros is úgy nézett ràm,mint a véres rongyra,mert elmertem rakni külön az apró pénzt meg a papírt . Ez kb 3 màsodperc plusz. Làtom màs úgy csinàlja,hogy behàny mindent a tàskàjàba,hogy minnél hamarabb elmehessen. De basszus 15 màsodpercet hagy pakoljak màr még el a pénztàrnàl,ha több tízezer forintor hagytam ott. Màsik eset: épp kutyasétàltatàsból jöttem be a panelba,amikor làttam,hogy egy 60 év körüli ferfi a panel bejàratàhoz parkol. Mondtam neki,hogy meg fogjàk büntetni és ,ha ezt nem akarja akkor el kéne àllni. Erre elkezdett velem kötekedni,hogy itt még be fér egy ember stb. Annyit nem mondott,hogy köszi,hogy szóltàl vagy valami. Aztàn arrébb àllt nagy duzzogva. Ràm meg vàgta a pofàkat. Szerintetek csak én veszem ezeket a dolgokat a lelkemre? Màs hogy van ezzel? Es mosolygós embert nem nagyon làtok,borzasztó.

#magyar #savanyúak
2019. dec. 14. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Már csak emiatt is jobban szeretek itt élni Ausztriában. :D Itt nem ennyire búvalb+++ottak az emberek. De mikor néha megyek Magyarországra, én is ránézek az emberekre és ezt látom. Borzalom. Ha lehet, csak akkor megyek mindig Magyarországra, ha muszáj. Különben meg kerülöm az országot.
2019. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok annyira minden lében kanál, szóval kevés az ilyen helyzet és ott sem érdekel annyira mások reakciója, de nekem eddig pozitív tapasztalataim vannak.


Az összes tömegközlekedési eszközön bármilyen interakcióban, a hátuk mögött undoknak nevezett új kollégáimmal is jó kapcsolatot ápolok és kedvesen köszönnek, lehet, hogy ostobák, mint a franc, de kedvesek velem.


A savanyúskodást inkább azokkal szemben tapasztalom, akik jobban ismernek. A családomból anyámmal tartom csak a kapcsolatot, okkal. Az egyetemen is olyan beképzelt, karótnyelt rosszindulatú sznob szar emberek voltak, hogy diplomaosztóra sem volt már kedvem elmenni, mert annyira utáltam a helyet. Akik látják, hogy mim van és hogy haladok, azok lemennek rosszindulatú féregbe és lehetek akármilyen kedves és próbálhatom akármennyire palástolni az eredményeimet, hogy emberként vegyenek észre, egyszerűen mindig az kerekedik ki a sztoriból, hogy én hol vagyok rossz és egy "normális ember", mint ők azért nem tartanak ott, mint én, mert ők nem ilyenek.

2019. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Ez így igaz, mindig mindenben csak a rosszat látják.
2019. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bejártam a fél világot. Mindenhol van mindenféle ember. Főleg utcán, ügyintézés, vásárlás közben.

Sok jókedvűnek mondott nép kifejezetten búval bélelt, csak azért játszák a jópofit, mert akarnak valamit.

2019. dec. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Már megint az általánosítás (meg a külföldön minden szebb és jobb). Ha meg valaki rádmosolyog, kikéred magadnak, minek vigyorog a képedbe, ha valaki, mondjuk a buszon beszélgetést kezdeményezne veled, felháborodsz, hogy minek traktál a hülyeségeivel, stb. szóval pont jó sose. 😂
2019. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nagyon sokan a savanyusagot keverik a racionalitassal. Itt van ez a sok motivacios eloado peldanak, ha valaki megmeri szolni oket azert, mert masok kihasznalni tesznek jelentos vagyonra szert, akkor az mar egybol "savanyu" lesz a masik szemeben.
2019. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hely és időszak válogatja, hogy ki milyen kedvű. Ilyenkor az ünnepek miatt nagy a rohanás/kapkodás több ideges embert lehet kiszúrni, mert nagyobb a szórás értelem szerűen a megnövekedett forgalom miatt.

Te is ugyanúgy a rosszat emeled ki.


