Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ellentmondás-e, ha valaki jól...

Ellentmondás-e, ha valaki jól elvan egyedül, mégis időnként pl. ilyen oldalra írogat?

Figyelt kérdés

Ez nem egy hiánypótlás, ami igaziból egy másik ember társaságának a hiányát jelzi? Mert én is valahogy így vagyok. Megfelelő nyugis helyen jól érzem magam teljesen egymagam. Ugyanakkor végülis ha bármi emberi szót elolvasok virtuális felületen vagy egy könyvben, azt egy ember mondja hang nélkül.

Tehát igénybe veszem tulajdonképp valamilyen szinten egy ember társaságát?

Segíthetsz ezt nekem kibogozni, ha hasonlóképp vagy.

Magamtól nagyon nem szoktam igényelni mások társaságát, és jobban szeretek egyvalakivel vagy egynél nem sokkal több valakivel beszélni egyszerre.



2019. dec. 22. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Nincs semmi ellentmondás. Nem mindenkinek azonos a társasági igénye. Egyébként is a társasági összejöveteleket meg kell szervezni, viselkedni kell, még illik valami eszem-iszomot is rendezni, ez meg bármikor hozzáférhető, ha az ember unatkozik, vagy mások gondjai felől akar érdeklődni, netán tanácsot akar kérni valami nem életbevágó ügyben.
2019. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Végülis az is a gondolatom, hogy ez nem egy természetes módja a kommunikációnak, hanem "természetellenes". Egyfajta "csonka" kommunikáció. Lehet-e hogy meglesz az ára (következménye), hogy sokszor ezt a kényelmes módszert választom.
2019. dec. 22. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Az ember alapvetően társas lény, akkor is, ha legjobban egyedül érzi jól magát. Nem kell senkihez alkalmazkodni, nincs vita, nyugalom van. Mégis, valami módon szükség van más emberrel való kommunikációra is. Vagy egy emberi hangra legalább. Én ha egyedül vagyok otthon, bekapcsolom a tévét vagy a rádiót. Nem vagyok magányos, de néha jó egyedül lenni.
2019. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkoztam már.


De itt:

- csak olyan témáról beszélgetünk, ami engem érdekel (azt a kategóriát nyitom meg)

- akkor, amikor én akarok (lerakom a telefont és más tevékenységbe kezdek, ha unom)

- ha unom a másik szövegét, félbeszakítom (megnyomom a böngészőm vissza gombját, ha unalmas a kérdés)

- amit előttem is írtak, nem kell kimozdulni, nem kell viselkedni, nem látnak

- utazás közben nem kell tömegben lenni (nincs utazás)


Olyan élőben még nem volt, hogy engem csak a feketelyukak érdekeltek, így csak arról beszéltünk (egy példa). Ezen az oldalon meg csak beírom a szót a keresőbe.

2019. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ezt túlgondolod szerintem.

Nem ellentmondás. Mindenkinek más mennyiségű és szintű emberi kapcsolatra van igénye.

2019. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok. Nem igazán igénylem mások társaságát, a csendet és nyugalmat szeretem. Ha személyesen beszélgetek, jobban tudok úgy, hogy kettesben vagyunk, nem többen. Itt az oldalon azért jó lenni, mert kielégíti a minimális társas igényem, de akkor hagyom abba, amikor akarom, tehát van is társaság meg nincs is, mert a nyugodt körülmény továbbra is megmarad, de mégis kommunikálok valamilyen szinten.
2019. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A segítés is lehet egy ilyen motiváció

Meg amúgy szal békés , tehát békevágy is lehet csakúgy egyedül a géped előtt ülni, pihen, kikapcsol;

miközben segítesz másoknak.

Tehát ez még így többmindenkinek jó is;

Viszont unaloműzésnek is lehet jó, de pl ha unatkozik az ember, nem feltétlenül mások társaságára vágyott. Lehet, hogy pl pont attól van elfáradva, és vágyik egy kis kikapcsolódásra.

Másik dolog lehet, hogy esetleg eltereli a figyelmét a sjaát problémáiról.

2019. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*lehet,hogy valaki pont kifejezetten gyakorizni akar, tehát nem unatkozni, hanem kifejezetten ez a célja, a cél maga a Gyakorizás.
2019. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs ellentmondás.


Itt csend van, egy baráti társaság közepén viszont nincs. Ráadásul itt nem (csak) értelmetlen dolgokról megy a beszéd.


A köny meg teljesen más kategória. Te döntöd el, hogy mit olvasol. Mindenkinek nem tetszik minden könyv. A Szent Johanna Gimit olvasva én pl nem érezném jól magam.

2019. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellentmondás, hiszen nem ismerkedni, hanem segíteni jár ide és válaszolni a feltett kérdésekre.


Attól még ugyanúgy egyedül van - vagy nem -, de ez az oldal nem egy társkeri és nem az a cél, hogy "társaságban" legyél, hiszen nincs is társaság, csak kérdések és válaszok, meg egy csomó troll.

2019. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!