Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rengeteg szörnyűség történik...

Rengeteg szörnyűség történik jelenleg a világon. Titeket aggaszt, foglalkoztok ezekkel? Van értelme egyáltalán foglalkozni ezzel?

Figyelt kérdés
Ausztráliai erdőtűz, Amerikai-Iráni konfliktus, migráció. Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Nekem szornyű belegondolni is, hogy milyen a világ, hogy milyen katasztrófák súlytanak, hogy pár emberen múlhat milliók élete. És sajnos semmit sem tehetünk ellene. Ezért egyáltalán van értelme ezen agyalni? Titeket is aggaszt a helyzet? Borús jövőkép.
2020. jan. 6. 01:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Titeket is aggaszt a helyzet? Borús jövőkép."


A ló túloldalára se kell esni.


A média szándékosan úgy tálal mindenről, hogy abból a könnyen befolyásolható ember pánikba essen.


Minél jobban kimozdítják az embert az érzelmi nyugalmából, annál nagyobb hírértéke lesz a cikknek, jobban terjed, több emberhez jut el. Öngerjesztő folyamat.


Pl ez az Iráni dolog.


Twitteren az egyik legfelkapottabb téma most a harmadik világháborún való hisztéria a sok félművelt körében.

Közben aki kicsit ismeri ezeket a közel-keleti viszályokat, tudja, hogy nem fog lokálisnál nagyobb dologgá szélesedni.

Megint csak az történt mint az utóbbi uszkve 30-35 évben.

Most épp megint találtak nagy olajlelőhelyet Irán alatt, és van tétje annak, hogy mekkora jelenléte lehet az USA-nak a térségben.

Csak úgy a semmiért nem háborúzna Trump (aki amúgy pont hogy visszahúzódóbb, izolációsabb politikát ígért Obamával szemben, és ezt egy ideig tartotta is).


Na mindegy.

A lényeg hogy ne üljünk fel a média hisztivonatára. Mindenről úgy írnak szándékosan, mintha maholnap már világvégét okozna az a valami.

2014-es ebolajárványról is olyan hajmeresztő cikkek jelentek meg még akkoriban, hogy az átlag olvasó azt hihette hogy holnapra már fél Európa kihal...

Aztán mégse...


Vagy kedvencem az, mikor egy Naprendszeren belüli rendszeresen visszatérő üstökös vagy egyéb apró égitest közeledtét is úgy tálalják, hogy az akármikor becsapódhatna. Pl úgy közlik a Föld-Hold közt elhaladó égitest hírét, hogy "MAJDNEM eltalálta a Földet".

Az a majdnem kb 250-300 000 km volt... De azért majdnem...


Ausztrál erdőtűz meg rossz dolog, de ez téged itt miért aggaszt?

Az eukaliptusz és a száraz bokorerdő sajna ilyen. Könnyen gyullad. Magyarországon ilyen nincs szerencsére.

A világ megy tovább.


Sokkal közönségesebb problémák sokkal nagyobb veszélyt jelentenek rád.

Pl jön egy válság az elszabadult ingatlanárak miatt, és megszűnik a munkahelyed, mert leáll a pénzmozgás.

2020. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Semmi borús jövőkép. A TV és a hírek egyoldalúan mutatja be a valóságot, direkt úgy, hogy minél ijesztőbb legyen.


Amiről nem tehetsz, azt fogadd el, és ne törődj vele.

Amiről tehetsz, azt meg tudod változtatni, úgyhogy az miatt ne aggódj. - sztoikus filozófia


Nem foglalkozok ezekkel, felesleges. Kimegyek a természetbe és boldog vagyok, élvezem a jelen pillanatot, ahelyett hogy aggódnék az ismeretlen jövő miatt, ami csak a fejemben létezik. Ismerek embereket akik sok éve járják a világot, és semmi olyan szörnyű dolog nem történt velük mint amit a hírekben emlegetnek folyton. A tapasztalataik után már soha többé nem is aggódtak a jövő miatt. És ha baj is történik, az aggódás több éven keresztül nem segített volna semmit, csak lerombol agyilag. Felesleges.

2020. jan. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezeken gondolkodni, mindenképpen meghal mindenki.

Mondok egy érdekes dolgot. Ha egy neutroncsillag felrobban 50.000(ötvenezer) fényéven belül, 2 másodperc alatt elégne az egész Föld. Észre se vennénk. És ez bármikor megtörténhet. 5 év múlva, 5 nap múlva, de 5 perc múlva is.

2020. jan. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem az foglalkoztat, ami itt, ebben az országban az emberek tesznek, nem tesznek egymással. Elég nekem ez.
2020. jan. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Dehogy aggaszt. Nem vagyok olyan pozícióban hogy tudjak tenni bármit az iráni-usa konfliktus ellen stb.

Járok edzeni oszt csókolom

2020. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tanultál történelmet?

Ha igen, felfoghatnád így is:

Soha nem volt ilyen hosszú ideig ennyi ország közt béke.

Soha nem volt ennyi ember a földön, mert soha nem volt olyan orvostudományunk mint ma...

Rengeteg csoda és egyre kevesebb szörnyűség történik a világban.

Valójában soha nem volt olyan pozitív a jövőkép mint ma... csakhát sokan pl te is, bámuljátok a félelem médiát így aztán semmit nem vagytok hajlandóak a jó dolgokból látni.

2020. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Világviszonylatban a vezető halálok még mindig nem a háború, vagy a felmelegedés, de nembis az ebola, vagy valami szuper rezisztens csoda influenza, de mégcsak nem is a gyíkemberek vagy a zsidók írtanak minket, hanem mert az emberek akkora kényelemben élnek, hogy le se szarják a saját egészségüket és kardiovaszkuláris jellegű katasztrófában haláloznak el a legtöbben...
2020. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem, amúgy nem szoktam nézni soha a hiradót. Tegnap épp a youtub-ozott az egyik családtag, utána magátol dobta be a szombat esti híreket. Aztán már, meghallgattam és akkor néztem nagyokat, hogy miket mondanak. Jó az Ausztráliás dolgot láttam már Fb-on is, mindenki azt posztolgatja.
2020. jan. 6. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
És látod, az emberek annyira buták, hogy azt hiszik, ha összegyűlik 10.000 like, attól majd elalszik a tűz.
2020. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a híradó működik félelem-hisztéria keltő forrásként.


YouTube-on is csomó olyan csatorna működik, amik szándlkosan fogalmaznak minden témában szenzációhajhász, bulváros módon.


Egy kimért, elhamarkodott állításoktól mentes csatornának fele annyi nézője lenne max, mint egy olyannak, ami minden videója végén világvége hangulatot szít.

2020. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!