Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék magammal, az...

Hogy lehetnék magammal, az életemmel elégedett?

Figyelt kérdés

Nekem szinte mindentől kisebbségrendűségi érzésem van.

Pl. nem sokat adok a márkás cuccokra, öltözködésre és nem is fordítok rá sokat de közben meg mégis sokszor elfog az irigység vagy a rossz érzés ha látom, hogy mások mennyivel igényesebben öltözködnek.

Vagy pl. irtó nagy hülyeségnek tartom amikor ismerőseim a fizetésük 15-20%-át arra költik, hogy fenntartsanak egy autót amire nincs is szükségük/környezetszennyező de közben meg ha meglátok egy szép autót engem is elfog a birtoklási vágy.

De akár csak ismerkedés közben is amikor egy lány az exéről mesél egyből elkezdem magam hozzá hasonlítani és mivel elég béna vagyok így többnyire mindig azzal zárul a dolog, hogy tökre rosszul érzem magam és nem értem mit akarhat pont tőlem az adott csaj, mert meg se közelítem azt a szintet amit már megkapott pasiban.


2019. dec. 30. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne legyél csóró.
2019. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem adok a márkás cuccokra, de nem is irígykedem. Mindig arra gondolok, hogy ezeket én is megszerezhetném, ha akarnám, volt idő, hogy vásároltam is ilyeneket régebben, de egy idő után ezek is tönkre mennek, és már nem néznek ki olyan jól, mint eleinte. És ezekért nagyon sokat kellene dolgoznom. Saját elhatározásból ezért kisebbre vettem az igényeimet és kevesebbet dolgozom. A szabadidő értékesebb számomra, semmint rabszolgája legyek a tárgyaimnak. Mérlegre kell tenni, hogy akarsz éjjel-nappal dolgozni, vagy szeretnél szabadidőt magadnak, amikor lazítasz, olvasol, pihensz, vagy amit akarsz. Csak döntés kérdése az egész. És félre tenni is jó, mert biztonság érzetet ad. Ezek, vagyis a szabadidő és a félretevés fontosabbak a számomra, mint a drága holmik.
2019. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az utolsó példa bár nem tartalmazott konkrétumot de azzal próbáltam megvilágítani, hogy nem csak anyagi jellegű esetekben érzem ezt. Ugyanezt érzem ha más tanultabb vagy épp külsőre vonzóbb nálam.


Lehet valamennyire savanyú a szőlő eset is az enyém de azért bármit is érsz el mindig lesz nálad sikeresebb, szebb, okosabb ember és az a problémám, hogy hogyan tudnék azzal megbékélni aki vagyok és nem mások életére vágyni amit közben meg sokszor lenézek, mert nem tartom helyesnek a prioritásaikat.


Pl. szívesen lennék kigyúrt állat de közben meg tök nevetségesnek tartom, hogy valaki x órát szán arra hetente, hogy lenyűgözzön nőket a testével(közben ezt az időt akár a barátnőjére is szánhatná) de nem bír egy betonoszlopot felcipelni a dombra.(konkrét megtörtént eset én kb. 25 kilóval nyomok kevesebbet és mégis jobban bírtam az adott melót, mint a gyúrós haverom)

2019. dec. 30. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!