Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra visszataszító...

Számotokra visszataszító viselkedés ha az ember a szobában eszik és nem a konyhában/étkezdében?

Figyelt kérdés

Egyébként én vagyok ilyen, állandóan mindent behordok a szobámba és a tv előtt eszem... Így tudok enni a legkényelmesebben. Ha családi összejövetel van, alig bírok letuszkolni 1 tányér levest meg 1 szelet rántott húst. Ha a szobámba ehetek akkor ez 2 tányér levest és 6 szelet húst jelent😀

Viszont páran mondták, hogy ha ők lennének a szüleim olyat lekevernének, hogy egy hétig nem térnék magamhoz, meghogy addig éheztetnének akkor amíg annyira meg nem éhezek, hogy megeszem az étkezdében.

Ez valóban ennyire negatív tulajdonság lenne, hogy valaki a szobájában eszik?



2020. jan. 11. 19:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem negatív tulajdonság semmi baj nincs vele én is a szobámba szoktam enni és aki még azt mondta hogy ezért lepofozna az meg hülye 🤣
2020. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj.
2020. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem tekintem visszataszítónak, de nem is helyeslem. Egyrészt magadban többet zabálsz, főleg a TV előtt, másrészt teljesen kivonod magad a családi életből. A közös étkezések és az étkezések alatti beszélgetés, az egyrmásra odafigyelés, a napi események elbeszélése stb. igen fontosak lennének egy normál, jól működő családban.


Ps: Nekem negatívabb az, hogy a GYK-n elterjedtek az ostobaságot jelző idióta kis szmájlik, és a pocsék, trehány "telós" helyesírás.

2020. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk nagyon fontos,hogy meglegyen a napi egyszeri asztalnál együtt evés. Azon felül mindneki ott eszik,ahol jól esik. De kultúráltan,tálcával, szalvétával és a mosatlant utána azonnal a mosogatógépbe téve. Az 5 éves is betartja. Gondolom egy normális családban nem katasztrófa az a fél óra,amit egymással eltölt az ember. Beszélgetve...


Ha a szobádbante ilyen embertelen mennyiségű ennivalót eszel,az azért van,mert közben géppel tv-vel stb tereled a figyelemed. Becsapod az agyad és a gyomrod is,ami hosszú távon nem lesz jó.

2020. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, mi ez az evés közbeni pofázás mánia. Már felnőtt vagyok, de mi otthon tudtunk kaja nélkül beszélgetni egymással. Csak leültünk, és beszéltünk, nem kellett közben csammogni.


Az is úgy zavar, hogy a munkahelyen ennék szépen csendben, kérdeznek valamit, válaszolok, "micsoda?", mert nem hallotta; én pont bekaptam egy falatot, és rágnám, de pofázni kell, mert "mi? mi? mi?". Ha meg tele szájjal elismétlem, ugyanúgy nem érti, és a 10 perces evésből lesz egy félórás stresszes pofázás.

2020. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a vendégek előtt is tudok enni, nincs bajom a vendégekkel. Azért szoktam a szobámban enni, mert valamit nézek és kényelmesebb laptopról, mint telefonról stb. Én a neten videókozok, mások tévét néznek vagy rádióznak, mindekettő van a konyhában. Ha szól bármelyik, nem videózhatok, mert az egyik hangja elnyomja a másikat. Vagy éppen azért jövök be, hogy ne zavarjam a másikat tévénézés közben. Szerintem nincs baj azzal, ha valaki a szobában eszik, azonban félek, lesznek olyan hozzászólások is, akik főbenjáró bűnnek tekintik, pl. a morzsa miatt. Én levest, másodikfélét, zsemlét, mindent behordok, ha a szobámban eszek, de azért nem mindennapos. Szemben a konyha, 3 méter a távolság, nem kell a házat megkerülni hozzá.
2020. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat 🙂

Ezek szerint még sincs vele semmi probléma 😀


Mi csak hétvégente ülünk asztalhoz a családdal de mi nem nagyon szólunk egymáshoz😅 Muterom meg néha faterom beszélnek valamiről, de én megeszem egy hang nélkül a kajámat, megiszom szintén hang nélkül a kávémat aztán megyek a dolgomra😀

Én nagyon nem igénylem ezt, hogy beszélgessek a családommal, néha ha rám jön csacsogok valamit, de ez a mindennapi kibeszélő show nem megy nálunk. Pont ma reggel ébresztett fel faterom nagy meglepetésemre, hogy munka van, csináljuk, gyerünk gyerünk. Aztán én meg érthetetlen fejjel néztem, hogy mi van? Milyen munka? Én nem is tudtam semmiről. Erre ő annyit mondott, hogy egész héten erről beszéltünk, hogy ma dolgozunk. Jaa, mondom az úgy oké. 😂

2020. jan. 11. 19:42
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki akkor egyen, amikor éhes, és ott ahol akar. Sztem nem baj ha valakinek undorító a szobája. Fontosabb, hogy magát ne hagyja el. Mosson fogat, meg ilyenek. Ha vki a tükörbe nézve nem hányja el magát, akkor valószínűbb, h a szobáját is tisztábban tartja majd.


Ha valaki családi ebédekre, meg tiszta szobára kényszeríti a gyerekét, akkor az lehet h stréber lesz, meg bérrabszolga, mert megtanulja, h azt kell csinálnia, amit mások mondanak neki.

2020. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk nappaliban van tv, apa szokott csak néha elötte "tàbort verni (a csalàdunkban amugy nincs vacsora meg közös étkezések max hètvégente, de apànak ugye munka utàn muszàj normàlisan ennie)szoval en oda szoktam ülni mellé es olyan jolesik vele enni puha kanapén tv vel(kplönben egyedül enne)

Kb ennyi is a kapcsolatom apàval alig van mindenki otthon melo/suli, hétvégén baràtokhoz lépek.

Szerintem nekem ezek a közös kajàk lesznek az örök emlékeim rola felnöve ebböl a korbol, szoval most leszamitva a kisgyerekkori emlékeket.

2020. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam a szobámban enni.Fordítottan sem zavarna ha valaki a szobában enne, nyilván arra, hogy ne morzsáljon meg ne egyen le dolgokat alap, hogy odafigyelünk.

Az 5-ös válaszolóval pedig teljes mértékben egyetértek,ugyanígy vagyok ha evés közben beszélni kell :D

2020. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!