Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gimnazisták, egyetemisták...

Gimnazisták, egyetemisták akik sokat tanultok?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna a kérdésem,akik gimnáziumba (esetleg egyetemre ) járnak és sokat tanulnak (nem az óra előtt 2x elolvasom-féle válaszokra vagyok kíváncsi )

Hogy veszitek rá magatokat a napi több óra tanulásra? Nekem is szükségem lenne rá, de egyszerűen nem tudom rávenni magam. Valami mindig eltereli a figyelmemet. Sokszor hazaérek hétköznap 4-5 körül, eszek, megnézek esetleg 1 részt egy sorozatból. Mire legközelebb ránézek az órára este 7 és még semmit nem csináltam.

Hogy tudnék rendszert vinni a napjaimba, többet tanulni? Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. jan. 5. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem csak az vált be, hogy minden reggel 1-2 órával hamarabb keltem tanulni.

Délután én már képtelen voltam rávenni magam.

2020. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem nézek sorozatokat. Tudom, hogy a tanulási visz előre és nem a sorozatnézés.
2020. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyetemista vagyok (csak itt kell ennyit tanulnom, gimiben még "az óra előtt 2x elolvasom" elég volt).

Ugyanaz van nála is: mármint hogy későn érek haza, olyankor már muszáj egy kicsit pihennem is, aztán meg nem nagyon van értelme semmibe komolyan belekezdeni.

A komolyabb tanulnivalóra beáldozom a hétvégét (meg természetesen a vizsgaidőszakot), illetve ha van olyan nap, amikor nem kell bemennem, az sokat segít - de ritkán van ilyen, nem én állítom össze az órarendem:(

2020. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem vettem rá magam sosem. Nem csináltam belőle semmi rituálét. Leültem, és tanultam. Ennyi.
2020. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Munka mellett végzem az egyetemet. Engem az motivál, hogy teljesen kiégtem a jelenlegi szakmámban, és nagyon szeretnék váltani. Mindig erre gondolok, amikor tanulni kell.
2020. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerűen csak van motivációm.

Orvostanhallgató vagyok, az motivál, hogy orvos szeretnék lenni. Gimnáziumban az motivált, hogy orvosira szeretnék járni. Saját magamon úgy vettem észre, hogy csak elkezdeni nehéz a tanulást, pl vizsgaidőszak elején vagy hosszabb szünetek után nehezebb koncentrálni, megfelelő ütemben haladni az anyaggal. Viszont ha egyszer elkezdem és pár napig kínlódok, akkor utána belejövök és egyre könnyebb lesz (plusz ahogy napról napra egyre közelebb van egy vizsga, így a vizsgadrukk is egyre inkább játszik). Én "rétegesen" tanulok, szóval több rétegben, többszöri ismétléssel igyekszem felépíteni a tudásom, szóval egyszerre kevesebbet tanulok, de több alkalommal. Először odafigyelek az előadásokon, gyakorlatokon, igyekszem legalább nagyjából képben lenni azzal, hogy miről van szó. Utána amikor ráérek, átnézem az anyagot, aláhúzogatom a jegyzetben a fontosabb dolgokat, jobban belemegyek a részletekbe, ha valamit nem értek, akkor utánanézek. Később haladok a többi anyaggal, de ha számonkérés lesz, vagy csak simán van időm, vagy egy újabb anyaghoz kapcsolódóan előjön egy régebbi téma, akkor újra átolvasom az aláhúzott dolgokat, hogy a lehető legjobban képben legyek. Vizsga előtt így sokszor elég csak átfutni a tételek egy részét, mert addigra már annyiszor ismételtem, hogy biztos a tudásom.

Szerintem a legfontosabb a motiváció és a szorgalom, én pl vizsgaidőszakban képtelen vagyok sorozatokat nézni vagy eljárni pár óránál hosszabb programokra, mert végig azon jár az eszem, hogy most tanulhatnék is,nem érzem jól magam. A (számomra) kevésbé fontos tárgyakkal kapcsolatban az motivál, hogy hiába találtam ki, hogy mondjuk pszichiáter leszek, attól még ugyanúgy le kell vizsgáznom pl bőrgyógyászatból is, aminek aztán nem sok köze van ahhoz, amivel én foglalkozni szeretnék. Viszont ha ez kell ahhoz, hogy elérjem a célom, akkor muszáj megcsinálni, hogy ennyivel is előrébb legyek.

2020. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetoen nyilvan az motival, hogy szeretem a szakot, meg akarom szerezni a vegzettseget, es ebben a munkakorben szeretnek kesobb dolgozni.

Amugy meg pl a study with me videok nagyon jok, mert mikor elkezdenek nyuglodni, akkor felpillantok a monitorra, es azt latom, hogy a csaj is dolgozik, hajlandobb vagyok visszaterni a fuzetemhez.

Tapasztald ki, hogy neked milyen tanulasi modszer a legjobb. Ha nem vagy magolos tipus, akkor probalj meg kulcsszavakat kiirni. Vagy pl setalgass kozben. Vagy hasznalj szines tollakat, szovegkiemelot. Tervezd meg a szamodra legoptimalisabb modon, hogy milyen idokozonkent tartasz szunetet. Pl tanulsz 25 percig, aztan 5 perc szunet, igy hosszabb tavon tarthatobb a dolog.

2020. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Mások módszerei úgysem fognak beválni. De gimiben működik a "nagyon odafigyelek órán, ezért alig kell otthon tanulni" dolog. Hidd el.
2020. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
55%

Van egy ilyen jó taktika. Először elkezded fél órával, utánna 40 perc stb, és esetleg 3 naponta növeled az időt, vagy esetleg hetenként. Amennyi időre szükséged van. Pl másfél óra. Hidd el, 2 hétig utánna mindennap tanulsz másfél órát, és másnap nem már hiányozni fog azaz érzés. Legalábbis nekem így van. Ha 2 napig semmit nem tanulok rosszul leszek😂. Annyira hozzá szoktam, hogy már béépült a napi rendembe.

Hajrá!

2020. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem fösulin az segitett hogy összeültünk az osztalytarsakkal tanulni egymasnak magyarazni stb


Erettsegire tesom keszitett fel joforman. Elmondta nekem a teteleimet rajzolta az ajtora (olyan szibaajtonk van amire fog a kreta es le lehet törölni),es felvettünk ha nincs otthon hangfàjlokba ahogy tesom àtràgja a tételeimet.

Öt szigoruan fogtàk a szüleink mar kucsikent is beléividott a napi tanulas es szorgalom engem meg hagytak élni a vilagba ugy tanulok ahogy akarok alapon. Kesöbb en is mindwig vergödtem mert vizsga elött egy nappal vàgtam be 200 oldalas tömèny gazdasàgtant ezert. De ötös lett a vizsga, de valani kegyetlen kinokkal szenvedtem odàztam mindig. Sokat segitettek a tàrsak inkabb.

2020. febr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!