Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ruhát kapsz ajándékba,...

Ha ruhát kapsz ajándékba, volt úgy, hogy akitől kaptad, szemrehányást tett, hogy miért nem viseled?

Figyelt kérdés
De bármit kapsz ajándékba, szerintem, ha azt neked adták, a tied, azt teszel vele amit akarsz. Tovább is adhatod. Nem igazán értem az efféle reklamációt.
2020. jan. 5. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szemrehányást tettek? Akkor viszont tapintatlan amivel szemben te is az lehetsz és feljogosít arra, hogy közöld nem tetszik... :D eszem megáll...
2020. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ezt azzal küszöböltem ki hogy mindig amikor a konkrét személlyel találkoztam azt a pólót vettem fel amit adott. De sztem ezért nem kellene senkit megszólni
2020. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem derült ki hogy tetszik a ruha vagy sem, és mit csináltál vele. A szekrényben van vagy eladtad?

Attól függ hogy ki az, és a szemrehányást mit takar. Más ha letol és más ha cska rákérdez. Ha anyám lenne hazudnék :) mert őt szeretem. Ezt hívják kegyes hazugságnak. Ha más akkor elmondanád neki hogy most éppen máshoz volt kedvem, és ennyivel lezárnám a dolgot.

2020. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hasonló okból nem fogadok el senkitől ajándékot: mindig azt kellett hallgatni gyerekkoromban, hogy azt órát én vettem, azt a vázát én vettem, azt a kabátot én vettem... Inkább ne lett óránk, vázánk csak ne kellett volna ezt hallgatni a „kedves” rokonoktól.


Ezek undorító emberek, akiknek csak az a fontos, hogy lenézhessenek.

2020. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én alkalmi ruhát szoktam kapni többnyire, nővéremtől. De nem várja el, hogy abban üljek le a vasárnapi ebédhez.
2020. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagynéném ruhaiparban dolgozott ezért sok olyan cucchoz fért hozzá ami anno nem volt itt kapható. Csak ahogy nőttünk nem tudta elengedni, hogy a minőség nem minden, az is számít hogy néz ki.

Továbbajándékozni, eladni szerintem bunkóság

2020. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hopp-hopp, nem velem történt, de nem is akarom leírni konkrétan. Esetleg még annyit, hogy nem közelebbi hozzátartozójától kapta és nem is olyan feltűnő darab.

Csak oly meglepőnek találtam, hát megkérdeztem, hogy mással is megtörtént-e, azért ez nem annyira általános jelenség.

2020. jan. 5. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Velem se fordult elő emlékeim szerint, barátnőm néha meggkérdezi hogy nem-e kell valamelyik ruhája mert ő már biztos nem veszi fel. Ha tetszik elhozom, de utólag soha nem kérdez rá. Olyan viszont történt hogy a keresztlányomnak ajándékoztam vmt és az anyja direkt akkor adta rá mikor meglátogattam őket. Olyan érzésem volt mintha csak azért adta rá mert ott vagyok. Pedig nem vártam el. Nem én gondoltam bele szerintem, mert utólag rájöttem hogy nagyon számító ember, úgyhogy biztos nem volt véletlen.
2020. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Igazából nem szoktam ruhát kapni, anyósom vett nekem többször amíg rá nem jött hogy nem fogom hazavinni amit vesz (sem méretben, sem stílusban nem megfelelő darabokat választott). Anyámnak viszont van egy lyenje hogy ha valakitől kapsz valamit, akkor azt kell viselni amikor találkozol vele, hogy lássa hogy hordod/használod. Szerintem ez nettó hülyeség. Külön szavajárása is van erre pl. ha a Mari ad nekem egy pólót, akkor az a "Mari pólója", dialógusban: "szerintem ehhez a nadrághoz nem illik a Mari pólója" WTF? :D Onnantól hogy Mari nekem adta, már az én pólóm, ha pedig eleve nekem vette akkor sosem volt a Marié :D de pl. páromtól anno kaptam egy fülbevalót és anyám mindig vergődött hogy azt kell állandóan hordani, hadd lássa hogy tetszik. Szerintem meg bőven elég akkor kinyilvánítani hogy tetszik, amikor megkapom, utána hadd döntsem már el hogy mikor hordom.
2020. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!