Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tapasztaltam azt,...

Csak én tapasztaltam azt, hogy Pesten sokkal kedvesebbek az emberek, mint vidéken?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok,Zala megyéből.Ide jártam középiskolába.A középiskolát utáltam,ki voltam közösítve,mindenki szivatott,nem voltak barátaim,mindenki kihasznált.Más osztályokból valókkal kezdtem el barátkozni,de végül azok is kihasználtak,cserben hagytak,szivattak stb...Mondjuk általánosban is ez volt már

Úgy éreztem,hogy mindenki lenéz,kevesebbnek éreztem magam.Alapvetően mindenki bunkó volt,még a boltban az eladók is beszólogattak.


Most egyetemista vagyok,Pestre járok.Ilyen előélettel nagyon féltem a kollégiumtól is,de megszerettem azt is.

Itt mindenki nagyon kedves,ami meglepő nagyon.Még a lányok is.Egyáltalán nem érzem azt a lenézést és megvetést,amit ott kaptam.Múltkor pl az előadóteremben leesett az asztalról a földre a kabátom,a tőlem 2 székkel ülő csaj meg egyből nyúlt is le,hogy felvegye.Ez nagyon meg is lepett.Otthon pl beletörölték a cipőjüket.

Ez teljesen más világ.Talán mert a főváros egy fokkal közelebb áll a nyugat európai kultúráltsághoz mint a vidék?



2019. dec. 21. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
igen csak te
2019. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Ó pajtás... Majd meglátod Te Pestnek azt az oldalát is, ami az otthoni körülményekre fog emlékeztetni. Találkozhatsz majd bunkó pénztárossal, köszönni nem tudó futárral, drogos barnákkal, orvossal, aki leszarja hogy majd meg pusztulsz, és rengeteg paraszttal, akik csak azt nézik, hogy kezdjenek ki. És igen, ebből van több, nem a kedves emberekből.
2019. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ugyan már

Vidéken még kedves emberekkel sem találkoztam,szoval már most jobb a helyzet itt

Ott mindenki gonosz volt.Ha itthon vagyok,elkap a depresszió

2019. dec. 21. 12:14
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Pesten alig van fideszes.


Normalitással egyenesen arányos a morál, gondolkodás, stb.

2019. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Ecowok ***** válasza:
76%

Ez nagyban függ attól, hogy milyen közösségbe csöppentél.


Pest egy nagyon nagy város, ahol a legutolsó suttyótól a legkiválóbb elmékig mindenki megfordul. Nagy, ez a főváros, sok ember, sok közösség elfér, itt mindenből van legalább egy (kis túlzással), stb.


Nagyon nagy szerencséd van, hogy egy olyan egyetemi légkörben vagy, ahol ilyen pozitív élmények érhetnek.


De hogy ellenpéldát is hozzak, nekem nincs ilyen jó benyomásom. Nap, mint nap tömegközlekedek, és látom az emberek közönyét, hogy még véletlenül se adná át a helyét a mankós öreg néninek, hogy fellökik a másikat, stb.

A munkahelyemen a kollégák állandóan egymás háta mögött áskálódnak, szóval na... nem olyan happy.


És most nem a kedvedet akartam elrontani, csak megmutatni, hogy itt is ugyanúgy van egy másik, kevésbé vidám arca is a városnak.


Szuper, hogy neked sikerült jó helyet kifognod! :)

2019. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Pécsen (Pécsett a helyes, de nem érdekel) is ezt éreztem, pedig csak 3 napot voltam ott. Fel volt túrva egy utca ahol volt a szállásom, bemegyek autóval erre a manus nem ordibál, meg anyáz, hanem mondta, hogy "kicsit benéztem" , meg amikor megtaláltam a helyet kipattantam és kérdeztem, hogy fizető parkoló e, erre mondták igen és , hogy parkoljak 1 utcával lejebb.


Itt Kaposváron meg a bunkóság netovábbja van. Nem rég át akartam engedni zebrán egy biciklist, erre a retek szembe lévő autós meg lehülyéz-búzzizzz mert megálltam.. Persze ez csak pár tapasztalat, de jól esett.

2019. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Hagyj időt magadnak, nemsokára szidni fogod az embereket, hogy mekkora bunkó f..szok mind. Kis, friss husi vagy még. Majd mikor betalálnak a Blahán a jó népek, vagy csak kedvesen le mész a boltba és a pénztáros p..csa egy idegbajos k..rva na majd akkor térjünk vissza erre a témára. ;)
2019. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mi az a Blaha?

Nem járok olyan helyekre

2019. dec. 21. 14:07
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Jaj de naiv vagy istenem... 🙄

Lépj ki a intellektuális progresszív szellemet árasztó egyetemi meghitt falai között élő elit sorstársaid közül az igazi nagyvárosba (még csak ne is az elit belvárosi környékre) és megtapasztalod, hogy ugyanolyan suttyó hely Bp. is, mint Mo. többi része. Persze a turisták is jobb esetben csak a szépet látják és azért tetszik nekik a város. Ha a kolesz, egyetemváros, budai negyedek és romkocsmák között fogod élni a fővárosi életed akkor ne csodálkozz, hogy nem fogsz nap, mint nap látni kétes barna drogos alakokat, emberkereskedő, bűnöző ázsiaiakat, házsártos eladókat, zombiszellemű irigy koszos kisembereket, nyugdíjas agyhalottakat és még sorolhatnám. Persze, ha ezután már csak a budai elit körökben fogsz mozogni akkor sose fogod megismerni a budapesti valóságot, de akkor ne állíts olyat, hogy milyen kúl és felvilágosult hely a mi kis fővárosunk.

2019. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
:D :D
2019. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!