Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretek olvasni?...

Miért nem szeretek olvasni? Mindig próbáltam, de nem köt le a regény olvasás. = ( Butának érzem magam.20f

Figyelt kérdés
Félreértések elkerülése végett, szakirodalmat angolul és magyarul is olvasok. de nekem a könyv olyan üres és nem mozgat meg bennem semmi fantáziát. Ha legalább szép képek lennének benne, festői, művészi képek, amik hozzátartoznak a történéshez.... de nem :(
2020. jan. 10. 22:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mert nem olyan típus vagy. Vagy csak eddig szarokat olvastál. Miket olvastál eddig?
2020. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért nem kötött le eleinte, mert nem a megfelelő könyvekkel kezdtem. Először fantasyt próbáltam olvasni és kiderült, hogy az nagyon nem az én világom. Viszont később más műfajok is kerültek a kezembe, amik meg hihetetlenül lekötöttek. Talán csak árról van szó, hogy még nem találtad meg a hozzád illő regényt. :) 19/L
2020. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mindenféle olyat, amit imádok filmekben. DE! Fél éve láttam Az arany iránytű címü filmet az unokahugomnál és bevallom az nagyon tetszett nekem, persze ez kicsit ciki, a koromat és a nememet tekintve. Megvan neki a folytatás könyvben és elkezdtem olvasni a hozzá kapcsolódó ​Titokzatos kés címü kötetet, ami tetszett is, de mennünk kellett mert már este 8 volt és abbahagytam. Pedig érdekelt volna.... ez volt az egyetlen alkalom, hogy tetszett egy könyv. de elég dedós könyv és nem ilyeneket szeretnék olvasni, hanem igazi művészetet...


Am, egy kötelezőt nem tudtam végig olvasni. talán 100 oldal volt a maximum miután vagy inkább bevállaltam az egyest, vagy ha volt, megnéztem filmen.

2020. jan. 10. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem dedós könyv, ha az tetszik, olvasd! Csak ne a többedik kötettel kezd, hanem az elsővel. (Jelen esetben az Északi fény az első, de a film után megjelent Arany iránytű címen is.)

Sőt, bár gyerekről szól, de alapvetően fantasy, csak másodsorban ifjúsági könyv (nem gyerekkönyv, nem ugyanaz a kettő!). És minden idők száz legjobb regénye közt tartják számon, szóval nyugodtan olvasd felnőtt fejjel is. :)

10 évvel idősebb vagyok nálad, de nekem amolyan "bűnös élvezet" a young adult, a fiatal felnőtteknek/idősebb kamaszoknak szóló könyvek. Ezek a pörgős stílus miatt olvastatják magukat, jól lehet velük haladni.


Szóval én azt mondom, még nem találtad meg a neked való könyveket. Egy biztos, olvasni sosem ciki, legyen bármilyen műfaj, ne higgy annak, aki mást mond. ;)

2020. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, de én ezt másként érzem. Én nem akarok más lenni, deviáns lenni. Azért szeretnék olvasni hogy műveltebb és okosabb legyek. Nem most akarok felnőtt férfiként elkezdeni gyerekregényeket olvasni. Utána olvastam és a célközönség az ifjuság... és hát valljuk be, egy nagy mese. Moziban oké, vagy Tv-ben a látvány miatt, de olvasni SZÁMOMRA nem annyira.
2020. jan. 10. 23:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan típus vagy aki nem szeret olvasni.De pl.Filmeket szereted-e? Rengeteg film könyv alapján van megrendezve.Próbálj olyan könyvet olvasni amiből film készült,vagy olyat amiről tudod hogy kb tetszeni fog.PL.Te szereted a fantazyt,a romantikát,az izgalmat.Bumm.Sarah J.Maas
2020. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, pont ezért nem szeretsz olvasni, mert valami elvont kötelességet látsz bele. Ez álszent, mesterkélt stílus, és nem teszel jót vele magadnak. Mondhatod, hogy te csak szépirodalmat olvasol, te csak díjazott könyveket választasz, de mire mész vele, ha nem élvezed?


Minden, amit elolvasunk, hozzánk tesz. A szórakoztató irodalom is. Akkor is, ha fantasy, h horror, ha ifjúsági. Minden könyv tanít, minden könyv fejleszti a szókincsedet, a kifejezési módodat.

Az Úr sötét anyagai sorozat (az Északi fény és folytatásai) például egy igen komoly valláskritika - nem véletlenül nem készültek el a film folytatásai. Komoly témákat feszeget annak ellenére, hogy egy kislány a főszereplője, tehát tanulhatsz belőle.


De oké, nem akarod. Akkor induljunk ki abból, hogy az író stílusa tetszett. Pullmannak több könyve van, pl Rubin és füst és folytatásai. Az kevésbé fantasy, inkább történelmi kalandregény.

2020. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A regényolvasás engem se köt le. De filmeket se igazán nézek. Én megvagyok sztorik nélkül.
2020. jan. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező,menj be a könyvtárba, kérj segítséget és keresgélj.

A te fejedben komoly probléma van, ha azt hiszed, hogy ciki, ha egy ifjúsági regényt elolvasol 20 évesen. Agyilag még éretlen vagy a gondolkodásmód miatt.

Láttad a Vaják című sorozatot? Na, az is nálunk a könyvtárban a gyerekkönyvtári részlegben van. Rengeteg klassz könyv van a könyvtárban.

Akkor olvasd el Kingtől az Az című könyvet.

2020. jan. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem novellákkal kellene kezdened. Hemingway. Egyszerű nyelvezet, párbeszédek tőmondatokból. Mégis egy egész világ bontakozik ki a szavak mögött.


Itt vannak még novelláskötetek: [link] mindegyik egy-egy gyöngyszem. Ne csak a cselekményt figyeld, hanem ahogy belehelyez téged az író egy-egy korba, helyzetbe.

Ismerek olyat, akinek annyira megerőltető az olvasás, hogy nem alakulnak ki a képek a fejében. Szerintem fejleszthető.

2020. jan. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!