Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is hiányzik a régi...

Nektek is hiányzik a régi telefonotok?

Figyelt kérdés

Decemberben cseréltem le a régi telefonomat, egy iPhone 6s-t, 4 évig volt meg. Bár az új jobb, modernebb szinte minden szempontból, mégis olyan szomorú vagyok. Ha belegondolok, a telefonom szinte 4 évig velem volt, rengeteg élményem volt vele, azzal fotóztam, az navigált el mindenhova. A testvérem használja tovább, de mégis olyan hiányérzet van bennem. Ha vissza is cserélném, visszalépés lenne a mostanihoz képest. Mégis nagyon hiányzik, úgy érzem hogy egy részemmé vált, hiába csupán egy tárgy. És nem azért mert iPhone, csak ez volt az első igazán szuper telefonom, ami kompromisszumok nélkül mindig tette a dolgát.

Úgy érzem bárcsak visszamehetnék az időben, az életemben is teljesen össze vagyok zavarodva, más szempontból is lezárult egy korszak és sajnos jelenleg nem sok értelmét látom az elmúlt 4 évnek. Talán emiatt is vagyok ennyire érzelmes a telefonommal kapcsolatban. 25/F


2020. jan. 6. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a korábbi nem.

A valóban régi, még nem okos telefonjaimmal szoktam nosztalgiázni. Van, amelyikkel még fotózni se lehet 😁

2020. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen
2020. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyakran kötődök a tárgyaimhoz (meg valamilyen szinten ez természetes viselekdés, hiszen az életed, a mindennapjaid része, és nem csak egyszerű használati tárgy, hanem egy emlék is tud lenni), bár szerintem egy kicsikét túlreagálod a dolgokat. :) Én inkább azt látom, hogy sok más téren gödörben vagy, és próbálnál kapaszkodni a múltadat idéző doglokhoz. Ezen kéne változtatni, továbblépni, ami szép volt, azt szép emlékként felfogni, de arra koncentrálni, hogy a jövő még szebb legyen.
2020. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen az, amikor 5 éveseknek ájfont vesz anyu.
2020. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az összes telefonom megvan az "emlék-szekrényemben". Igaz, egyik sem többszázezres kütyü (nekem még mindig többet számít a hosszú üzemidő és a stabilitás, mint ezernyi alkalmazás... arra ott van a tabletem), és mire megválok tőle, már senki nem tart rá igényt.
2020. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A telefonért megdolgoztam, nem hitelre vettem, de nem is ezért hiányzik. Régebben rengeteg dolgot gyűjtöttem, sok mindennek tulajdonítottam nagy "értéket", de később persze egyre kevesebb fizikai tárgyhoz ragaszkodtam. A másik ilyen talán a svájci bicskám, de ezek iránt is csak azért érzek így, mert sokszor használom, a telefon meg tényleg olyan volt, mint egy részem. A sok fénykép, az a kis objektív mennyi mindent látott ez idő alatt, rengeteg helyen jártam vele.
2020. jan. 6. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Te már megint az élettelen 25 éves vagy?
2020. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem irigyelnék egyesek azt az élettelenséget, amiben párszor részem volt. De tudom hogy valami nincs rendben, hogy nem tudok őszintén örülni semminek, higgyétek el nem jó.
2020. jan. 6. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, én általában boldog vagyok, mert akkor szoktam új telefont venni, amikor már az előző az utolsókat rúgja, és alig várom, hogy megszabaduljak tőle, annyi baj van már vele. A telefon az csak egy eszköz, amivel emlékeket kreálhatsz, szerintem maga a fotó az többet ér, mint amivel készíthetsz. Majd az újjal is kreálsz hasonló szép emlékeket, ne aggódj! De nem kell annyira függeni tőle, ha nem teszel így, mindig szinkronizáld a dokumentumokat egy online felületen, sosem lehet tudni.
2020. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindig is "ratyi" nyomógombos telóim voltak, nem nagyon hiányzottak a régiek, azonban egy ideje mégis a régi 3310-es.
2020. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!