Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még nem szeretnék és nem is...

Még nem szeretnék és nem is fogok (még) dolgozni, következő évtől tanulmányaimtól függően zsebpénzt kapok. Ez. Úgymond ciki? 18/L

Figyelt kérdés

Szép estét!


Jelenleg utolsó évemet szenvedem az eü-i iskolában. Tanulmányi átlagtól függő ösztöndíj + gyakorlati pénzt kapok, ami az én zsebpénzem. Ez viszont, miután megvan a szakmám, és elkezdem következő évben az érettségit (2 éves), nem jár.


Apámmal úgy beszéltük, hogy ki lesz találva valami, kapok zsebpénzt, persze csak ha tanulok, a semmiért nem ad.


Semmiképp nem leszek kitartott, nem életcélom, csak megvan az elképzelésem, hogy majd azután, hogy megvan a már óvodás koromban eldöntött szakmám (masszőr). Ehhez még évek kellenek, mire odajutok.


Nem vagyok rászorulva, hogy dolgoznom kellene mennem, szerencsére apám annyit keres, hogy mindenre jusson + még valamennyi másra, de "középszinten" nem vagyunk. Átlagos kereset.


Tudtommal mások a koromban menekülnek otthonról, önállósodni akarnak, plusz zsebpénzt, ki miért.


Nekem meg csak átfutott a fejemben.


Szeretnék majd dolgozni, csak mivel nem vagyok rászorulva, menekülnöm sem kell itthonról, megvárom míg masszőr leszek.


Ez ciki, vagy hogy is mondjam... amiért így csinálom a dolgaimat?



2019. dec. 30. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Miért lenne ciki?


Szerintem az a szomorú, hogy mások véleményétől teszed függővé az életedet, ne tedd!


Örülj, hogy még van otthonod, családod és nyugodtan tanulhatsz, nem kell rabszolgaként szenvedned.


Aki téged emiatt megszól, az szimplán csak irigy, ne foglalkozz másokkal, hanem csak saját magaddal!

2019. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Szerencsés helyzetben vagy és kihasználod, ennyi.
2019. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Amikor nálam szóba jött az egyetem, akkor otthon közöltem, hogy vagy elmegyek melózni és gyűjtök pénzt, vagy elmegyek egyetemre és akkor szálljanak be a szülők. Megtehették, szóval beszálltak és egyetem lett. A szakomon azt láttam, hogy azoknak megy jobban, akik nem dolgoznak. Akik dolgoztak, kivétel nélkül MIND csúsztak pár félévet.
2019. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!