A héten is több áruházban megfordultam, fejetlenség megy, persze mindig a vásárlónak van igaza... Azon csodálkoztam, amíg vártam, hogy hogy a francba bírják ezt csinálni az eladók. Szegények ugrálnak jobbra-balra, mert sok helyen emberhiány van. Embertelen. De ennek függvényében is, ha kicsit is kedvesebben viselkedsz velük az átlagnál, már mosolyt csalsz az arcukra. Van akivel lehet poénkodni is.


Több társasház/panelban megfordultam mostanság, (én egy újépítésű társasházban lakom), de ugyanolyan normálisak az emberek, holott az egyik panel egy igen rossz környéken van Budapesten, ahol sok a kisebbség is. Ha normálisan köszönsz, esetleg segítesz nekik, ők is sokkal közvetlenebbek lesznek. Sosem volt gondom senkivel, és ők is simán előre köszönnek, és nem vágnak fejeket.


Ki okítani meg senkit sem szoktam. Najó, egyszer gyerekeket, akik fociztak a parkoló mellett és nem törődtek azzal, hogy nekirúgják az autóknak a labdát, ahogy az apjuk sem, aki mellettük állt... Az eligazítás után az apjuk vágott nekem fejeket, de nem mert visszapofázni, amikor elővettem a telefont, hogy csak egy gombnyomásba kerül... Azután mindig ilyen szúrós szemekkel nézett. De egyszerűen vannak ilyen primitív emberek mindenhol, ez nem magyarság kérdése. Angliában is volt, hogy más mellettem rászólt a gyerekekre, erre az anyatigris meg majd lekapta a fejét a sorban. Ismerőseim is mesélték, hogy Németországban néhány helyen milyen bunkó módon fogadták őket, pl. Kisboltban.


Nem kell ezzel foglalkozni, vannak olyan emberek akik alapjáraton ilyenek, és vannak akiknek csak rossz napjuk volt, ami mondjuk Magyarországon nem csoda, mert a kormány is csak szaporítandó birkának tartja a népét. Itt nem olyan jók az életkörülmények mint pl nyugaton, ezt is meg kellene érteni már. Egyébként a közterek nem azért vannak, hogy ott örömködjenek az emberek, főleg nem más kívánságára.


Nem kell felvenni az ilyet, magad dolgával kell foglalkozni és kész, ilyen egyszerű. Ha ennyi a szabadidőd, hogy mással foglalkozol, gondolkodj el azon, mivel tölthetnéd el hasznosabban. Vagy ha ennyire nem tetszik az itthoni helyzet, tegyél ellene, állj ki a népért, hátha neked sikerül. Utána mindenki mosollyal fog fogadni. Vagy tessék kimenni nyugatra, de majd meglátod, hogy ott sem sokkal különbek az emberek, csak épp más miatt idegeskednek mint itthon. A spanyolok például amilyen befogadónak tűnnek, annyira szharkeverőek a hátad mögött. Szval inkább a savanyú arc, mint a bájolgás.

2019. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem savanyúak csak nem szereti senki ha egy vadidegen okoskodik nekik.

Erre, hogy "bocsi, sietek" megis mit kellett volna csinálnia? 😃 értelmetlen dolgokon haborogsz.

En pl mindig mosolygok de csak azokra akiket ismerek vadidegenekre nem.

2019. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
De, szerintem azok, de én nem szólok másokhoz, meg "okoskodok", foglalkozok a saját dolgommal, nem szoktam észrevenni mások reakcióját.
2019. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki Németbe, majd Angliába 1-1 hétre. Olyan búval b*szott brigád mindkettő, hogy hozzájuk képest a magyarok boldog emberek.


Amúgy a pénztáros dologra annyit, hogy erre való a sok helyen megtalálható pakolópult, pad. Oda félrevonulsz, és addig rámolsz, amíg jól esik. Illetve hogy ez mért zavar sokakat, például engem is: Van előttem 4 vevő. Ha mind a 4 ott pakolgat tovább, az már 1 perc. Ez addig nem baj, míg nem ennyin múlik például, hogy elérjem a buszt. Na meg Te is jól tudod, nem mindig sikerülnek úgy a dolgok, ahogy az ember akarja. Lehet az előbb említett 4 vevő közül 1 leejti az apróját, lefordul a szatyra, és kiesik belőle minden, stb... Na az nem 1 perc lesz.

2019. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!