Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik nektek a fontosabb?...

Melyik nektek a fontosabb? Egészség vagy tanulmány?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, veseköves vagyok sajnos. Az egész félévet végigszenvedtem a vesekövemmel és sajnos lett egy tantárgy, amiből megbuktam (aláírásom sem lett meg). Viszont ebből a tantárgyból kb az "évfolyam" 75%-a megbukott. Nekem viszont begyulladt a vesém. Egy profi doktor hétfő 11-kor tudna megnézni tőlem 100 km-re, viszont a tanár adott lehetőséget össz-vissz 20 embernek a pótlásra, ami kizárólag hétfő délben lehetséges. Tehát választanom kell, vagy most nekiállok tanulni és bemagolom az egész féléves anyagot 2 nap alatt (ami nem biztos hogy sikerül), vagy majd szeptemberben újrapróbálhatom, viszont akkor nincs kockázat a vesémre. Nagyon keményen be van gyulladva sajnos már. Most ilyenkor mi legyen? Van még kb 10 hely, tehát úgy 20 perc hogy döntsek.

2020. jan. 3. 13:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ez ilyen utolsó utáni alkalom, ezt sem engedélyezte volna a tanár, csak az egyetem rászólt, hogy tavaly 50 emberből 45 bukott és most 90 emberből 70 bukott, csináljon még egy lehetőséget javítani. Szóval ha erre nem tudok bemenni akkor már bánhatom.

Megmondtam nekik, hogy azt válaszolta, hogy akkor jobb lesz ha jövőre újracsinálom (bekamuztam ezt ugye nekik) de most azzal jönek, hogy mutassam meg nekik az emailt, és ők addig nem hagynak békén, amíg meg nem beszélem valahogy a tanárral, az ő ilyen okos fiújuk ne bukjon már meg......

Ja meg, hogy ha eddig kibírtam a vesekövemmel október óta, akkor az a pár hét amíg kapunk új időpontot esetleg, nem oszt nem szoroz.

2020. jan. 3. 13:49
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

Még mindig 8-as vagyok.

Gyógyulj meg és ahogy tudsz lépj le onnan tegyél meg mindent hogy eltünj onnan...

Fszom milyen embrrek vállalnak gyereket... Nem cigi csikk vagy

Nehéz de fel kell álnod s veséd gxogyulása után és a legnagyobb arconvágással érinteni őket.

Otthagyod őket mint eb a szrát ...

2020. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen egyértelmű a válasz: AZ EGÉSZSÉG!!!

Arra nem gondolnak a szüleid, hogy talán ez a vizsga meglesz de az egyetemmel csúszni fogsz egy csomót ha kórházba kerülsz, mert október óta nem foglalkozol a veseköveddel hmm?

Én azt se értem egyébként, hogy miért másznak rád ennyire a szüleid, hogy minden vizsgádról tudnak + meg akarják nézni mit levelezel a tanárral...??

Látom, már lejárt a 20 perc, remélem helyesen döntöttél és az egészséged fontosabb.

2020. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hagynám most ezt a tárgyat. Engem a szüleim békén hagynak, de saját magam a tanulmányaimat szoktam első helyre helyezni, mert számomra ez fontos, szeretem is. Nyilván csak, ha tényleg vagyok olyan állapotban, hogy képes vagyok rá és semmi olyan nem adódik közben, ami halaszthatatlan, élet-halál kérdés stb. Nálunk nagyon nagyon gáz, ha elbuksz egy tárgyat, mert onnantól kezdve a legöregebb zsidó sem tudja megmondani, hogy legközelebb mikor lesz alkalmad felvenni és teljesíteni... Össze-vissza változtatják a tantervet, még a kiírt félévben sem mindig hirdetik meg a kötelező tárgyakat vagy nem adnak meg elég kurzust vagy létszámot és nem hajlandóak bővíteni... később ez csak sokkal rosszabb, mert azokat részesítik előnyben, akik a kiírt félévükben szeretnék felvenni, minden ütközik mindennel, több tárgyad hiányzik és így tovább. Ismerek olyanokat, akik az utolsó félévükben szerencsétlenkednek elsős tárgyakkal vagy már csúsztak is, nem is feltétlenül bukás miatt, hanem mert nem is tudták felvenni. Szóval én erre nagyon odafigyelek, hogy velem ilyen ne történjen. Viszont, ha te tényleg beteg vagy, fáj stb., későbbi félévekben is simán tudnád teljesíteni a tárgyat (ha ennyien buktak, akkor szerintem tuti, hogy ezt megoldják), akkor én egyértelműen azt mondanám, hogy menj el orvoshoz, gyógyulj meg aztán majd legközelebb felveszed újra és megcsinálod.
2020. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el most az orvoshoz. Viszont ez nem így működik, hogy nincs több lehetőség. Hivatkozz a tvsz-re. Rektori/rektorhelyettesi kérelmet is lehet kérni.
2020. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Végül tegnap orvoshoz mentem és nem mentem be vizsgázni, pedig pont időben még visszaértem volna a közepére, ha nagyon sietek haza, hiába beszéltem az egyetem folyosóján a tanárral, azt mondta kicsúsztam a 20 emberes keretből, még így is van legalább 50 ember, akivel majd együtt újrajárhatom jövőre a tantárgyat.
2020. jan. 7. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!