Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fene van már az emberekke...

Mi a fene van már az emberekkel, hogy nem ismerik az illemet?

Figyelt kérdés

Nem egyértelmű mindenkinek, hogy annak kell köszönni először, aki belép valahová? A munkahelyemen ez mindennapos, hogy ülök az irodában vagy a konyhában, becsörtetnek, és arra várnak, hogy én köszönjek.

Ilyen esetben teljesen mindegy a kor, a nem, a beosztás, az köszön először, aki belép (bár most ugyanolyan nemű, korú, rangú emberekről van szó, mint én). Komolyan lehetséges, hogy ők annyira ostobák, hogy ezzel nincsenek tisztában vagy csak szimplán parasztok?


2019. dec. 4. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Kapaszkodj meg, én akkor is utálok köszönni másoknak, ha előre köszönnek nekem . Kb lexarom, hogy munkatársak vagyunk , nem jópofizni járok be a munkahelyemre. :)
2019. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem, nálunk ugyanez van. Irodában dolgozom, háttal az ajtónak, gyakran jönnek ki-be emberek, olyanok is akiket még soha nem láttam de kollégák is. Van, hogy bele vagyok merülve a munkába (persze nem most mert épp gyakorizom...) ők pedig beosonnak mögöttem egy hang nélkül. Ilyenkor később visszahallom, hogy mekkora tahó vagyok amiért nem köszönök. Vannak akik tisztában vannak az illemmel és előre hangosan köszönnek (ez a ritkább) ezzel is mutatva, hogy nem valami betörők. Van, hogy én fordulok meg és illedelmesen köszönök (ez is volt már baj amúgy). Amennyit ezen a kollégáim problémáznak én úgy veszem észre, hogy:

1) nincsenek tisztában az illemszabályokkal

2) többségük úgy van vele, hogy ő itt a valaki és neki előre kell köszönni, különben te vagy bunkó

2019. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Mentálisan sérültek. Aki egészséges, annak nem okoz gondot az olyan alapvető dolog, mint az illemszabályok betartása. Sokan viszont embergyűlölők és ha egyedül dolgoznak egy barlangban, akkor magukat kezdik el utálni.
2019. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Mindig köszönök, mindegy hogy én megyek be vagy hozzám jön be valaki...


Ha valaki vissza köszönni se tud, annak pedig képébe mondom.


Köszöntél neki te legalább? Vissza reagált?


Ha ezt nem tetted meg emberként, akkor nem vagy különb attól, aki szintén cseszett oda vakkantani

2019. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

első, közlöm, hogy a köszönés nem jópofizás, hanem alapvető társadalmi norma.. annak is köszönünk, aki nem szimpatikus..


negyedik, jó lenne, ha nem vádaskodnál, én mindenkinek mindig köszönök..


2,3 köszi, ment a zöld

2019. dec. 4. 10:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1! Ez nem jópófizas! A postán se köszönsz ha csekket adsz fel? A boltban sem a pénztárosnak? Az orvosnak sem.

Te egyszerűen egy tahó vagy. Bocs!

2019. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy része tök hülye. Velem egy munkahelyen régen azt csinálták(gyár) hogy köszöntem mindenkinek, vissza se köszöntek. Aztán késöbb meg voltak akik odajöttek hozzám és rám köszöntek olyan hangsúlyal hogy még én éreztem magam kellemetlenül. Szóval olyan hangsúlyal amivel azt fejezi ki mintha én még nem köszöntem volna nekik. Undormányok.
2019. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem ismerik az illemet/sötétek, mint a föld.

Most azokról an szó, akik megsértődnek, ha nem köszönsz nekik előre. Én érkezőnek sosem köszönök előre a munkahelyen, talán ezt még felfogják agyilag... de hogy a férfi köszön előre a nőnek, az már meghaladja a képességeiket. Bámulnak, mint borjú az új kapura, aztán köszönés nélkül haladnak tovább... persze te vagy a bunkó, hogy nem köszönsz. Vannak ilyenek.

2019. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a köszönés kevés ha belépek valahová.Én szeretem ha beszélgetnek is velem ha bemegyek valahová.
2019. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A legtöbben nem ismerik az illemet, bizony. Manapság már nem érdekel senkit, sőt. Én naponta találkozom a társasházban olyan srácokkal, akik megsértődve pillognak utánam, ha nem köszönök nekik előre nőként, és akkor ez még nem is a legdurvább.

Azt azért hozzáteszem, hogy az etikett szerint nincs teljesen igazad. "Ilyen esetben teljesen mindegy a kor, a nem, a beosztás" - utóbbi elvileg számít, nagyon is, szó szerint az etikett egyik alapja, hogy megkülönböztesse, ki milyen társadalmi rangba tartozik. Ha nagyon szőrszálhasogatók akarunk lenni, akkor neked kell(ene) mindenkinek előre köszönni, aki nálad magasabb beosztásban dolgozik, mindegy, hogy mikor és hogy lépett be a képbe. Manapság elvileg sehol nincs osztálybeli megkülönböztetés, hát a gyakorlatban látszik, ki mennyire veszi ezt komolyan. A férjem pont valamelyik nap szitkozódott egy sort, hogy az ügyvezető igazgató a cégnél nemhogy köszönt volna belépéskor, szó szerint rájuk sem volt hajlandó nézni. Na az ilyen ma már röhejes, régen teljesen természetes volt.

2019. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!