Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom megrendítőnek,...

Csak én tartom megrendítőnek, hogy a hajléktalanoknak/szegényeknek 2020 is min. Annyira rossz lesz, mint 2019? Van köztetek, akinek empátiája van?

Figyelt kérdés
Nincs reményük, nincsenek lehetőségeik csak a céltalan sodródás az árral. Ők nem tesznek újévi fogadalmat, hogy 10 kilót leadnak meg eljárnak konditerembe, mert még ételre sincs pénzük. Nem kérik meg a barátnőik kezét, mert még társuk sincs és nem petárdázzák, isszák magukat félholtra, mert a puszta élet már alapból félholtra juttatta őket. Én nagyon sajnálom őket, mert valamennyire én is arra a sorsa kezdek sodródni és nem tudok ellene mit tenni, mert senki nem segít. Pedig még csak 26 vagyok.

2020. jan. 1. 12:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
26%

A hajléktalanoknak csak és kizárólag egyetlen csoportját sajnálom, a mentálisan sérülteket, skizofréneket stb. akiket pl. a szocik kidobtak az utcára amikor bezárták Lipótmezőt.


Mindenki más csak akkor nem dolgozik, ha nem akar. A magadfajtát is lazán felvennék legrosszabb esetben Mekibe, Intersparba, Tesco-ba stb. Csak természetesen neked is büdös a munka.


Valaki írta azt, hogy a közösségünk... nos a közösség arról szól, hogy mindenki belead a közösbe, nem pedig megpróbál ingyenélni a társadalom hátán.

2020. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
32%

Hogy jelentkezel bármilyen állásra, ha nincs lakcimed, telefonszamod, bankszamlaszamod, vagy bármilyen elérhetőséged??


Isten barmai, komolyan.

2020. jan. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%

22#

A hajléktalanszálló elérhetőségeit meg lehet adni. Plusz ha nem piára költené el a pénzét, akkor lenne pénze egy 20 ezres albérletre, onnan meg már el lehet indulni. A mai helyzetben a gyárakba kérdés nélkül veszik fel az embeeket, az építőipat szintén nem válogat. Manapság csak az nem dolgozik, aki nem akar.

2020. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
60%
Ma csak annak nincs munkàja aki nem akar dolgozni. De könnyebb köpködni Orbánt ugye
2020. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

"akkor lenne pénze egy 20 ezres albérletre"


Hol találsz te 20 ezres albérletet, de ha feltételezzük, hogy egy totál lepukkant lyuk is, de hiteles lakcímmel, akkor az utcán tengődő, bolyongó szerencsétlen hajléktalan mégis honnan a lópikulából értesülne és tájékozódnak ilyen lehetőségekről? Még nekem is több nap kellene amíg egy sima albérletet találnék úgy, hogy itt a korlátlan net.

2020. jan. 2. 10:09
 26/30 anonim ***** válasza:

25#

Talán felkel a seggéről és körbejárja a várost. Én voltam olyan helyzetben, hogy családi okok miatt gyorsan kellett nagyon olcsó albérletet keresnem. Az interneten 60-nál kezdődtek, ezért kimentem és körbejártam a környező utcákat, körbe kérdezgettem ismerősöknél. Végül találtam egy nénit, akinek volt egy egyszobás kis hazikója, amit kiadott volna egy huszasért, de meg azt mondták, hogy ha a masik három telkét is gondozza az ember, akkor engedi ingyen ott lenni. Igaz, a vizet a szomszédtól lehetett hordani, és az egész lepukkant volt, de ugye az utcánál jobb. Ezt a lehetőséget 3 nap alatt találtam, de szerencsére végül nem kellett élnem vele.


Arra viszont még mindig nem válaszoltál, hogy olyan embereken hogy segítenél, aki négy óra munka után is visong, hogy ő nem akar ennyit dolgozni és inkább él hónapokig folyamatos életveszélyben ahelyett, hogy túlórázzon egy kicsit.

2020. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Egy vitában minden érvre ellenérvet kell hozni, nem átugorni azokat amikre nem tudsz mondani semmit...
2020. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A hajléktalanszálló a lakcím, csak oda ugye nem mennek, mert szabályok vannak amit be kell tartani. A telefonszám is megoldható maximum 10000 forintból feltöltőkártyásan. A bankszámla szintén megoldható csak be kellene ténferegni a bankba. Az internethez pedig minden könyvtárban hozzá tud férfi.
2020. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
46%
"Plusz ha nem piára költené el a pénzét, akkor lenne pénze egy 20 ezres albérletre, onnan meg már el lehet indulni. A mai helyzetben a gyárakba kérdés nélkül veszik fel az embeeket, az építőipat szintén nem válogat. Manapság csak az nem dolgozik, aki nem akar." Te mit tennél,ha tudnád hogy nincsenek emberi kapcsolataid,egy koszos ruhában járkálod a várost,néha kapsz egy kis pénzt,fázol,a hajléktalan szállón ellopják a cuccaidat,mentális betegségekkel küzdessz? Nyílván könnyű azoknak beszélni akiknek mindenük megvan. Menjen el gyárba dolgozni? Hogyan amikor még tb-re sincs pénze? Mert ahhoz hogy tiszta legyél meg egészséges PÉNZ kell. És nem egy sz#ros ezer forintokba kerül ám. Abból vesz inkább magának egy piát és addig is el van. Ez nem segítség hogy oda dobnak neki pár száz forintot és állj talpra. Mellesleg ez lenézés. Nem forintokat kell dobálni,hanem lakást,normális munkahelyet teremteni,stb. És megsúgom hogy nem csak a hajléktalanoknál ez probléma. A kormány meg egyenesen kitaszítja a hajléktalanokat,és nem segíti. Nem zsemléket kell dobálni nekik hanem VALÓDI segítséget adni.
2020. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
60%

"Hogyan amikor még tb-re sincs pénze?"

Bemegy az önkormányzathoz, kitölt egy papírt és az szociális alapon fizeti neki a tb-t egy teljes évig. Csak ugye ehez is meg kéne mozdulni és besétálni a hivatalba.

Ezek az emberek csak maguknak köszönhetik, hogy csövik

2020. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!