Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tudom elengedni a...

Miért nem tudom elengedni a múltat?

Figyelt kérdés
Már 8 éve, hogy leérettségiztem. A középiskola olyan nagy hatást tett rám, hogy akkoriban nagyon boldog voltam. Aztán kikerültem az életbe. Nem tudom feldolgozni, hogy így eltelt az idő és már ennyi éves vagyok. Hogyan tud ezen továbblépni az ember? Mindig a középiskolai dolgok járnak a fejemben. Még mindig ott szeretnék lenni. Nehéz.
2015. aug. 16. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem találtad még meg a helyed a világban, se az örömöd. Az idő múlása ellen nincs mit tenni,majd 10 év múlva meg a mostani időszakod sírod vissza. Még fiatal vagy, használd ki a mostani lehetőségeidet, mert később ezt sem lehet. Ne a múlton rágódj.
2015. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Crisopher ***** válasza:
100%

Van, hogy nosztalgikus érzéssel tekintünk a múltra. Ez teljesen normális. Valahogy a régi idők mindig megszépülnek. Semmi baj, hogy szépnek látod a középiskolai éveid, és szeretnél ott lenni újra. Szerintem mindenki titokban visszavágyik egy-egy életszakaszba, élethelyzetbe.

Neked annyit kell tenni, hogy megőrzöd a múlt szép emlékét, de megpróbálod a jelenben megtalálni a helyed.

2015. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm a válaszait. Igen, én még kereső vagyok, illetve magányos is, ezért is lehet bennem az a hiányérzet. Megy az összehasonlítgatás, önsajnálat. Azt is érzem, hogy önző vagyok. Társas lény vagyok, de minnél jobban figyelem önmagam és mások reakcióit, annál jobban látom, hogy az emberek nagyrésze, felszínes, közönséges és én ezzel már nem tudok azonosulni. Mondjuk én is ilyen voltam és sem voltam jobb. Majd az ítélkezésről is leszokom. Folytatom a keresést. Mégegyszer köszönöm!
2015. aug. 16. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Férfi vagy? Hány éves?
2015. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az számít, hogy ki vagyok, hanem az itt leírt válaszok.
2015. aug. 16. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, vagyis leszek, mert még középiskolába járok, de ez az utolsó évem és már előre rettegek a jövőtől. :((

Valahogy ez most annyira tökéletes hely, sok ismerős, barát, tanárok akiket nagyon szeretek(többségben, van akit nem xd) hangulatos hétköznapok, mindig van valami kis poén, történet stb :)

Mit nem adnék ha újra 7.es lehetnék, az általánost nem szerettem, de a gimit imádom :)


Egyébként szervezz egy osztálytalálkozót, ahol újra találkozhatsz a többiekkel, tanárokkal pár emberrel talán ismét összebarátkozol és akkor kialakíthasz egy olyan baráti kört mint a gimiben akikkel gyakran eljárhatsz ide oda, így kicsit felidézhetitek a régi időket :)

2015. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!


Az osztálytalálkozós ötlet az nem rossz, de tudom, hogy az miatt lenne, mert beleragadtam a múltba, amit ha nem orvosolok, akkor felélem a jelent és a jövőt is.

Még nem vagyok a helyemen, azért csapongok ide-oda.

Folyamatos keresésben vagyok. Sok, számomra nagyszerű dologgal találkoztam, ami simán ellensúlyozza a dolgokat, de én inkább ön sajnálkozom.

Ez is a tapasztalás része. Biztos ennek is oka van.

Mikor belül is JELEN leszek minden pillanatban, akkor az már jó lesz. Majd kiderül, de cselekednem kell, az biztos.

Köszönöm a választ.

2015. aug. 18. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!