Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 18 évesen itt tartok az...

18 évesen itt tartok az életben, szerintetek van esélyem még normálisabb életre?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, a környéken ahol élek (nem túl nagy településekről van szó) mindenki aki ismer utál, vagy röhög rajtam a hátam mögött. Meg pletykálkodtak is rólam rosszakat néha, szóval akik nem ismernek, azok is hallottak rólam, szóval ők se fognak már kedvelni.

Iskolában alapvetően antiszociálisnak, zárkózottnak gondolnak, de ha próbálok barátkozni akkor meg csak kiröhögnek a hátam mögött, és újabb pletykák születnek rólam. Így nem is tudom hogyan szerezhetnék barátokat, ha így viszonyulnak hozzám. Ha mindenkivel sikerült volna összehaverkodnom, akivel eddig próbáltam, lenne egy egész nagy társaságom már.

És az zavar még nagyon, hogy a környéken mindenki jóba van mindenkivel, mindenki ismer mindenkit ezen a néhány településen, egyedül engem koptat le egyöntetűen mindenki.

Lehet még valaha normális életem? Ti mit tennétek a helyemben?


2014. nov. 25. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A helyedben koncentrálnék a tanulásra, majd elmennék koleszba az ország másik felébe (oda csak nem érnek el a pletykák) és ott szereznék barátokat, kezdenék új életet. Majd aztán ha már dolgozol, saját lakhelyed lesz, annak sem muszály ott lennie ahol most laksz. Hidd el, jóra fordulnak majd még a dolgok :)
2014. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is gondold át magadban,mi az ami miatt kinevetnek a hátad mögött.Valószínű van valami oka,hiszen általában ok nélkül nem viselkednek így az emberek egy másikkal.Ha ezt az okot megtaláltad,ezen próbálj meg változtatni.Nem fog könnyen menni a változás,de csak rajtad múlik minden!18 éves vagy,előtted áll az élet úgyhogy igen,ha változtatsz akkor természetesen lehet normális életed.Azt azért leírhatnád,hogy szerinted milyen okból bántanak téged!Nem lehet,hogy nem vagy nyitott másokkal szemben és ezért elérhetetlennek,magadnak valónak gondolnak?
2014. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én azzal nem értek egyet, hogy van oka, mert rajtam is állandóan nevettek meg engem is állandóan cikiztek egyes emberek, mégsem csináltam semmit: soha nem voltam büdös, sem ápolatlan, kedvesen viselkedtem, nem voltam nagyszájú, még néhány tanár is rám szállt... most az, hogy zárkózott és introvertált vagyok, nem ok arra, hogy csesztessenek.

És nálad sem az. Én pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok, de sajnos az a helyzet, hogy amíg nem tudsz kitörni, addig ez lesz a helyzet. Én a helyedben a tanulásba menekülnék, könyveket olvasnék, hogy elvigyék a gondolataim, hogy fejlődjek, és ha lenne kedvem, sportolnék - ezek közül jómagam mindegyiket csinálom, és ha nem is oldódott meg, hidd el, könnyebb! Miután már van esélyed kitörni, sz*rj rá mindenre, ami ott történt, kezdj új életet, és ne fordulj ki magadból azért, mert a többiek mind extrovertáltak. Nem kell! A normális emberek olyannak fognak szeretni, amilyen vagy. Én is ebben bizakodom, már elegem van abból, hogy másnak tegyem a szépet és azért változzak, hogy mások elismerjenek. Kit érdekelnek? Éld az életed! Egyébként valószínűleg azért utálnak, mert látják, hogy egyéniség vagy, aki nem barátkozik mindenkivel, és aki önálló. Ezt a sok barom nem tudja elviselni. Én, mint sorstárs, szorítok neked!


16/L

2014. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
most. iratkozz át másik suliba egy nagyvárosba! kolesz jó lesz majd, hajrá! :)
2014. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Attól, hogy kollégiumba megy, még semmi sem fog megváltozni. Ha magát nem változtatja meg belülről, ugyanígy marad minden, nem fog tudni új életet kezdeni. Ezek a dolgok végig fogják kísérni egész életében, másik iskolában és a munkahelyen is.


Valamilyen szinten én is átéltem ezt, bár rólam nem pletykálkodtak, csak kibeszéltek a hátam mögött, illetve páran rám is szálltak. Viszont én hosszú távon az ilyet nem tudom elviselni, legutóbb is szépen elmondtam nekik, mi a véleményem róluk, és láss csodát abbamaradt a piszkálódás. :) Onnantól jöttek oda barátkozni, nem mintha szükségem lett volna rá, nem is foglalkoztam vele különösebben, de legalább már nem csesztettek.


Sok ember ilyen, szeretnek a gyengébbekbe belerúgni, mert ettől ők jobban érezhetik magukat. Egy ide vágó idézet:

„Ha nyomorult vagy, szükséged van valakire, aki még nálad is nyomorultabb”. :)


A másik, ahogy megváltozott a kisugárzásom, sokan jöttek oda barátkozni. Én nem szoktam próbálkozni ismerkedéssel, nem megyek oda senkihez, mindig inkább egyedül elvagyok. De valaki mindig megtalál, és odajön beszélgetni.


Lényeg a lényeg neked kell változnod. El kell fogadnod magadat, úgy, ahogy vagy, ha pedig van valami, ami nem tetszik magadon, próbálj meg változtatni.


Konkrét tippeket is adnék, amik nekem segítettek. Ajánlom, hogy sportolj sokat, nagyon fel tud szabadítani. Két könyvet is ajánlanék:


Brian Tracy - Változtasd meg a gondolkodásod, és megváltozik az életed – ez hangos könyvben is letölthető


Byron Katie – Négy kérdés


Remélem tudtam segíteni, sok sikert, és ne keseregj. :)

2014. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Küldd rájuk a maffiát, aztán te röhögd ki őket!
2014. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!