Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés volt amikor...

Milyen érzés volt amikor gyerekként elvertek/megfenyítettek a szüleitek? Fizikálisan és lelkileg is érdekelne? Melyik volt a rosszabb? Úgy éreztétek hogy jogos volt és beláttátok hogy megérdemeltétek, vagy igazságtalannak éreztétek?

Figyelt kérdés

Engem apukám ha szemtelen voltam, egyest kaptam az iskolában, vagy intőt, akkor elvert szíjal. Ez nagyon nagyon fájt, de mivel elötte elmagyarázta, hogy miért kell elvernie és ez az én érdekemben történik, beismertem, hogy megérdemlem és nekem a testi fájdalom volt kegyetlen, lelki nem igazán volt, de a testit is elkönyveltem annak, hogy megérdemeltem a büntetést.


Ti hogy voltatok ezzel? Titeket hogyan vertek el? Hogy zajlott le ez bennetek? Hogy raktátok "helyre" magatokban a dolgot?


2020. jan. 10. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy volt amikor gyógyszert kellet bevennem kis koromba de az istenért se tudtam lenyelni (mai napig) ezt a sima kapszula alakú gyógyszert. Akárhogy próbáltuk már folyt a könnyem de nem sikerült és csak próbálgatta lenyomni a torkomon. Hát már csak beszóltam egy baszmeget aztán azért kaptam 1 picit, de csak megmaradt bennem xD

Mai napig nem megy le semmi gyógyszer csak ha 8 részre vágom őket :P

Amúgy biztos vagyok benne, hogy gyereket nem ütünk akármit is csinál. Mindent meglehet beszélni vagy más büntetést adni neki. Akármit mondanak azért mert egyest kaptál nem verhet el. Ha szemtelen vagy akkor indokoltabb, de akkor is más módszerrel kéne élni. Egy rendes nevelés mellet a gyerek is rendes lesz.

2020. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem nem vertek meg sokszor, nem is voltam rossz gyerek.De 3 dologra emlékszem,amikor sarokba lettem térdepeltetve,mert "talán" nem fogadtam szót.A másik amikor játszottam és anyám mondta az apámnak,hogy verjen meg a dróttal,mert nem mentem ebédelni.A 3.-ik amikor elsõ osztályos voltam és rosszul olvastam egy szót és akkor is az anyám azt mondta a bátyámnak,hogy verje a fejemet az asztalba.Mai eszemmel felfogtam az anyámtól sohasem kaptam szeretetet és sem dicséretet, az ég világon semmit sem.Felnöttem szeretet nélkül,viszont én bennem annál több szeretet van, talán mert nem kaptam meg gyerekkoromban.Valahogyan nem fogtam fel,hogy megvertek és lelkileg sem viselt meg semmi sem.
2020. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Nekem jegyeim jók voltak, jól is viselkedtem mindig. Pofonokat csak akkor kaptam amikor úgy mond visszapofáztam neki :D Nem hinném, hogy számított, hogy kaptam-e vagy nem, egyszerűen csak szeretem idegesíteni az embereket, apámat is beleértve.
2020. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem azert vertek, ha ugy iteltek meg, hogy tiszteletlen voltam, vagy hirtelen felindulasbol. Apamnal meg bosszantott is a dolog, mert mar kicsikent is ugy ereztem, hogy nem jogos amit csinal, alig volt otthon, sokat jart kulfoldre dolgozni, es amikor hazajott, akkor meg allandoan talalt valami hibat, merges voltam, mert ne 3 hetente nevelgessen, amikor rajon.

Olyanert kaptam pl, hogy elmosogattam es a tanyerokat forditva raktam a szaritora. Szerintem teljesen mindegy, mert a felesleges viz igy is ugyis lefolyik es amikor ezt szovatettem, miutan leszidott, akkor kaptam 2 pofont.

Ugy ereztem, hogy nem szeretnek, hiszen akit szeretsz, azt nem bantod fizikailag. Szoval egyedul ereztem magam a csaladban, es szerintem sose fogom ezt elfelejteni.

A mi csaladunkban nem volt szeretet, nem voltak alkoholistak vagy hogy mindennap vertek volna, csak egyszeruen nem volt semmi kotelek.

2020. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10-en eve jarok kemeny kuzdosportokra nokent. Mindig lagy,kedves,nem agressziv,paucs tipusu pasikat valasztok. Ettol erzem biztonsagban magam.
2020. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!