Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még esélyem az életben,...

Van még esélyem az életben, vagy nekem már lőttek? Én attól tartok, hogy lőttek. És ez fáj.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy érettségi után (4 éve) nem mentem továbbtanulni, sem szakmára. Még 11-ben nézegettem a szakokat és annak ellenére, hogy értelmes voltam (igen, már csak voltam) semmi sem fogott meg. Egyedül a szabad bölcsészet, de arról mindenki lebeszélt, meg én sem láttam értelmét. Így hát nem mentem tanulni, hanem gondoltam "dolgozok".


A munkából az lett, hogy amolyan másfél évet dolgoztam egy gyárban, ami igazából tetszett. De oda is csak úgy jutottam be, hogy volt ismerősöm, aki bevitt. Sima munkás voltam, de tetszett, és nem is kerestem rosszul.


Viszont közben jött egy lehetősé, hogy a munkaügyi csinál ilyen tanfolyamokat, és én kinéztem egy szociális munkakörhöz kapcsolódó tanfolyamot, ami adott is voltna plusz pontot. Közös megegyezéssel felmondtam és jelenkeztem rá. De a felvételi tájékoztatónál derült ki, hogy 25 éven felülieknek (nem jeleztek azok a SZEMÉT ügyintézők). Így kb azóta munkanélküli vagyok.


Már elmúltem 24. Azóta kipróbáltam 2 egyetemi szakot de semmi sem tetszik, semmi nem fog meg. Sőt, már ott tartok hogy inkább melóznék, de a gondok ott vannak - és tudom, hogy itt sokan nem fognak nekem hinni, de már rohadtul nem érdekel- hogy kb sehová sem vesznek fel.


El vagyok keseredve végtelenül, meg már kb élni sem akarok.

Egyszerűen fáj, hogy tényleg sehová nem h nem vesznek fel, de vissza sem jeleznek. Közben meg kapom az ívet h "jájjj hát munkakerülő vagy, meg nem akarsz dolgozni stb, mikor emailek tömkelegével tudom bizonyítani h hány helyre jelentkeztem és SEMMI.


Szóval mit csináljak? Egyetemet én már nem akarok, végzettségem meg nincs, és úgy érzem idős vagyok már. Meg most megbuverálták az OKJ rendszerét.


Mit csináljak? :(

Nekem már annyi szerintem.



2020. jan. 8. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A Keleti régióban élsz? Onnan hallom, hogy folyton nem találnak munkát
2020. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Legyél segédmunkás.
2020. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miből is gondoltam, hogy jön IDE értelmes komment........
2020. jan. 8. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj meg jól németül vagy angolul, és menj ki külföldre. Ha máshogy nem, akkor fejvadász cégen keresztül ki tudsz jutni.
2020. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Meg most megbuverálták az OKJ rendszerét."

Jó kifogás sose rossz!

2020. december 31-ig még lehet indítani a régi OKJ-s felnőttképzéseket (2022. december 31-ig lehet belőlük levizsgázni). Ha ez a szíved vágya, nem vagy róla lemaradva.


Én amondó vagyok, hogy húzz el önkénteskedni valami kultúrintézménybe (művelődési ház, könyvtár, múzeum stb.) egyezettek meg valami laza munkabeosztásban. X év kihagyás után segít visszaszokni munkába, rutint kialakítani. Lehet kapcsolati hálót építeni, jól mutat önéletrajzban, szert teszel néhány hasznos skillre, lesz némi sikerélményed. Emellett bőven tudsz önfejleszteni, sulizni, állást keresni.


Ha bátor vagy és beszélsz külföldiül akkor kipróbálhatsz külföldi önkéntességet, vannak nemzetközi pályázatok, de lehet különböző szervezeteknél is próbálkozni, pl. WWOOF.

2020. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Ismerős a szitu, csak én érettségi után továbbtanultam, de félbehagytam mert egy 0 volt az oktatási színvonal és az emberek többsége meg kritikán aluli viselkedést tanúsított. Utána dolgoztam itt-ott, aztán költözés után hiába adtam le a jelentkezéseimet... Még annyira sem méltattak, hogy bocsi de Te nem kellesz...


Én is megkaptam, amit Te, és már úgy vagyok vele, hogy igazuk van. Igazából az első munkahelyemet szerettem, de az utána lévők mind megutáltatták velem az egészet. Dolgozni akartam, de nem tudtam, mert minden gép és szoftver elavult szhar, nem lehetett haladni, emberi alapvető jogaid meg kb. nincsenek.

