Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent férfiként bátornak...

Mit jelent férfiként bátornak lenni? Egyik kollégám állítja magáról hogy ő az. Mindenkivel kötekszik, verekedni akar. Én inkább bátornak tartok egy olyan embert aki pl. megpróbált átszökni a vasfüggönyön, vagy aki semmi nélkül indult el a világba.

Figyelt kérdés
2020. jan. 11. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A kollégád agresszív és nem bátor.

Bátor az, aki pl. ki mer állni több ezres tömeg elé előadást vagy beszédet mondani, és az illető nem közszereplő.

Bátor az, aki ki mer állni saját magáért.

Bátor az, aki nem provokálja ki az agressziót.

2020. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A kollégád nem bátor, hanem egy primitív, agresszív barom, aki nyilván nála gyengébbekbe köt bele, mert egy vele egy szinten levővel, vagy erősebbel nem merne kötözködni, mert kinézne neki egy alapos verés. Kicsit sem bátor.

Régen ezeket krakélereknek nevezték.

A te definíciód jár közelebb a bátorsághoz.

2020. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Én sem azt tartom bátornak aki mindenkibe belekötekedik és kész belemenni egy verekedésbe. Ez oké hogy valamilyen szinten bátor húzás mert nem fél attól ha széjjel verik. De az igazi bátorság szerintem nem ez. Én inkább azt tartom bátornak aki képes veszélyes helyekre elmenni ahol fegyveres harcok zajlanak kb olyan szintű helyekre gondolok, vagy beáll a hadseregbe és kész elmenni egy háborúba. Ha átlag szinten nézzük az az igazán bátor aki egy lángoló épületbe képes bemenni csak azért hogy egy ember vagy állat életét megmentse, vagy egy süllyedő hajón nem menekül el rögtön hanem segít másoknak a menekülésben, illetve mentésben.

A vasfüggönyön való átszökés amit írtál kérdező ahhoz is kellett egy fajta bátorság, de én azt már inkább őrültségnek nevezném mert amit nekem meséltek, főleg 2 rokonom is akik ott voltak határőrök anno, ők pontosan tudták hogy ott mi zajlik és mivel jár ha valaki olyan jár ott akinek semmi keresnivalója. Nem bántak gyengéden azzal akit sumákoláson kaptak a környéken a vasfüggöny után még kilométerek tartoztak a magyar államterületéhez ahol csak a határőrség katonái lehettek szolgálati időben persze. Aki civilként ott járt ahhoz kellett bátorság mert bukta esetén szívott kegyetlenül.

2020. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Bátor szerintem aki egy számára fontos ügyért küzd, akkor is ha fél, kockázatos stb..

Aki a verekedésre büszke egy primitìv szánalmas szar. Mint valami iq light kocsmatöltelék

2020. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmi nélkül indult el?

Meg szép h elindult hiszen nem volt semmije ami ott tartsa!

Nem bátorság kellett hozza hanem pont az ellenkezője h elinduljon!

Egy politikai menekült!

És tudod h mert verekszik és tűnik bátornak? Mert most sincs semmije és nincs mit veszítenie! Ez nem bátor hanem egy megkeseredett orángután!

2020. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
A verekedésnek semmi köze a bátorsághoz, - akár hogyan is jössz ki belőle. Eléggé furcsa lehet olvasni, de az én véleményem szerint a bátorság a félelem legyőzésének képessége. Nem egyenlő a vakmerőséggel, esztelenséggel!
2020. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Az a bátor, aki annak ellenére megtesz valamit, hogy fél tőle. Aki már rutinból kötekedik, az nem bátor csak egy tahó.
2020. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!