Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A név "kötelez"?

A név "kötelez"?

Figyelt kérdés

A minap voltam vért adni. Amíg a soromra vártam, egy másik ablaknál név szerint szólították a betegeket, s adták ki az eredményt. Valamilyen Noémit hívtak, és én ledöbbentem, amikor egy ápolatlan, kövér, pocakos, csámpás, zsíros hajú lány (vagy fiatalasszony) ment oda.

60 éves vagyok, de névben még ekkorát nem csalódtam.


2019. dec. 31. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi köze van ennek a névhez?
2019. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha 60 éves vagy, hogy lehetsz ilyen buta? Már elnézést...
2019. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Rossz helyre tetszett menni, papa, a választások 2022-ben lesznek, és majd a Fideszre tessék szavazni!
2019. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert az olyanokat hogy hívják? Várj, kitalálom: Erzsi!
2019. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1960ban még biztos csak olyan babáknak adhatták a Noémi nevet, akiről látni lehetett hogy 20 év mulva csinos lesz, vékony és ápolt
2019. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kisbabaként biztosan az édesanyja gyönyörűsége volt. Aztán felnőtt.
2019. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én értelek, nekem is van elképzelésem a nevekhez kapcsolódóan. Illetve tapasztalat. Én pl. szimpatikus Tündét és Ritát életemben nem ismertem🤣

Ettől a két névtől kiráz a hideg. Akárhány Tündét és Ritát ismertem, iszonyat ellenszenves nők voltak. Ez nem lehet véletlen😅 És ugyanígy megvannak a szimpatikusak is... eddig ami bejött a Dóri, Évi, Ági... érdekes dolgok ezek😊

2019. dec. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem jön át, hogy asztorinak mi köze a kérdésheg. Így pedig nincs értelme a kérdésnek...


Ezt a „név kötelez” dolgot arra mondják, ha valakinek pl a vezetéknevében van valami, amire ezt lehetne mondani (tulajdonság, foglalkozás),vagy pedig az, hogy kötelessége folytatnia a felmenője megkezdett munkáját, átvenni a céget.


Namost Noémi az csak egy név. Van rengeteg vékony, fiatal, idős, igénytelen... Mindenféle Noémi van. Ráadásul ez ugyanúgy nem tükrözi a viselőjét, hiszen míg a vezetéknevet örökli, addig a keresztnevét meg a szüleitől kapja. Egyik Noémi sem tehet róla, hogy Noémi lett, így a neve nem kötelezi őt semmire.

2020. jan. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bizonyára volt néhány Noémi ismerősöd, aki vékony volt, vonzó és nőies – az ápolt jelzőt nem is írom, hisz az alap -, és emiatt ezek a tulajdonságok benned már szinte „hozzáragadtak” ehhez a névhez.

Nekem pl. van egy második nevem, amit ki nem állhatok, pont a hozzá kapcsolódó emlékeim szerint.

2020. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!