Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sok párkapc...

Miért van az, hogy sok párkapcsolatban a nőnek és a pasinak tök hasonló arcvonásaik vannak?

Figyelt kérdés
Már megfigyeltem, hogy sok pár esetében nagyon hasonló arcvonása van a két félnek. Mintha egy snapchat filterrel kreálták volna a férfi ill. női megfelelőjét. Persze nagy többségben még mindig az dominál, hogy ronda a rondával szép a széppel és ezen még a pénz/péniszméret/karrier is módosít, de furcsa látni, hogy ilyen sok "összetartozó pár" létezik. Vagy ez szimplán az agynak a tudat alatti belemagyarázása egy kép alapján és valójában máshoz is ugyanúgy illene?

2020. jan. 8. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Mert a hasonló a hasonlót vonzza. :)
2020. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1: Szerintem ez nem igaz. A szép a szépet igaz, de az rengeteg skálán megjelenhet és semmi köze az arcvonáshoz. Főleg, hogy általában pont azzal érvelnek, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Colos pasi-pöttöm csaj, nagydumás gazdag csávó-félszeg egyszerű szomszédlány stb.
2020. jan. 8. 17:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt már én is megfigyeltem.Ezt ugy szoktam elkönyvelni,hogy rá találtak egymásra.
2020. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, van benne hasonlóság, és évek múltán az idősödés hatására történő változás miatt mégjobban kezdenek majd még egymásra hasonlítani.
2020. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon sok párnál megfigyelem hgy akár testvérek is lehetnének. Persze ez nem mindenkire igaz, de azért sokszor szembe tűnő.
2020. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Először is én azt olvastam, hogy a fiúk általában olyan párt választanak aki az anyjukra emlékeztetii őket, lányok olyan fiút aki az apjukra. És mivel mindenki a saját szülei vonásaiból örököl így gyakran fedezhető fel hasonlóság.

Egyébként hasonló jelensêg figyelhető meg kisgyermek korban, olyan 3-6 éveseknél. Úgy hívják fallikus korszak, és ilyenkor jelenik meg az Oedipusz vagy Electra komplexum

2020. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Véletlenül hamar elküldtem.

Na szóval Oedipusz vagy Electra komplexus: a kisfiúk az anyjukba, a kislányok az apjukba szerelmesek.

Másodszor pedig arról is olvastam, hogy a párok egy idő után át szokták venni egymás viselkedési szokásait, akár egyéni arckifejezéseket, mimikát is és egyre jobban hasonlítani kezdenek egymásra.

2020. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolso csak ha sikerulne érto olvasast produkalnod akkor tudnad hogy nem a kulsorol van szo hanem a belsorol.
2020. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8: Ez nagy öngól volt.😂

Pont hogy az arcvonásról írtam. A belső nem tudom milyen lehet, gondolom ott lehet akár érvényes is az "ellentétet vonzzák egymást" elv (vezér pasi-behódoló csaj vagy papucs férj és karakán nő), de arcra sok pár úgy néz ki, mint valami beltenyészetes groteszk faceapp-os paródia.

2020. jan. 8. 18:32
 10/15 A kérdező kommentje:
#8: Bocs, most így utólag visszaolvasva, lehet akkor a kérdező kommentjére írtad. Akkor visszavonom.
2020. jan. 8. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!