Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sosem beszéltem telefonon,...

Sosem beszéltem telefonon, csak a családban és félek felhívni embereket. Hogyan győzzem le a félelmem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, sosem beszéltem senkivel telefonon, csak a családtagokkal. Már ott tartok, hogy nagyon kéne beszélnem emberekkel telefonon, felnőttekkel. De félek! Mi van, ha nem ismerem meg a hangját és azért ciki lesz. Meg, hogy mivel kezdjem? Valami tanácsot adnátok? Fel kéne hívnom egy bácsit, akivel meg kell beszélni, hogy mikor találkozunk. Fociedzzésról lenne szó. Élőben már találkoztunk.


Tehát félek a telefonálástól, nem tudom miért... Élőben sokkal könnyebb.


2020. jan. 1. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Így zajlik:

Felhívod, felveszi.

-Jó napot kívánok XYX vagyok azért hívom mert...


Többi adja magát, én is szenvedek/szenvedtem ilyenbe inkább rá stresszelek, senkit nem ettek meg még telefonon keresztül

2020. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi történhet? Gondolj úgy arra akit fel szeretnél hívni, mint régi barátra.
2020. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is utáltam/utálok telefonálni a mai napig. Nem félek, egyszerűen csak utálom. Ha idegent kell felhívnom, akkor köszönök, bemutatkozom, elmondom, hogy miért keresem és hozzáteszem, hogy remélem jó számot hívtam. Ha félrenyomnám, így kevésbé érzem kellemetlennek, mert egyből kiderül, hogy jó helyen járok-e :)
2020. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
írdd ki telószámod és majd sokan hívnak, így megtanulhatod legyőzni a félelmeid , mert itt vannak nagyon kedves és elég perverz emberek is
2020. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szembe kell nézned a félelmeddel!

Ez csak így megy.


Nem vagy szociális fóbiás amúgy? Csak telefonos szorongásod van?

2020. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös de!! ne makartam leírni, de igen, az vagyok! Stresszelek emberek előtt. Én azt tapasztaltam, hogy 14 éves koromban, amikor fél fejjel volt nálam magasabb mindenki, (igen, magas voltam. na és) elég fiatalnak néztem ki, és a boltban mindig a mögöttem állót szólították fel amikor én kerültem sorra. És amikor szóltam, hogy bosánat, sorban állunk, én vagyok soron, akkor az eladó is olyan hangos beszél, mondja, hogy elnézését kérem. Ilyen csúfolódóan, mintha én őfelsége lennék.


Meg nem tudom megítélni, hogy mikor beszélnek dühösen és mikor nem az emberek. Olyan hangon beszélnek velem ,hogy azt hiszem, hogy lecsesznek éppen, de utána meg már mosolyog. ÁÁ nem bírom már ezt. Kikészülök.

2020. jan. 1. 13:08
 7/10 A kérdező kommentje:
1-es. 74 éves, tegeződünk, annyit kell megbeszélni, hogy szia xy yx vagyok, mikor legyen az edzés? De hát nem kérdezhetem így. Felhívom és azt mondom, hogy szia, na mikor legyen? Ezt így nem lehet. személyesen sokkal könnyebb... :(
2020. jan. 1. 13:51
 8/10 A kérdező kommentje:
vaaalakiiiii?
2020. jan. 1. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem. Hát igen.. ez a telefonálós szorongás gyakron jár ajándékba a szocfóbhoz 😃


Ne haragudj, de tényleg nincs más megoldása, minthogy tárcsázol és hívsz, és beszélsz.


Én sem vagyok a sokkterápia híve. Szóval ha gondolod, akkor előbb felhívhatsz pár ismerőst-rokont, akik bemelegítenek telefonügyileg, sikerélményt adnak. Vagy engem is felhívhatsz, nem harapok 😃


Én is átéltem ezt. Már dolgozom, felnőtt vagyok. Mindennapos, hogy telefonon kell ügyet intézni. Gyakran kikerülöm, hiszen interneten mindent el lehet intézni már. Csak dob az ember egy messenger üzit vagy e-mailt... Na ez nem segít a szociális szorongás semmilyen szintjén.

2020. jan. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szorongok emberek között én is, de meguntam hogy fosok telefonálni, és ha halogatom ezeket sokkal rosszabb azt vettem észre.
2020. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!