Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkényeztetett, túlszeretett...

Elkényeztetett, túlszeretett egykéből milyen felnőtt lesz?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
nárcisztikus
2019. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Velem ambivalensek voltak a skála két végét megéltem.Mit tartunk túlszeretésnek ? Én tolakodást nemszeretem.Kicsit szociopata vagyok könnyen átgázolok embereken és ha valami nem úgy van ahogy én akkarom akkor világvége van.Gátlástalan is vagyok meg félénk is . Minden emberbe ontva a jó és megvan a helye a társadalomban és az ítélkezést se szeretem de mindenek lesz előnye hátránya. Lehet nárcisztikus lesz de lehet jobban fog érvényesülni vetélytársainál s érdemes magas fokon kitanítani mert lehet a szociális érdek érvényestése gyengébb lesz de ha éles elméjű akkor nyerő lehet :) másrészről minden relatív s kinek mi a sok és kevés nincs teljesen egységes mérce lehet valaki több törődést igényel .. :)
2019. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Molnár Krisztián 2.0
2019. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Apukám szerintem ilyen. Alapvetően jó ember, okos és sokra is vitte, de azért megvannak a maga heppjei... finnyás, türelmetlen, és sértődékeny sokszor, azért meg kell tanulni kezelni. :D
2019. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Akármilyen.
2019. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Csak az az ember tud igazán kibontakozni, akit leszarnak a szülei. Az elkényeztetett, túlszeretett gyerekből egy gátlásos görcs lesz, aki egész életét azzal töltheti, hogy oldja a benne lévő blokkokat. A szülő részéről az elkényeztetés és a túlszeretés mindig önzőségből fakad, rátelepszik a gyerekre, mert nem hajlandó saját magával foglalkozni és a gyerekét nyomorítja meg végül ezzel. Persze mindig arra hivatkozik, ő mennyire önzetlen, de valójában csak gyáva. Gyáva ahhoz, hogy bízzon a gyerekében és gyáva ahhoz, hogy önmagát valósítsa meg a gyereke babusgatása helyett. Olyan lelki beteg felnőtt emberrel eddig nem találkoztam még, akit gyerekként leszartak a szülei. Mindig az ilyenekből lesz az egészséges, boldog, kiegyensúlyozott felnőtt...
2019. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

#6

Ez ugye csak valamiféle vicc akart lenni? :D

2019. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Nem vicceltem. Soha nem találkoztam még életemben olyan lúzerrel, aki nem lett volna túlszeretve, és olyan nyertessel sem, aki ne lett volna leszarva gyerekkorában. Ez persze csak az én tapasztalatom. Ami a szülőket illeti, a túlszeretés/túlféltés mindig bizalomhiányból fakad. A bizalom hiánya pedig káros, mert ha a saját anyád és apád sem bízik benned, akkor hogyan tanulsz meg magadban bízni? 20-onévesen majd mehetsz a pszichológushoz (ami nem fog segíteni mellesleg), mert egy nyomorék vagy lelkileg.
2019. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Altalaban antiszocializaltak lesznek az egykék. Nekem feltünt. Ök azok akik nem birnak haverilag röhögve bohockodni nevetve birkozni csikizöst jatszani mert csak les bambul meg puffog. Nem érti ezt a "nyelvet",mert nem volt tesoja.


Masik egyke ismerösöm meg egy szimpla puszidastol is undorodik. Nem tudom hogy lesz e nöje valaha. Lassan 30 es itt tart.

2020. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Én egykeként nőttem fel, szüleim elváltak, ígyhát rettentő kicsi volt a család és rengeteget voltam egyedül! Ennek csak egy előnye volt, hogy megtanultam mindig valamivel elfoglalni magam. Anyám nagyrészt a maga dolgával volt elfoglalva és nem vetette meg sajnos az alkoholt sem, nem úsztunk a pénzben, mindenem megvolt, ami szükséges, amit normális családban átlag gyerek alapban megkap, de sosem voltam elkényeztetve. Arra nem volt sem pénz, sem idő. Kocsink plsosem volt. 14 voltam, mikor végre lett fürdőszobánk.

Valamiért mégis sokszor megkapom, hogy biztos el voltam kényeztetve, olyanoktól, akiknek fingjuk sincs az életemről. Kívánok nekik annyi "kényeztetést", amennyit én kaptam....

De lányom is egykeként nőtt fel és merőben más a természete, hozzáállása, élete, mint az enyém. Tehát nem szabad messzemenő következtetést csupán ebből levonni, hogy van-e testvére valakinek vagy nincs. Az ilyen sztereotipiákból lesz az ítélkezés, ami ocsmány dolog.

2020. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!