Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért divat ez manapsàg?

Miért divat ez manapsàg?

Figyelt kérdés
Azzal a világon semmi gond nincsen, hogy idősebb korban is sportolnak az emberek, sőt ez lenne az optimàlis. Sok sportoló van 40 èven felül is, csak azok nem most kezdték a sportot, hanem már fiatalon elég intenzíven műveltèk. De az ismerőseim között többen vannak, akik fiatalon nem sportoltak semmit sőt. Most meg negyvenen felül olyan intenzíven kezdték művelni, hogy sportversenyre is járnak. Spartan vagy mi a franc. Ha fiatalabban is sportoltak volna, akkor ebben semmi különös nem lenne, csak hogy mint mondtam, ez egyàltalán nem így volt.

#futás #sportolás #Spartan #maratoni verseny
2020. jan. 2. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez neked miért baj? Jobb lenne, ha ők is csak a tv előtt döglenének, mint a korosztályuk nagytöbbsége?
2020. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapuzárási pánik, rájöttek, hogy ha nem mozognak legalább napi 20 percet annak korai halál lesz a következménye, unják magukat, stb.


Gondolom az nem újdonság neked, hogy változik az ember érdeklődése?

2020. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dehogy is. Írtam is, hogy ez lenne az optimális, olvasd vissza. Csak fiatalon egyáltalàn nem sportoltak semmit, most kezdték csak el.
2020. jan. 2. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert fiatalon lehet nem annyira érdekelték őket, hogy ez egészséges, meg igazából jó hobbi is lehet. Most meg ahogy idősödnek, egyre jobban ráeszmélnek a mozgásnak a pozitív hatására. Lehet ezért. Persze lehet csak szimplán kerestek egy hobbit, és rájöttek, hogy élvezik a mozgást. Kitudja.
2020. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok, akikkel meggyűlöltették a sportot a iskolai tornaórák, tanárok. Nekünk alkesz, agresszív, tuskü tesitanáraink voltak, a legtöbbjük kivételezett egyesekkel, másokat megszégyenítettek. Nem egy ilyen ismerősöm kezdett el később sportolni, edzeni. Az egyik legszebb példa egy lány, aki rettentően el volt hízva, 100 kiló felett, gimnáziumban, mindig röhögtek rajta, most negyvenhez közel sportos, vidám nő lett belőle. Engem az ilyenek feldobnak, nem is értem, hogyan lehet ez valakinek probléma. :O
2020. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te a 18 éves énedhez képest semmit nem változtál. Nem kezdtél semmi újba, nem eszméltél rá semmilyen téren sem hogy "Lehet valami hiányzott eddig".
2020. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem problèma, csak meglepő. Fiatalon még rengeteg energiája van az embernek, sokkal könnyebb sportolni, de ahogy idősödünk egyre több bajunk lesz, egyre kevesebb lesz az energiánk . Én most az àtlagról beszélek, amit magamon is észrevettem. Fiatalon fociztam, kézilabdáztam, úsztam, kerèkpároztam, futottam. De most már, hogy 33 éves vagyok visszavettem, mert kevesebb az erőm sokkal. Ezek meg 40 felett kezdik.
2020. jan. 2. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal vagyok (25>) de a tanulmányaim miatt nincs időm bármilyen sportot komolyabban űzni.
2020. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy divat kérdése.

Régen az élet is más volt, lehet fiatalon nem volt úgy lehetőségük. Plusz az ember is változik, gondolkodás meg minden. És mikor az ember idősödik elkezd fájni itt ott, a mozgás meg sok esetben segíthet. Plusz az anyagcsere sem úgy működik, lehet fittek akarnak lenni.

2020. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerőseim között is 40 év körül szaporodott meg azok száma, akik lefutják a maratont (de minimum feltöltögetik a futásaik hosszát). Először engem is meglepett, hogy mi ez a nagy váltás, de belegondolva szerintem az lehet a hátterében, hogy ez az a kor, amikor már a testünk látványosan elkezd „leépülni”, ami elég rémisztő. Én mindig mozogtam, de sajnos rá kellett döbbennem, hogy ilyen korban már nem elég az, ami eddig, napi szinten kell sportolni valamit ahhoz, hogy ne érezd magad csoffadtnak.
2020. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!