Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életem olyan mint egy...

Az életem olyan mint egy rossz szappanopera, mégis mivel érdemelhettem ezt ki? Valószínű egy regényt fogok írni alulra, remélem lesz valaki aki elolvassa.

Figyelt kérdés
Szóval kezdem a legelején, jelenleg 23 éves vagyok, visszatekintve az életemre egy kész katasztrófa volt, legalább is én így éltem meg. Egy középosztálybeli családba születtem, a "csodálatos" kelet magyarországi régióban. Ezzel nem is lett volna gond, de a szüleim nem voltak igazán normálisak. Anyám agresszív volt, folyamatosan bántalmazott mind lelkileg mind fizikailag. Nem voltam rossz gyerek, de soha semmit nem tettem amivel ilyet kiérdemeltem volna. Egyszer elborult az agya valamin amiről nem is én tehettem, de rajtam vezette le egy ceruza képében amit konkrétan beleállított a kezembe beletörve azt. A ceruza hegye és a nyoma még mindig benne van a kezemben, ott is marad örökre. Folyamatosan versenyeztetett egy másik gyerekkel, és ha valami nem úgy sikerült, vagyis 4-es lett egy dolgozatom, akkor jobb esetben eltiltott minden szociális tevékenységtől és kiabált elhordva mindennek rosszabb esetben megvert. Emiatt aztán nem is volt igazán semmilyen barátom. Többször is megszégyenített nyilvánosság előtt valamint egy ellenséggé tett az osztálytársak szemében ezzel. Ez azzal ért véget, hogy megvertek az iskolában, majd otthon is. Apám nem csinált ez ellen semmit, ha kész bizonyítékaim voltak anyám ellen akkor is én voltam a hibás mert milyen hálátlan vagyok. Apám nem sokat volt otthon, sokszor elment a kis műhelyébe és alkotgatott, ahova nekem is kötelező volt elmennem, de annyi történt többnyire, hogy ott álltam órákat és nem csináltam semmit, mivel nem tudtam volna segíteni, vagy adott valami munkát, amit először próbáltam és mivel ügyetlen voltam benne, csak leordította a fejem, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen. Bekényszerítettek egy középiskolába, ahol persze nem tudtam olyan jól teljesíteni a szakmai követelményeket, erre a válaszuk csak az volt, hogy ezt én választottam, senki nem kényszerített oda. Egy idő után elegem lett, kiálltam magamért és amikor anyám megint rám támadt védekeztem és adtam neki egy nagy pofont, hogy térjen észre végre. Egy darabig rendben is volt, de egy idő után folytatta. 18 évesen választhattam, vagy elmegyek egy egyetemre vagy mehetek oda ahova akarok, kiraknak a házból. Pénzem nem volt, sem szakmám, kénytelen voltam menni, de nem bírtam teljesíteni kibuktam. Elmentem dolgozni, fizettem anyámnak lakbért, de nem tudtam volna elköltözni annyi pénzből. Barátaim, rokonaim nem voltak egyáltalán. Az a kevés rokon is aki volt azt anyám konkrétan gyűlölte, elüldözte, folyamatosan rossz megjegyzéseket tett rájuk. Miután összekapartam egy kis pénzt fogtam magam és kiköltöztem a UK-ba. Minden jól ment találtam munkát és egy társat is magam mellé, azt hittem ezután minden jó lesz, de nem lett. Próbáltam beilleszkedni de nem igazán sikerült és a kudarcaimat a barátaimon vezettem le. Sikeresen leredukáltam 12 embert 1-re majd végül a társamat is elvesztettem aki próbált segíteni és rengeteg dolgot megbocsájtott de érthető módon elege lett. Most itt vagyok egyedül, mindenféle support nélkül. Anyám folyton azt kérdezgette, hogy rossz szülőnek tartom-e, és hogy szeretem-e. Ezekre sose válaszoltam, gondoltam rájön a válaszra magától is. Nem jött rá és azt mondta nekem lehetett volna rosszabb is, pl mi lett volna ha iszik mint XY anyja. Őszintén, lehet jobb lett volna, mert akkor lett volna egy indoka, hogy miért volt ilyen. Anyagilag támogattak, de lelkileg teljesen tönkretettek. Mielőtt kijöttem ide, kaptam egy listát anyámtól ami tartalmazta közel az összes rám költött összeget és megfenyegetett, hogy addig nem fogok innen elmenni amíg vissza nem fizetem azt. Ez csak a töredéke ami történt velem, elegem van. Soha nem lehetek az ami szerettem volna lenni, soha nem tudom elérni azt amit szerettem volna, pedig nem is egy nagy dolog. Mostanra minden egyes nap arra gondolok, hogy itt hagyom ezt az egészet, felkötöm magam valahol, mert ennél nem lesz jobb és nem is akarok ezekkel az emlékekkel élni. Adtam magamnak egy évet, semmi nem változott, csak rosszabbodott, azt hiszem itt az ideje ennek a szenvedésnek véget vetni. Ha esetleg érdekel valakit kitudok fejteni dolgokat még, bár kétlem, hogy lesz jelentkező.

