Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egy ember életképtelen?

George1113 kérdése:

Lehet egy ember életképtelen?

Figyelt kérdés
Mármint akárhogy akarja hogy jobb legyen az élete, nem jobb legyen akármiben de nem tud. Mindenbe szerencsétlen. De hiába egyszerűen nem megy neki és úgy hal meg?
2019. dec. 25. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen vagyok.
2019. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen vagyok. Egy igazi luzer. 38/f
2019. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ez genetika? Vagy adottság? Ami ez hiányzik? Mitől lehet ez? Gyerekkori trauma? Nevaltetés? Mi okozza ezt? Arra is gondoltam hogy simán alsóbbredűség? Én is ilyen vagyok a félreértés végett.
2019. dec. 25. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálam a szülők "nevelése" az oka. Szerintem hiba volt gyereket vállalniuk.
2019. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is itt a probléma
2019. dec. 25. 23:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok minden közre játszik, de leginkább a neveltetés és a szerencse.
2019. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Simán előfordul, de egyre ritkább, mert a nők nagyon megválogatják, hogy kinek szülnek gyereket. Lényegében én is egy hibás házasság eredménye vagyok. Apámnak elképesztő nagy szerencséje volt anyámmal (elvált, reményvesztett), de alapból lúzer volt mindig és én már a mai világban a helyemet se tudom megállni, ami régen még a lúzereknek azért sikerült. Soha nem volt munkahelyem, hosszú évek óta munkanélküli vagyok, mert sehova nem vettek fel. Egyetemet 6 év alatt se végeztem el és kibuktam. Rengeteg adósságot halmoztam fel a diákhitel miatt, amit a szüleim nagyon nehezen perkálnak, de ha meghalnak nekem végem. Semmit nem tudok megtanulni, nem tudok kommunikálni, szociális fóbiám van és fizikailag gyenge vagyok. Csak pár helyen dolgoztam, de onnan is mindig elzavartak, mert mindig hibát követtem el. Természetesen nyelvet se tudtam minimálisan se megtanulni, így a külföldi munkavállalás is álom marad. Barátnőm meg mondanom se kell, hogy mennyi volt. Úgy érzem, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, hogy elérjek valamit, de vszeg a puszta természetben fogok meghalni hajléktalanként totálisan kisemmizve.
2019. dec. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Le leszek pontozva, de NINCS belekódolva az "életképtelenség" az emberbe.


Attól még, hogy valaki bizonytalan, attól nem életképtelen. Csak ez az egyszerűbb - ráfogni a rossz neveltetésre, egy negatív élményre, stb.


Saját tapasztalat.


Ha az ember nem úgy fog neki a dolgoknak, hogy ő "életképtelen", akkor meg tudja cselekedni a mindennapokat; munka, otthoni teendők, stb.


Amíg valaki nem egy lélegeztető gépre van kapcsolva, magatehetetlenül, vagy nem olyan súlyos fizikai gondja van, addig szerintem segítség nélkül is boldogul az életben.

2019. dec. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Pedig valóban vannak életképtelenebb, gyengébb emberek. Ugyanúgy, mint az állatoknál.


Egyszerű evolúció és genetika. Valóban, lehet "fejlődni", de a felmenőitől mégis csak kap az ember egy alapot... Beleértve a nevelést is.

2019. dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#01:05 mintha csak engem írt volna le, bár én nőként vagyok ilyen.

Esetemben genetika. Anyai és apai ág egyaránt nagyon gáz. De az ő idejükben ez még elment, nem voltak ekkorák az elvárások. Egyik nagyanyámról konkrétan láttam is leírva egy orvosi papíron, hogy mentálisan retardált, 5 éves szintnek felel meg. Szerintem autista is volt, csak akkor még nem diagnosztizálták. És élt, szaporodott...

2019. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!