Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak az ilyen érdek...

Mit csináljak az ilyen érdek emberekkel?

Figyelt kérdés

Amióta töröltem meg a facebook nevű csodálatos oldalról néhány ismerősöm az utcán képes köszönés nélkül elmenni mintha nem is ismernének. A másik véglet meg, hogy hirtelen akkor tudnak a létezésemről ha valamit gyorsan el kell intézni nekik vagy éppen segítségre szorulnak. Legutóbb pont egy ilyen ismerősömnek írtam sms-t , hogy menjünk el sörözni egyet. Nem is válaszolt nekem. Viszont tegnap feltudott hívni az ügyben hogy lenne pér céges gépe amit rendbe kellene szedni. Én erre annyit válaszoltam, és sörözéssel mivan. Erre lecsapta a telefont ma meg az utcán annyit mondott, hogy ennyit az ilyen emberekről mint én akikre nem lehet számítani a bajban.... És sajnos egyre több ilyenbe futok :/


27/N


2019. dec. 17. 17:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyira nagy kérés a részemről ,hogy néha vágyom pusztán egy baráti társaságra és kiderül, hogy igazából akik barátnak gondoltam nem is az ? És még ők sértődnek meg...
2019. dec. 17. 17:30
 2/7 Winni Spinzo ***** válasza:
Fogalmam sincs sosem voltam érdek ember
2019. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
érdekember*
2019. dec. 17. 17:46
 4/7 Winni Spinzo ***** válasza:
Ja
2019. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd távol magad tőlük! Vagy megtanulnak normális emberi kapcsolatokban gondolkodni, vagy mehetnek a levesbe. Saját példádon tapasztaltad meg, hogy sok esetben előbb lesz nekik szükségük a te tevőleges segítségedre, mint fordítva. Nem illik ezzel visszaélni, de azért nehogy már te csússzál-másszál egy olyan ember előtt, aki tényleg csak érdekből ismer meg! Menjen a pokolba!
2019. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

5 éve letöröltem a facebook profilom. (Fura, de nagyon jó érzés volt)

Két hete arra gondoltam kiváncsiságból csinálok egy új profilt, megnézem a régi ismerőseim, kondis haverokat, volt barátnőim, évfolyam társakat stb

Ekkor jött a döbbenet. Bejelöltem kb 40 embert, abbol 38 letiltott/letörölt.

Volt akikre ráírtam. Elolvasták és válaszra sem méltattak. Pedig ha véletlen összefutunk valahol megy a jópofizás meg az érdeklődés... Hányingertkeltő, gusztustalan emberek. 24f

2019. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Slowrider ***** válasza:

A "lenne pér céges gépe amit rendbe kellene szedni" dolog nem barátság, hanem barátilag közölt üzleti szándék. Egy jótanács: ne dolgozz ingyen.

Ez nem olyannak hangzik, mintha bajban lett volna, csak egy balekot keresett.

Tudomásul kell venni, hogy ez nem barátság, minthogy a FB ismeretség sem az.

2020. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!