Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy valaki...

Miért van az hogy valaki sminkel, parfümöt locsol magára de alapvető higiéniai dolgokban meg igénytelen? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Pl.az egyik kolléganőm aki a főnöknőm is.Arcra púder,smink,parfümözi magát .A napokban viszont bűzlött az izzadságtól.Vele osztom a szekrényt és napok óta izzadság szagot érzek.Gondolom elfogyott a parfüm vagy idővel válik láthatóvá valaki igénytelensége.Pl.a wc-t is volt hogy nem húzta le,a papir is benne maradt. Magas sarkú csizma alá kiritkult sportos zoknit húz fel.Van hogy megfeledkezik magáról és csámcsogva eszik.Ha ő mos fel mire a végére ér össze is járkálja,de jól van úgy.Amikor fogorvoshoz ment azt mondta nem hozott fogkefét de azért nem vesz a boltban jó lesz a rágó is,pedig van pénze.A hiányzó fogak pótlását is elodázza.Amit mutat nincs teljesen összhangban azzal ahogy cselekszik.Magas szakképesítéssel rendelkező ,intelligens nőről van szó.

2020. jan. 12. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem amikor épített pillára van pénz de a fogai rohadnak és az valahogy nem zavarja őt.
2020. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Garnier tanácsa: törődj magaddal! ;)
2020. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es:magammal törődök de ezt másoknak is elkell tűrni pl.az izzadságszagú egyenruhát.Meg az ilyen emberek azokat szólják meg akik nem sminkelnek,nem.veszik meg a trendi cuccokat,amott meg lehet sokkal tisztábbak,precízebbek tőlük.

Ami még a legjobb,hogy a konyharész a személyzet toalettjében van berendezve.

2020. jan. 12. 10:33
 4/10 anonim válasza:
100%
Az emberek nagy része valóban igénytelen. Amit leírtál abból az látszik, hogy csak a környezete miatt erőlteti magára az igényesség alcajat(smink,parfüm) de ami kevésbé látványos(zokni, izzadtsag) azzal nem törődik. Nem biztos, hogy ez baj, de akár lelki okok is allhatnak a háttérben, ami miatt nem törődik magával.
2020. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es igen igazad lehet bármi állhat a háttérben. Csak az furcsa,hogy pl.sminkre van idő, lefürdeni,izzadsággatlot magunkra kenni meg nincs.Akkor már jobb lenne a fordított sorrend a sminkelési időt az alapvető higiéniára fordítani azzal valaki jobban rendbe van tartva mint a külső mázzal.Ezt így látom.
2020. jan. 12. 10:41
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Sok ember van, aki kifelé mutatja az ápoltságot és igényességet, de amúgy nem igényes és nem ápolt. Nekem is volt lakótársam olyan, hogy sminkelt, szépen öltözködött, fújta a parfümöt orrvérzésig, a szobája meg egy putri volt, üres pizzásdobozokkal meg mosatlan ruhákkal a földön.


Szerintem ezek durvább dolgok, mint az, hogy szerinted nem megfelelő zoknit húzott egy cipő alá :DDD Én se nézem, milyen zoknit veszek fel, mert csak én tudok róla.


Egyébként meg mindenkinek más prioritásai vannak az életben, nem feltétlen kell azt másoknak is megértenie, hogy miért.

2020. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Ismerős a helyzet: nálunk is van egy okos nő, de arra nem figyel, hogy ne szürcsölve igyon. Mivel sokaknak a 2. otthona a munkahelye, így elkényelmesednek, nem figyelnek ilyesmikre.
2020. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A zokni alegkisebb gond :-) ezt ő maga mondta viccből,hogy nem a legjobban megy az a azokni acsizmájához.Nagyobb gond az izzadság meg az hogy a felszínre időt szakítanak ezek az emberek,de hogy az mit takar az mármellékes számunkra.Pedig pont azt kellene korrigálni pl. ha lefürdik,utána izzadsággátlót ken magára, testápolót használ azzal megelőzi a bűzös izzadást,de ha már leizzadtam és fújom magam azzal már nem segítek sőt a parfüm keveredik az izzadság szaggal és az nagyon finom kombináció, a másik meg azt szagolgatja mellettünk.Ráadásul a ruha is beszedi és ha azt a ruhát másnap is használja vagy mint az egyenruha esetében bent áll a szekrényben amit oszt másokkal ott is terjednek a kellemetlen illatok.Nem beszélve arról, hogy azt az egyenruhát fel is húzza és akik kapcsolatba kerülnek vele mind érzik a kellemetlen izzadságszagot.
2020. jan. 12. 11:15
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es: van benne valami,hogy a munkahely a 2.otthon is lehet.Valószínűleg ő otthon ilyen és elkezdett itt is így viselkedni.A valódi egyéniségét senki se tudja huzamosabb ideig palástolni. Vagy megszoksz vagy megszöksz :-)
2020. jan. 12. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez a "zonkit ugysem látja senki"dolog...😁

Engem úgy nevelt édesanyám,hogy még a zoknim és a bugyim legyen rendben,ne agyonmosott,ne szakadt,mert nem tudhatom mikor kell orvoshoz menni esetleg s.o.s és ne kelljen már szégyenkeznem. Ezt tartom is. A tisztálkodás(rendes tisztálkodás) alap. Ha valamibe beleizzadnék,egyértelműen mosás,nem fogom senkivel szagoltatni az izzadt,büdös ruhát.Mondjuk mosásnál alap a fertőtlenítős mosószeradalék (sanytol) Ezután a szárítógép még megteszi a maga dolgát . Itthon konkrétan a konyhapulton is műteni lehetne,de a lakás többi pontján is. Utálom a koszt,rendetlenséget,kellemetlen szagokat.

Rosszul vagyok,amikor pl. reggel 8-kor a szembejövő miniszoknyás cicababa olyan izzadságszagot húz maga után,hogy feltöri a betont(több napos szag) . Időseknél ugye már előfordul pisiszag,ugye az inkontinencia..meg drága is a betét vagy pelenka,velük elnézőbb vagyok,de egy fiatallal szemben ,aki egyébként márkás cuccokban jár,vagy nőknél akiken 1 komplett divatbemutatónyi smink van,már nem tudom elnézni. Ugyanez a helyzet a mosdó használat utáni kézmosás kihagyásával is.

2020. jan. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!