Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfelejtettem felköszönteni...

Elfelejtettem felköszönteni születésnapján az egyik ismerősöm, akivel már nem nagyon vagyunk jóban. Ti mit csinàltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Egyik fiú ismerősöm a főiskoláról. Az évek alatt szép lassan oda korlátozódott a kapcsolat, hogy csak ünnepekkor írunk egymásnak. Ő mindig felköszönt engem, nekem meg valahogy most ugrott be, hogy 29-én volt a szülinapja. (levette facebookról a dátumot). Megmondom őszintén múlt hét péntektől napokig torokgyulladással, lázasan feküdtem itthon, és kb azt sem tudtam hanyadika van, így eszemben nem volt. Tudom ez nem kifogás. A korábbi években mindig mondta, örül, hogy akkor írok neki, mert egyedül én szoktam felköszönteni. Most mit tegyek??



(Azért érzem rosszul magam, mert nincsenek barátai. Leírom honnan ismerem, nem tartozik a kérdéshez közvetlenül, úgyhogy nem kötelező elolvasni!!

Egyik fiú évfolyamtársam a főiskoláról. Egyik barátnőm gimis osztálytársa volt, akkor lettünk jóban. Ahogy teltek az évek, ő már csak engem tekintett barátjának, másokkal nem is beszélt. Otthon dolgozik, úgyhogy nem is szokott kimozdulni. Korábban többet beszélgettünk, általában sulis dolgokról, csoporttársakról, viszont miután végeztünk, semmi közös témánk nem volt már. Nekem van párom hosszú évek óta, neki sosem volt barátnője még, de nyáron állandóan azt kérte, hogy beszéljünk úgy, hogy làtjuk egymást kózben-nem volt kedvem ehhez. Folyton figyelte meddig vagyok elérhető messengeren esténként, majd másnap leírta nekem percre pontosan az időpontot, és számon kért, hogy kivel beszéltem. Úgyhogy én ezeket meguntam, kb megszakadt a kapcsolat.)


2019. dec. 31. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én innék egy sört. Teljesen komolyan mondom.
2019. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Haha. Oké akkor csak én tekintem a dolgot problémának. :D Végülis jogos.
2019. dec. 31. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez van. Engedd el. Úgyis kényelmetlen volt már a társasága.
2019. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmit. Máskor hallgass jobban magadra. Ha mér nem vagy jóban valakivel, vagy megszakadt a kapcsolat, akkor minek pedálozol neki a születésnapján?


Ps: Csak most láttam a többit. "Folyton figyelte meddig vagyok elérhető messengeren esténként, majd másnap leírta nekem percre pontosan az időpontot, és számon kért, hogy kivel beszéltem."


Most menekülj az ilyen embertől, de azonnal! Kidobni az életedből, mintha sosem lett volna! És ne legyen bűntudatod, azért mert ő magányos. Annak oka van, hogy miért magányos. Tegyen érte önmaga, hogy ne legyen az. Vagy tán te akarod megmenteni? Szeretnél áldozat lenni? Mert ez az út afele visz.

2019. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minek kellett ebből regényt írni. Az illem szerint 8 napon belül nem gáz. Úgyhogy viccesen írd meg neki, hogy XY! Boldog szülinapot! Bocsi, hogy kicsit megkésve, de még időn belül vagyok.

DE ha nem is vagytok jóban, nem is nagyon beszéltek, akkor meg egyáltalán minek? Meg most már mindegy, lemaradtál a dátumról.

2019. dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg kényelmetlen volt a társasága már, csak aki engem felköszönt, én is fel szoktam őt. Karácsonykor is írt nekem, de mivel már rég nem vagyunk napi kapcsolatban, nem is szokott eszemben lenni. Gondoltam most gyorsan írok neki, hogy bocsi de beteg voltam stb, de ez meg olyan gagyi magyarázkodásnak tűnik. Úgyhogy igazatok van, hagyom inkább ezt. Ìgy alakult.


Nem írtam regényt. Direkt odaírtam, nem muszáj elolvasni, aki nem akarja. Miért kell így is belekötni? Nem kényszerítettem senkit a kérdés elolvasására szerintem...

2019. dec. 31. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

egy kicsit megkésve, de Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok és Sikerekben Gazdag Boldog Új Esztendőt!


ehhez kár volt egyetemet végezned... ha zaklat, meg mondd meg neki, hogy nincs kedved vele találkozni.

2019. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sok éve nem is találkoztunk, nem kedv kérdése. Eddig se volt kedvem hozzá.

Úgy döntöttem nem írok neki. Köszi a gúnyolódásokat.

2019. dec. 31. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak azokat köszöntöm fel, akikkel közelebbi barátságban vagyok, másokat minek?
2019. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jogos... én azért problémáztam, mert neki mindig eszében vagyok, màr éjfélkor ő szokott lenni az első köszöntőm, nekem meg ő sosincs eszemben. A családtagok, párom, legjobb barátnőim szülinapjaira szoktam készülni ...
2019. dec. 31. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!