Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az àruhàzban mikor bevàsàro...

Ha az àruhàzban mikor bevàsàrolok a biztonsàgi ör megvàdol hogy loptam akkor köteles vagyok megmutatni neki mindent amit kér?

Figyelt kérdés
Tegyük fel azt àllitja làtta én loptam. Természetesen nem mutattok meg neki semmit. Mi történne?? Egyszerüen csak kijövök mert nem loptam?? Vsgy egy ilyen esetben mi lenne az eljàràs?? Fogva tarthatnak??

2019. aug. 10. 08:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szóval csak úgy làtta hogy loptam, esetleg kameràt visszanézik?? De nekem kötelességem e azt az egészet kivàrni mikor én tudom hogy semmit nem loptam el.
2019. aug. 10. 08:21
 2/16 A kérdező kommentje:
???
2019. aug. 10. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:
99%

Minden vitás esetben van 2 egymásnak ellentmondó állítás.

Na ezt kell így vagy úgy tisztázni.

Ekkor kéri a biztonsági, hogy rakd ki a táskád és a zsebeid tartalmát. Ő első körben nem fogja Neked a kamera felvételt mutogatni.

Ha erre nem vagy hajlandó, akkor kéri, várd meg a rendőri intézkedést.

Ennyi..

2019. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Visszatart, amíg kiérkezik a rendőrség. Joga van rá.
2019. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Az őr nem alkalmazhat erőszakot. Nem fogja kitépni a táskát a kezedből, nem fog lelőni az utcán. Viszont ha nem pakolod ki a táskádat és elsétálsz, akkor kihívja a rendőröket, akik már megállíthatnak. Ha tovább ballagsz, akkor a zsaruk már alkalmazhatnak erőszakot.
2019. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehetsz el. Gondolj a fordított esetre, amikor valaki tényleg lop. Ha nem tartanák fel, az összes tolvaj fogná és hazasétálhatna azzal az indokkal, hogy "ő nem lopott, biztos csak félrenézték", és persze nem mutat meg semmit. Jogosnak éreznéd, hogy ezt megteheti? Nyilván nem, így te sem hagyhatod el a helyet, ha úgy látták hogy loptál, és nem tisztázódik a dolog.

Az együttműködés megtagadása amúgy a legrosszabb egy ilyen helyzetben. Aki nem csinált semmi rosszat, nincs takargatnivalója sem. Ha befeszülsz, egészen máshogy fognak hozzád állni, és az eljárás hossza is sokszorosára nő, ha meg kell várni a rendőröket, ahelyett hogy kipakolnád a dolgaidat, látják hogy nincs nálad kifizetetlen termék, és mehetsz is.

2019. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így volna, sok perverz alak volna ám a biztonságiak között...


Na de komolyan. Nem vagy köteles neki megmutatni semmit, viszont ha ezt választod, akkor tolsz ki magaddal igazán. Ugyanis ebben az esetben bekísér az őrszobába (ezt nem tagadhatod meg), és jó esetben másodszor is megkér arra, hogy rámolj ki. Ha ezt is elutasítod, járőrt fog hívni, aki már nem kérni fog, hanem utasítani, amit ha megtagadsz, jön a motozás. Ha még mindig ellenkezel, akkor a rendőröknek megmutatják a felvételeket (már ha eddig nem tették még meg), akik ezután előállítanak, tehát irány a rendőrség.


Összefoglalva a dolgot, a legjobb ha ott helyben megmutatod amit kérnek. Neked is egyszerűbb, nekik is, és sokkal kevésbé megalázó ahhoz képest, mintha bekísérnének.

2019. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles a biztonsági őrnek megmutatni a táskád, de ez elég logikátlan döntés. Előbb utóbb úgyis meg fogja nézni valaki a táskád, ha más nem akkor a rendőrök (ha nekik se vagy hajlandó megmutatni akkor meg csak magadat szívatod meg elég durván). Ezzel a makacssággal húzod a saját idődet meg mindenki más idejét is. A biztonsági őr csak a munkáját végzi, nem azért van ott, hogy aznap téged személyesen megszívasson egy ilyennel, neki se kellemesebb ez mint neked. Kipakolsz neki a pultra, átnézi a dolgaidat, visszapakolsz, mész isten hírével. Fél perc az egész. Már ha ezt választod, nem pedig azt, hogy órákig meg vagy sértődve, hogy te ugyan nem loptál, de nem bizonyítod.
2019. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:
43%
Simán visszatarthat az őr, akár erőszakkal is ha ellenállsz, és rádhívja a rendőröket. Viszont ha nem loptál, akkor meg lehet szívatni.
2019. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 qkker1 ***** válasza:
34%

"jön a motozás."


Azt már csak orvos végezheti, különösen indokolt esetben, mivel ez már testüreg-vizsgálat.

Helyszínen a rendőr csak ruházat- és csomagátvizsgálást tart.

2019. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!