2020. jan. 10. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nincs olyan, hogy valamit kièrdemelsz. Te magad ìrtad le, hogy elüldözted a pàrod ès a baràtaid is. A legjobb, ha vàllalod a felelőssèget, mert akkor tudsz tanulni belőle ès nem követed el ùjra ugyanazokat a hibàkat. Ha egyedül nem megy, akkor pedig kèrd pszichològus segìtsègèt.
2020. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez kemény. Anyád díszpéldánya egy narcisztikus bántalmazó szülőnek, apád meg hallgatólagosan beáll mellé. Mérgező szülők... van is egy ilyen című könyv, nagyon tanulságos. Szóval nem csoda, hogy így érzel, az viszont kiemel (nem csekély számú) sorstársaid közül, hogy keresed a megoldást. Csakhogy a megoldás - mint már Te is látod - nem a távolság és nem az idő. Pszichoterápiára kellene menned, ahol a pszichológus a segítségeddel tételesen feltárja azt, hogy hol taposott beléd az anyád (vagy bárki), és milyen jelenkori problémáidat köszönheted ennek. Nem tudom, hogy működik, de valahogy ezáltal az önismereti munka által teljesen visszanyerheted az önrendelkezésed. Onnantól jöhet neked anyuci bármilyen listával, kiröhögöd, nem lesz hatalmuk feletted. Mert most még van, erősen.
2020. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, az 6. sornál nem tudtam tovább olvasni. Még egy UK-s mondatot elolvastam, ezek is bőven elég szerintem.


Azt, hogy az ilyen dolgokat egy előző élet tettei miatt kiérdemeljük, vagy csak ezt a lapot osztják le nekünk egy pakliból, hit kérdése, és azt a hitet választod, amelyiket akarod. Nem is az a kérdés igazán, hogy mivel érdemelted ki, hanem az, hogy mit kezdesz azzal, amid van?


A "mivel érdemeltem ki" egy hiszti, ami nagyon destruktív dolog. Mi lenne, ha azt kérdeznéd, hogy mit tegyek, hogy továbblépjek, hogy jobbá váljon a sorsom?


Először is meg kell bocsátanod magadnak és az anyukádnak is és mindenkinek, aki ártott neked, elgondolkozni azon, hogy ezekből a dolgokból milyen értéket bírsz kiszedni, mire taníthatnak téged, miben erősödhetsz általa? És aztán engedd el, lépj tovább. Ameddig nem bocsátasz meg, addig minden egyes pofon ott ég az arcodon, és magadat mérgezed, de nem csak magadat, hanem ahogy leírtad, a környezetedet is. Anyukád is bizonyára azért mérgezett, mert őt is mérgezték, de nem tudott vele mit kezdeni. Most nálad a labda, te tudsz vele mit kezdeni, vagy továbbmérgezel?

2020. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát szar családod van ezen nem is kell gondolkodni. Az, hogy eltartanak a minimum. Nem te akartál megszületni szóval nem te kérted, hogy költsenek rád. Ők ezt vállalták. Kimenni külföldre nem volt okos ötlet szerintem, nem olyan rossz azért itt. Az emberek olyanok mint az állatok csak több eszük van. Mindenkinek máshogy fejlődik az agya. Az emberek 80% fogyatékos valamilyen szinten, mint az anyukád. valószínűleg te fejlettebb vagy valamennyivel. Ha bármi gondod van én szívesen meghallgatom és ha szeretnéd szívesen leírom a véleményemet vele kapcsolatban. De az öngyilkosságot nem javaslom mert olyan, hogy senki se szeret nincsen. Legalábbis egy ilyen szöveget elolvasok akkor már sajnállak és nem akarom, hogy tovább szenvedj. Tehát nekem fájna ha megtennéd.
2020. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Elég rossz családod van, de ennél bőven lehetne rosszabb is. Legalább anyagilag megtették érted, amit lehetett. A szappanoperákban a "főhősön" kívülálló okok miatt szokott általában katasztrófába fulladni a dolog, itt viszont a barátaid és párod elüldözésével, azért jelentős a szereped ebben. Kimentél és meg volt a lehetőséged, hogy változtass, de nem éltél vele avgyis csak időszakosan. Ez a lehetőséged még mindig van. Nem érdemelted ki semmivel, hogy ilyen vacak legyen a helyzet, de erősen rontasz rajta. Válts munkahelyet, keress valami hobbit, keress új barátokat, építsd a kapcsolatod azzal, aki még megmaradt neked. Még bőven van lehetőséged és mindegyik jobb annál, hogy ülsz a mocksodban és sajnálod magad.
2020. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Sok szülö nem tud felkesziteni gyereket az eletre.

A ritka pont az ellenkezöje, hogy valakinek olyan szülei lennenek, akik mentalisan épek es nem lelkiserültek az ö szüleik àltal.

Szinte mindenhol megy a bantalmazas a szègyenités, vagy pofozkodas es orditas.


Idealis nevelés csak a mesekben letezik mashol nem.

(Calliou mese)

2020. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan barátom akin egyszerűen nem lehet segíteni. Sajnos ő is elüldöz mindenkit maga mellől és észre se veszi.
2020. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!