Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkényeztetett gyerekből...

Elkényeztetett gyerekből lettem felnőtt férfi. Tudtok ötletet adni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval gyerekkoromban elkényeztettek, mindenem megvolt és a mai napig is megvan minden, és ebből adódóan a negatív tulajdonságok is kifejlődtek, pl.: telhetetlenség , nem tudom értékelni azt, amim van. A segítséget abban kérném, tudtok ajánlani olyan terápiát, vagy olyan környezetet, ahol huzamosabb idő után jobban értékelném azt ami van? Annyira zavarnak ezek a rossz tulajdonságok, hogy már bele betegszem, lelkileg, depresszió is jelen lehet, amivel lehet orvoshoz kéne fordulnom. Nyilván a szüleim csak jót akartak, de az ellenkezőjét érték el...segítsetek

2018. szept. 8. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
menj el egy alberletbe es keress valami munkat, mondjuk gyarban harom muszakban, akkor majd rajossz a dolgokra :))
2018. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1 Igen, nem egy rossz tanács az amit adott az 1-es.


Mert ha a másik oldalt megtapasztalod, akkor sokkal jobban kifejlődnek benned a dolgok, és sokkal hamarább megtudod, mi érték, és mi nem az, és hogy kell emelni az embereket, és mit kell tenni ha esetleg le kerülsz a magasból egyik pillanatról a másikra.

Nem egy rossz dolog, ha ezt gyakorlatban elsajátítod, mert a hozzád hasonló ember krízishelyzetben teljesen elveszíti a lába alól a talajt. És nem tud kitartani, túlélni egy nehezebb szituációt.

2018. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire tisztában vagy a negatív tulajdonságaiddal, akkor nem olyan nagy a baj. Azt írod, megvan mindened, hát próbáld meg a legjobbat kihozni belőle. Élvezd, amid van! Engem is elkényeztettek a szüleim, elég utálatos kis dög is lett belőlem. Aztán felnőtt koromban jó néhány pofont kaptam az élettől, amit neked nem kívánok.
2018. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Menj el építőiparba dolgozni úgy hogy mond azt hogy nem tudsz be járni hozzanak vigyenek és egy hónapig abból élj amitt keressel ott, a többieknek mond azt hogy szegény vagy, vagy legalábbis átlagos. És akkor majd a kocsi csomagtereben 3 hét múlva 5 ezer forint eloleggel a zsebedben rá jössz adhatsz nekem ezért pénzt ha olyan sok van. Írj privátban. De segítek is privátban.
2018. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Nagyon rosszul látod, attól, hogy egy adott termékből magasabb minőséget KAPOK, attól még nincsen a bőröm alatt is pénz,és nem is KAPOK milliókat csak úgy, sőt... Csupán rosszul érzem magamat ebben a szituációban, amit a szüleim jó szándékként kialakítottak.
2018. szept. 8. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Menj el legalább egy félévre önkénteskedni valamilyen elmaradott országba. Van néhány szervezet, aki közvetítéssel foglalkozik. A helyi életedet állják a munkádért cserébe. Lehet még egy kicsi zsebpénzt is kapsz.


Ha látod hogyan élnek emberek más területeken, akkor te megtanulod sokkal jobban értékelni az életedet.


Sose kerüljön rá nálad sor, de engem egy autóbaleset is baromira megváltoztatott. Utána hetekig csak sírtam és gondolkodtam. Elég jól megúsztam azt, amire még a mentők is azt mondták, hogy ennyire törött autóból ilyen ép embert még nem szedtek ki, szóval panaszra okom nem lehet, de elgondolkoztatott az eset. Lelassított, megtanult értékelni azt, amim van. Főleg az egészségemet. Helyreállt az értékrendem.

Ha ma kezdene elvinni a társadalmi nyomás, akkor ismét előveszem azokat az emlékeket és lelassítok, elgondolkozok az élet nagy dolgain egy kicsit.

2018. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hospice osztály is megteszi.
2018. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azota mi ujsag?
2019. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!