Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom megrendítőnek,...

Csak én tartom megrendítőnek, hogy a hajléktalanoknak/szegényeknek 2020 is min. Annyira rossz lesz, mint 2019? Van köztetek, akinek empátiája van?

Figyelt kérdés
Nincs reményük, nincsenek lehetőségeik csak a céltalan sodródás az árral. Ők nem tesznek újévi fogadalmat, hogy 10 kilót leadnak meg eljárnak konditerembe, mert még ételre sincs pénzük. Nem kérik meg a barátnőik kezét, mert még társuk sincs és nem petárdázzák, isszák magukat félholtra, mert a puszta élet már alapból félholtra juttatta őket. Én nagyon sajnálom őket, mert valamennyire én is arra a sorsa kezdek sodródni és nem tudok ellene mit tenni, mert senki nem segít. Pedig még csak 26 vagyok.

2020. jan. 1. 12:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
41%
"Ezek zombik, roncs emberek, akikért nem kár ha meghalnak, jobb is lenne. Te viszont mèg 26 éves fiatalember vagy. Ne keress kifogásokat, dolgozz, tanulj, küzdj az álmaidért. Ne akarj a társadalom selejtje lenni. Esélyed van, ne cseszd el." Az ilyen emberek miatt nem tudnak a hajléktalanok vissza térni a társadalomba mert csak általánosítani tudnak.
2020. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%
És csodálkozol ha a hajléktalanok olyan rossz indulattal hozzád vágják a kaját. Hát aki ilyen véleménnyel lenne rólam csak azért mert felszín alapján ítél én nem csak kenyeret dobnék hozzá.
2020. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
60%

Igen, én is így érzek. Szörnyűnek tartom, hogy nincs egy olyan társadalmi háló, ami segítene nekik talpra állni.

Ők is a közösségünk tagjai, ugyanúgy mint itt minden hozzaszolo, szóval baromira nem értem, hogy miért veri sok ember magát, amikor ez a téma. Ha egy olyan társadalomban élnénk, ami tényleg az emberekért működne, nem pedig olyanba, ami csak hasznot húz az emberekből, és félrelöki azt aki öreg, beteg, vagy csak simán elszurta az életét, az mindenkinek hasznos lenne. De persze milliószor egyszerűbb emberi hulladékként tekinteni ezekre az emberekre. Ahhoz nem kell sok agysejt.

2020. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Na látom itt is mindenki általánosítani tud és sztem nem is érdekli az elesettek problémája. Az én esetemben pedig kellene lennie 2. és 3. esélynek is mielőtt az utcára kerülnék. Hibás döntéseket hoztam (sok évet jártam egyetemre, de nem tudtam befejezni emiatt adósságba jutottam) elismerem, de egy normális országban a rosszul döntött embereknek is van kiút és csak annak nem aki nem akar jobbat. 26 elmúltam, fizikailag gyenge vagyok (61 kg és ízületi problémáim vannak) és mivel az egyetemi évek alatt nem szereztem szakmát így nem is alkalmaznának olyan helyen se, ahova kell a fizikum.
2020. jan. 1. 13:25
 15/30 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Az általánosítás és a felszín alapján ítélés csak egy magyar szokás. Külföldön jobban elfogadják a hajléktalanokat és segítenek is nekik.
2020. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
A hozzászólók jelentős részéhez hasonló emberek miatt reménytelen a hajléktalanság. Fogalmatok sincs mit jelent hajléktalannak lenni. A legtöbben vagy egy rossz válás miatt jutnak az utcára vagy azért mert állami gondozottak. Tudjátok mit jelent az, hogy valakit eldobnak a szüleik, felnőnek egy helyen, ahol ember embernek farkasa, 18 évesen kapnak pár millió forintot (életükben közelítőleg ennyi pénzzel nem bántak, legtöbben néhány hónap alatt felélik), aztán egyenes az út az utca vagy a prostituálódás fele, kiegészítve alkohollal és drogokkal. Szerintetek mi a rossebet tehet róla egy rendkívül rossz rendszerben felnőtt gyerek arról, hogy nincsenek tervei és eszközei a boldoguláshoz? Utána meg úgy nyilatkoztok róluk, mint söpredékről. A gyomrom felfordul tőletek, de leginkább azoktól a szemetektől, akik ezt a hangulatot gerjesztik. Akiből ennyire kiveszett az empátia, az vesztette el az emberségét, nem az alkoholbeteg hajléktalan.
2020. jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező!

Mondd mar el nekem, hogy hogy segítenél egy olyan felnőtt emberen, aki napi négy órát sem hajlandó dolgozni azért, hogy ne egy putriban kelljen leélni az életét?

Aki nem hajlandó néhány túlórát bevállalni azért, hogy vegyen egy nagyon áron alul eladó, újszerű kályhát, hanem inkább fűt egy olyannal, aminek öklömnyi lyuk van a hátulján.

2020. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"Mondd mar el nekem, hogy hogy segítenél egy olyan felnőtt emberen, aki napi négy órát sem hajlandó dolgozni"


Te most ezt viccnek szántad? Hol vannak szerinted 4 órás munkahelyek, ahova felvesznek egy lakcím nélküli embert? Még egy egészséges lakással rendelkező ember se tud megélni 6 órás munkából se, akkor egy hajléktalantól hogy várod? És mi lesz ha valami 4 órás kulimunkát végez? Hirtelen tele lesz megtakarítással az utcán élve, majd bérel egy albérletet (hajléktalanként telefon nélkül érdekes lenne) és visszacsöppen a munka világába? Őrület, hogy egyesek mennyire nem tudnak gondolkozni és ilyen hülyeségeket leírnak!

2020. jan. 1. 13:47
 19/30 anonim ***** válasza:
23%

18#

Ha elolvastad volna a kommentem, tudnád, hogy nem a hajléktalanokról beszéltem.

Van egy felnőtt ember, havi pár tíz ezerért bérel egy kis házat. 4 órában dolgozik, de sír, hogy ennyit nem szabadna egy embernek sem dolgoznia. Havi 30 ezer forintja marad az életre, de eszébe sem jutna normális munkát keresni, de még túlórázni sem hajlandó. Inkább kockáztatja az életét, minthogy pár órát plusszba dolozzon. Te hogy segítenél egy ilyen embernek?

2020. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
39%
Az epitoipar felvesz segedmunkast minden nap!! Nagyon nagy hiany van beloluk!! Festo,burkolo ol!! Magyarorszagon az nem dolgozik,aki nem akar!!
2020. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!