Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tárgyak vannak értünk, vagy...

A tárgyak vannak értünk, vagy mi vagyunk a tárgyakért?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy az étkészletet nem szabad használni (akkor miért van?), az asztalra nem szabad semmit tenni, mert „tönkremegy” az abrosz - vagy éppen virág akadályozza az asztal rendeltetésszerű használatát, „tönkremegy” a fotel a sok üléstől (ha nem szabad használni, akkor mit keres a lakásban?) stb., stb.


Mi értelme van múzeumként használni egy lakást?


2020. jan. 4. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nagyrészt persze, igazad van, másrészt viszont ezek a tárgyak a tulajdonosuk számára nem pótolhatók (érzelmi értékük is lehet), ezért féltik túl őket.

Szerintem alapvetően normális, ha a tárgyaink x%-át "túlféltjük", csak ne legyen túl sok ilyen.

2020. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hagyománytisztelő emberek, akiknek van régi, ükükvalakitől örökölt cuccuk, azt nyilván nem fogja bedobni mindennapos használatra. Vannak, akik valóban értékként tárolják az egyes cuccaikat. De ha valaki túltolja ezt a dolgot, akkor az már gáz.
2020. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szép tárgyakat (pl. étkészlet) is használni kell. Attól még lehet rá vigyázni. Felesleges mindent csak tartogatni, mert a végén úgy járunk, hogy nem is volt időnk használni.
2020. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van olyan étkészlet, amit csak ünnepnapon veszünk elő. Ettől (is) különlegesebb lesz az ünnepi ebéd, hogy feneket kerítünk neki, szépen megterítek, nem ugyanaz, mint hétköznap.

Ha mondjuk anyám àtjönne és azért a tányérért nyúlna be a szekrénybe, szólnék neki is, hogy a másikat vegye ki, amelyiket használjuk. Ebben szerintem nincs semmi.


A többivel egyetértek, lehet a tárgyakat úgy is használni, hogy vigyázunk rájuk. Nagyim pl anno egy vékony fóliaszerű cuccot tett mindig a terítő fölé a hétköznapokban, mert nagyapám mindig ollózott ragasztózott, stb. Így nem a féltett terítőt meg az asztalt kente össze, hanem a nejlont, amit könnyen cserélni lehetett, ha már csúnya volt. :)

Persze ez nyilván lekerült, ha megterített ünnepi asztal volt, csak a hétköznapokban volt így.

2020. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Röviden, külön magyarázat nélkül: a tárgyak vannak értünk. Azért vannak értünk, hogy minket szolgáljanak. Nálunk is van étkészlet, amit évente 2-3-szor használunk, de ennek ünnepi hangulata van.
2020. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akié a ház, az hozza a szabályokat. Ha valaki ilyen szabályokat szeret, akkor így. Majd a saját házadban te úgy használod az étkészletedet, ahogy akarod.
2020. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fú engem emiatt mindig hülyének néznek. Jóban vagyunk a szomszédainkkal, de egy-kettőt már nem látunk szívesen. Én alapvetően nagyon becsülöm azt, amim van. Minden egyes bútorért, dísztárgyért, pohárért megdolgoztunk. Elvárom, hogy aki belép hozzánk, az legalább feleannyira tisztelje az otthonunkat, mint mi. Aki végigtrappol a hosszú szőrű szőnyegen mocskos cipővel, aki le**ssza a zsíros grillezős cuccot minden alátét nélkül a fehér bútorra, aki beledugdossa a virágföldbe a dísztárgyainkat, stb. az ne jöjjön az otthonunkba! Sokak szerint emiatt hisztis vagyok, szerintem meg emiatt mindenki az lenne. Elhiszem, hogy valaki így él otthon, de nálunk a mi szabályaink élnek. Én nagyon ragaszkodó vagyok amúgy, sajnos tárgyakhoz is, így még egy régi tányér összetörése is megvisel, ennek ellenére mondom azt, hogy a tárgyak vannak értünk, ugyanakkor mi is bánhatunk azokkal tisztelettel, becsülettel.

Nem tudhatod, hogy ami az én szekrényemen csak egy giccses, törött kerámiakutya, amit kinevetsz és te kidobnál, emelgeted, nézegeted, ha nálunk vagy, az valójában az én egyetlen örökségem a nagymamámtól, amihez senki ne nyúljon hozzá. Sokan vannak így tárgyakkal.

2020. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem értünk vagy értük kérdése, egyszerűen minden tárgynak megvan a rendeltetése, attól függően, ki mire akarja használni.


Nyilván vannak épeszű határok, de érthető, hogy nem az összejövetelekre fenntartott étkészletet kell elővenni egy átlag délutáni kajáláshoz vagy mondjuk nem a legszebb családi asztalon kezd el az ember makettezni vágni, ragasztani.


Vagy én például mindig szerettem volna, ha van a lakásunkban egy igazi nappali, ami mindig tiszta, rendben van és pont az a célja, hogy ha vendég jön, akkor kulturált környezetben tudjuk fogadni. Ehelyett az összes szoba "hálószoba" meg "lakó szoba" volt aztán olyan gáz, hogy bárki jött ott volt a bevetetlen ágy, meg minden szar szerte szét.


Nem azt mondom, hogy "tiszta szoba" legyen ahova soha senki nem megy csak ha vendég jön, de azért ha már volt egy 120+ m2-es házunk, akkor ott igazán elfért volna egy vendég fogadó hely is.


Vagy a fotel is olyan dolog, aminél nyilván nem lehet azt sem mondani, hogy ne ülj rá, mert kikopik. De ha eszembe jut mi mennyit fetrengtünk, ökörködtünk gyerekként az ülőgarnitúrán, hát meg is lett az eredménye.


Mondjuk alapvetően a főcím alapján azt hittem, valami értelmesebb "filozófiai" kérdés fog kisülni ebből és nem csak gyermeki hiszti.


Például egy autónál már összetettebb a helyzet, hiszen egyrészt értünk van elvisz minket bárhova. Másrészt nem kevés pénz és idő ha szervizeltetni, javíttatni kell, elég akár csak a kötelező dolgokra (cserék, feltöltések, sszervizek, gumicsere) gondolni.

2020. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha már „gyermeki hiszti”-nek minősíttettem: én az étkészletet evésre használom, mert arra semmi szükség, hogy a szekrényben álljon évtizedekig használatlanul, ha pedig már kopott, veszek újat.


Az asztalnak nem az a fő funkciója, hogy álljon a szoba közepén, de ne lehessen rátenni semmit. Azért feleslegesen foglalja a helyet, hogy legyen rajta abrosz/virág.


A fotel szintén arra lett kitalálva, hogy üljünk benne. Óvni nem kell, ma már 4-5 évre gyártják a bútorokat, ennyit bírnak, ezt el kell fogadni.

2020. jan. 4. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Van egy ember, aki a szakadt munkásruhába járt, holott a szekrényébe sorakozott több szett, új munkásruha, kezeslábas kertészruha, kék,piros,zöld, szürke. Amit hordott nem csak szakadt volt már és kopott, hanem elromlott a csattja is és magakörékötötte, plusz szijjat is használt. Erre varjál gombot. Azóta változott a helyzet, mert fejet mostan neki.
2020. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!