Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vagy képes elengedni a...

Hogy vagy képes elengedni a múltat?

Figyelt kérdés

Az enyém gúzsba köt engem, nem hagy levegőhöz jutni, kiszorítja belőlem az életet.

Nem tudom megváltoztatni, de képtelen vagyok elfogadni a történteket. Vagy arra gondolok, mi lett volna, ha akkor másként alakul, vagy arra, hogy csak érjen véget minél hamarabb.

Minden nap őrlődöm és egyre jobban becsavarodok tőle és tudom, hogy csak én segíthetnék magamon, de eddig semmi tartós megoldást nem találtam.

Ha te képes voltál elengedni, hogy sikerült? Helyreállt az életed azóta?



2019. dec. 30. 23:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Vannak jó és rossz események is a múltamban, ahogy mindenkinek. Olyan tragédiák is, amit sosem fogok tudni elengedni és nem is gondolom, hogy kellene.

Én hiszek abban, hogy minden embernek van egy csomagja. Ehhez a csomaghoz hozzátartozik a múltunk. Az ember a tartalom felett bizonyos mértékben dönthet. Mit dob ki, min változtat, min próbál könnyíteni, de bizonyára mindenkinek lapulnak a csomag mélyén olyan elemek, amik örökre a csomag részei maradnak. Ilyen az élet.

2019. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy rá kellett jönnöm, hogy ha csak hátra nézek, akkor soha nem jutok előre. Sok döntést megbántam, de tök felesleges azon gondolkodnom, mi lett volna, ha. Nincs olyan, hogy mi lett volna, mert nem tudok visszamenni az időben. Egyetlen dolgot tudok tenni: tanulni belőle és a jövőben okosabbnak lenni. Amióta így állok hozzá, sokkal sikeresebb az életem, de hosszas terápia kellett ahhoz, hogy idáig eljussak és sok technikát tanultam a pszichológusomtól, hogy hogyan kezeljem a mélypontokat. Ha nem jártál még szakembernél, akkor próbáld meg, esetleg keress egy pszichodráma vagy más önismereti csoportot, nekem az is rengeteget segített, hogy életemben először sorstársak vettek körül, akik ugyanazzal küzdöttek, mint én. Ne szégyellj segítséget kérni, kitartást kívánok az utadhoz.
2019. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 aries 2 ***** válasza:
Sehogy. A múltban szinte minden sokkal jobb volt. Nem tudok a múlttól elszakadni, amíg a jelen rosszabb hozzá képest. A múltat biztosan túléltem...
2020. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!