Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Párom testvére elkényeztetett?

Párom testvére elkényeztetett?

Figyelt kérdés
Párom testvére diszleksziás,mindig mielőtt bármit mond gondolkozik, nem lehet vele értelmesen semmiről sem beszélgetni. 18 éves, ezeket persze nem bantasbol írtam, ezek egyértelmű dolgok az ő esetében, nem tehet a betegségéről, viszont szerintem nagyon elkényeztetett. Mindent az anyja csinál helyette, egy szelet kenyeret nem ken meg magának, egész nap tévét néz és telefonon játszik. Én tudom, hogy valaki aki különbözik és saját magáról nem igazán tud gondoskodni, az nem sok indent tud csinálni, de attól még az is normális, hogy ennyire lusta? Nem képes felallni az asztaltól, hogy elegye a telefonját, szól inkább az anyjának, hogy ő álljon fel, és még csak nem is kéri, hanem csak mutatja, hogy adja oda.. Lehet én vagyok a hülye, mert egyébként egy ügyes gyerek, szeret sütni, egyébként fiú, csak mégis úgy érzem, hogy elkenyeztetik amiatt, mert különbözik. Így amellett, hogy ugye van neki ez a betegsége, a anyja még le is butitja azzal, hogy úgy kezeli, mint egy kisgyereket.. Vélemények..?

2020. jan. 10. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Semmi közöd hozzá sztem. Miért kéne beszélgetnie veled?
2020. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Látom nem tudsz kérdést értelmezni.
2020. jan. 10. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól mert valaki diszlexiás, vagy diszgráfiás (én mindkettő vagyok) azért még nem szokták elkényeztetni a gyereket, engem legalábbis nagyobb önállóságra neveltek, mint ezt a srácot. Abban az első hozzászólónak igaza van, hogy veled semmi kötelessége nincs beszélgetni, az meg, hogy miként nevelte az anyja, az az ő dolguk, nem a tied.


Ettől függetlenül a kérdésre válaszolva: Ha ennyire gyerekként kezeli továbbra is az anyja, annak elég súlyos következményei lesznek, ugyanis egy életképtelen felnőtté fog válni a fiú. Lehet, hogy soha nem kell majd elmennie dolgozni, mert amíg az anyja él, addig el lesz tartva, és ugyanúgy ki lesz szolgálva, ahogy te láttad. Akkor lesz igazán nagy bajban, mikor meghal az anyja, és senki nem fog róla gondoskodni, kivéve, ha a testvére vagy az esetleges barátnője nem vállalják át az anyja szerepét.

2020. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem is azért írtam a kérdést, mert közöm lenne hozzá, vagy mert velem kellene beszélgetnie, csak azért írtam azokat, hogy valamennyire értsétek, hogy milyen szintű betegsége van. Csak azért írtam, mert furanak találom attól függetlenül, hogy semmi közöm hozzá, hogy nem akarják olyan iskolába adni ami beteg gyerekeknek való, mert rosszabb lesz a helyzet, az ellen viszont nem sokat tesznek, hogy őt a normális iskolában csufoljak. Az az elképzelésük, hogy majd a fozessel foglalkozik, meg hogy a testvére segít neki, ami persze egyértelmű kell, hogy legyen, csak mégis úgy látom szegényt, mint akibol csak ennyit lehet kihozni, pedig szerintem több is lehetne benne..
2020. jan. 10. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A diszlekszia nem ebben nyílvánul meg amit te írsz. Ès nem mondanám betegsègnek sem. Nehezebben megy az ilyeneknek a matek meg a nyelv de ezt lehet fejleszteni. De az ilyeneket fel szokták menteni annak a tantárgynak az èrtèkelèse alól ès ennyi.


Az, hogy anyukája, hogy neveli hogy bán vele a kettőnek semmi köze hozzá. Nekem az a vèlemènyem, hogy minden anyának a gyermeke a legfontosabb. Hidd el kèpes ő is felállni ès odamenni èrte ha akar.

2020. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A véleményem, hogy meglehet, hogy elkényeztetett, de semmi közöd hozzá.
2020. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet h elkényeztetett, de inkább legyen az mint hogy verjék, vagy akármi. Meg mi van abban ha majd csak 30 éves kora felett kezd el felelősségteljes dolgokat csinálni. Utána még jobb esetben 50 évet minimum él. A fiatalok általában nem önszántukból vállalnak felelősséget, hanem kényszerből.


Sokkal jobb az ha van idő kiforrnia a személyiségnek, és nem tapasztalatlanul lép be valaki az élet sűrűjébe. Ilyen fiatal korban nagyon sokat számít egy-egy év. Nekem speciel 24 évesen múlt el a kamaszkorom. Hiába erőltettem volna, hogy "júj, most felnőttnek kell" lennem. Nem voltam az.


Másrészről, ha az anyja, vagy a srác szeretne ezen változtatni, még akkor is nehéz dolguk lenne. Tehát tök mindegy, hogy mit gondolsz. Úgyis az lesz, ami lesz. Vagy megpróbálod elfogadni őket így, vagy ha nem megy akkor egyszerűen ne találkozz velük.

2020. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!