Én már tényleg nem akarok dolgozni, és ameddig tehetem, nem is teszem. Amikor dolgoztam, mindig mindenkit, akit kellett támogattam anyagilag, de most már kialudt ez a szikra. Ez van. El lehet bírálni ez miatt, de annyi lett a motivációmnak, pedig eleinte lelkesen írtam meg a motivációs leveleket... De az utolsó nagyon betett, hogy: a pályázat beérkezte után mindenképp értesíteni fognak a végeredményről és az ajánlatukról (több nyitott munkakör volt ugyanannál a cégnél). Írtak bármit is? Uggggyaan...


Azt is imádom, hogy mindenki ajánlgatja az olyan munkaköröket/helyeket, amit ha neki ajánlanának fel, akkor fel lenne háborodva, és még ha munkanélküli is lenne, akkor sem rohanna ahhoz a munkához, még ha biztos is lenne a felvétele...max ha már nagyon szorul a hurok... Jön a tipikus szöveg: a te helyzetedben még válogatsz is? Alább kéne adni az elvárásokból...

Fúhh hát ilyenkor jól elküldeném az illetőt...


Az is az egyik kedvencem, hogy vki olyat ajánl, amiről fingja sincsen, hogy milyen valójában, de azért löki a rizsát róla, hogy az milyen jó lenne neked...


Jaaj, az is vicces, amikor megkérdezik, hogy mi van veled, vagy hogy miért nem jössz el xy helyre, Te meg szimplán válaszolsz rájuk, és a következő jön: mit panaszkodsz? Tán dolgozni kéne és lesz pénzed. Mit sajnáltatod itt magad? Stb...

Ha meg nem válaszolsz, akkor meg az a bajuk.


Az emberek többsége a „jóból” (pl. anyagi biztonságból) könnyen prédikál, meg értetlenkedik, pedig a valóság rohadtul nem úgy van, ahogy azt a propaganda beállítja. A gyárba sem a magyar állampolgárt fogják felvenni, hanem a mongolt meg az ukránt. Ahogy egy Lidl-be sem egy előnytelen külsejű/ nem esztétikus egyedet fognak felvenni, hanem az ellentétét. Az ügyintézők körében is több a szép ember, mint a hozzáértő, bár ez a kb. semmitérő OKJ-nak köszönhető. Ugyanez fellelhető az eü-ben is.


Az exem külföldi diplomával nem tudott fél évig elhelyezkedni, és a barátja is 8 hónapot várt, amíg felvették egy teljesen más munkakörre, mint ami a szakképesítése. Nem „büfészakos” diplomákról van szó.


Ha nem tudod kiárulni magad, mint kint a hatoson a lányok, akkor meg vagy lőve. Ugyanazt a szolgáltatást nyújtja mindegyik, de nem mindegy a tálalás.


Szerencse is kell az életben, na meg kapcsolat. Ha ezekből sincsen semmid, akkor elég nehéz ügy.

Nekem az első munkahelyemmel szimplán szerencsém volt egy kapcsolatnak köszönhetően...


Fejvadász cég? Na ugyanmár, lenyúlják a fizetésed felét... Külföldön egyre nehezebb munkát vállalni, főleg magyarként...

2020. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek kérdező és az előttem lévővel értek egyet.


Ami itthon munka terén megy, az elég nagy vicc. Az ismerőseim többsége nem úgy talált munkát, hogy egy adott melóra tökéletesen megfelelt és próbálkozott, hanem ismerős által. De tényleg, egyszerű pénztáros, takarító melókra is így mentek el.


Megyeszélhelyen lakom, a Balaton alatti területen, szóval nem a keleti régióban. Egy haverom biomérnökként nem talál munkát. Érettségi után csináltam egy szakmát, aztán rájöttem, hogy nem sokat keresnék vele és alig szereztem használható tudást 2 év alatt, szóval elmentem egyetemre. Ott szintén színvonaltalan oktatást és kiskirálykodó, pofára osztályozó tanárokat kaptam. No, nem baj, csináltam tovább, elmentem inkább levelezőre és újra nekiálltam a munkakeresésnek. Egy csomó helyre elküldtem az önéletrajzom szépen kipofozva, motivációs levelet is, ahol kértek... És semmi. 1-2 helyről jött egy bocs, nem, pár helyről olyan is, hogy igazából nem is keresnek senkit, csak úgy meghirdették a dolgokat. Aztán végül összejött egy, ahol nincsenek normális körülmények, a fizu sem nagy, a főnöknek is van egy sajátos stílusa. Megszerzem a diplomát és megyek is külföldre.

2020. jan. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!