Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek az életemmel, ha...

Mit kezdjek az életemmel, ha totálisan életképtelen vagyok?

Figyelt kérdés
Fájdalmas belegondolni, hogy más korombeli huszonéves már 2 diplomával (amit akár külföldön szerzet) rég Londonban/Berlinben él nagyvilági életet, ide-oda utazik és prezentációkat tart más cégeknek/ügyfeleknek én pedig egy vonatjegyet nem tudnék megvenni és elutazni Bp.-re illetve azért nem vagyok munkanélküli 26 évesen, mert egyetemre járok és a szüleim tartanak el. Elképesztő belegondolni, hogy más korombeli 2-3 nyelven beszél perfekt, Erasmus-szal kint tanul külföldön és csomó külföldi barátja van, én pedig éppen el tudom motyogni egy külföldi emberkének, hogy merre van a vasútállomás és emellett egyetlen egy olyan ismerősöm sincs, akivel még csak egy mondat erejéig is szót válthatnék. Furcsa belegondolni, hogy más korombeli már nyaranta elutazik a barátnőjével Görögországba/Spanyolországba, rendezi a szállást/programot/utazást nekem pedig azt is nehéz megszervezni, hogy xy dolgot a városban épp hogyan és hol tudnék megvenni. Szánalmas belegondolni, hogy más korombeli ennyi idősen eljegyzi a barátnőjét és közös lakást terveznek (saját többmilliós autóról nem is beszélve) eközben az én legnagyobb vagyontárgyam egy 120 ezres számítógép és testvérem 10 éves autóját vezetem, a benzint pedig szó szerint be kell osztanom, mert nem lenne pénzem mindenhova azzal menni. Ilyen körülmények között mégis milyen élet vár rám és mit tudnék ezen változtatni, hogy ne legyek ennyire szerencsétlen.

2019. jún. 15. 17:42
 1/4 anonim válasza:

Szia, szerintem túl sötéten látod a világot. 26 évesen még tök fiatal vagy, szuper, ha tanulsz - remélehetőleg azt, amit szeretnél és ez hasznos is. Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket, ne nekünk: többre vágysz? Mit tehetnél érte? Suli mellett is tudsz dolgozni, keress egy gyakornoki pozit a szakmádhoz kapcsolódóan és így mire végzel, már lesz tapasztalatod a főálláshoz, vagy akár fel is vehetnek onnan. Szeretnél otthonról elköltözni? Egy félállásból simán kijön egy szoba bérleti díja + magad ellátása. Szeretnél nyelveket tanulni? Ki tart vissza? Nézz filmeket idegen nyelven felirattal és ragadni fog rád.

A lényeg hogy tegyél azért, amit el szeretnél érni és ne sajnáld magad, az életképtelenség azért nem itt kezdődik. Sok sikert! :)

2019. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En negyvenvalahany evesen tartok ugyanitt,csak nincs kocsim.
2019. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"más korombeli 2-3 nyelven beszél perfekt, Erasmus-szal kint tanul külföldön és csomó külföldi barátja van"


ez neked is elérhető, minden további nélkül. nekem is megvannak ezek (kivéve a jogsi és a kocsi és a 2-3 nyelv, csak magyarul meg angolul tudok). Erasmusra jogosult vagy, mint minden felsőoktatásban tanuló európai állampolgár (12 hónap/képzés), csak jelentkezni kell. nyelvet ingyen is lehet tanulni, külföldi barátokat is lehet ingyen szerezni (legkézenfekvőbb pl az egyetemedre járó külföldi diákokkal beszélgetni).

2019. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ott van előtted az Internet, rajta a világ minden tudásával minden létező nyelven. az egyetemi könyvtárról, tanárokról, kurzusokról, na meg a többi diákról nem is beszélve.


használd a lehetőségeidet! tanulj nyelveket, szakmát, keress munkát, próbáld ki milyen érzés dolgozni és pénzt keresni. ismerkedj meg új emberekkel, építs kapcsolatokat, barátságokat, találj barátnőt!


minden, amit felsoroltál csak azon múlik, hogy eldöntöd, hogy el akarod érni és ezt az elhatározást motivációként használva elkezded szépen megtervezni, hogyan tudod és milyen sorrendben akarod őket elérni, aztán pedig addig dolgozol érte, amíg sikerül. menet közben persze szükséges lehet a kezdeti terveken finomítani, hogy tényleg sikerüljön is elérni a célt, de ha elkezded, ügyesen csinálod, akkor símán elérhetőek a céljaid. a legnehezebb része csak elkezdeni, aztán már csak feladni nem szabad. legyen nagyon erős az elhatározásod, hogy te ezeket el akarod érni, ne hagyd, hogy bármi eltántorítson tőlük!

2020. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!