Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy énem amit soha nem...

Van egy énem amit soha nem mertem megmutatni?

Figyelt kérdés

Jófiú vagyok, udvarias férfi. Visszahúzódó. Viszont mindig is menő szerettem volna lenni. Titkon sokat álmodozok, hogy menő vagyok, hogy szeretnek az emberek. Van egy jó autóm, jó állásom. Amikor nem látnak az ismerőseim és beülök az autómba, elmegyek valahova akkor teljesen máshogy viselkedek. Az élet császárának érzem magam kicsit. Voltam Miamiban nyáron 10 napot, akkor is teljesen más voltam. Egyáltalán nem voltam visszahúzódó, szégyellős.

Az ismerőseim, családtagok előtt egyáltalán nem merek ilyen lenni. Mindig jófiúként viselkedek. Ha “kiszabadulok” akkor meg úgy amilyen szeretnék lenni.

Valószínűleg azért lehet, mert apám mindig elvert gyerekkoromban, amikor kicsit is vagánykodtam. Pl vettem egy akkoriban menő-stílusos pilóta napszemüveget, abban vagánykodtam, de amikor apám meglátott benne jól elvert, hogy az ő fia nem viselkedhet így. Cigizésen és alkohol iváson is rajtakapott, akkor is összevert. Azóta nem is csinálom egyiket sem.

Hogyan lehetnék egyszer összhangban önmagammal? Adjak fel mindent, szakítsam meg mindenkivel a kapcsolatot, kezdjek új életet? Egyébként milyen tulajdonság ez? Hogy nevezik? Másnak is van ilyen?


2020. jan. 13. 16:39
 1/5 thinktank válasza:
100%

van ilyen, szerep-énnek nevezik. szerintem tuti, hogy apád miatt alakult ki. amikor magadat adtad, azt megbüntette, ezért felvettél egy szerepet, ami megvédett. Csak most ugye nehéz levtkőzni a szerepet


ezt a könyvet olvasd el a témában: Lindsay C. Gibson -Érzelmileg éretlen szülők felnőtt gyerekei


Szerintem próbálj meg az ismerőseid előtt fokozatosan mind inkább önmagad lenni. Lehet, hogy lesznek negativ reakciók, de ezzel meg tudsz küzdeni. De szerintem a többség el fog fogadni.


Lehet, hogy valaki elutasit. De szerintem sokkal jobb olyanokkal körül venni magad, akik önmagadért szeretnek, mint akik miatt egy szerepet kell játszanod.


Szülőknél laksz, függsz tőlük? Ha igen, akkor ez nehéz téma.


Ha nem, akkor sem egyszerű, de lehet megéri saját magad adni neki.

2020. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazad van mindenben! Tuti, hogy apám miatt alakult ez ki. Nem élek a szüleimmel de rámragadt a külön életemben is ez a viselkedés. Ezt szokták meg tőlem, így ezt adom.
2020. jan. 23. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"ezt szokták meg tőlem"


Hány éves vagy?...


Legyen tököd ha önálló életed van már.

2020. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
25-30 között vagyok már sajnos.
2020. jan. 27. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy öreg olyan változásra, amit fentebb jó szívvel ajánlottak. Fogadd el!
2020. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!