Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Albérlet vagy mamahotel?

Albérlet vagy mamahotel?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy van egy kisebb megtakarításom (1.700 000) és felmerült a kérdés, hogy mi lenne, ha elköltöznék. Ha elköltöznék, akkor ez az összeg szépen kirepülne a zsebből, de viszonylag nyugodt, korlátlan életem lenne. Ha meg élvezem tovább a mamahotel "szépségeit", akkor félre tudok tenni, amire talán 1-2 év múlva adnak egy vállalható lakáshitelt. Nem tudok dönteni, segítsetek, kérlek.


23/F



2020. jan. 15. 09:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha valoban onerod lesz par ev mulva akkor nyilvan az.
2020. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű mamahotel.

5 év,és hitelt sem kell felvenned.

Elvileg most fognak visszaesni az ingatlanárak,érdemes várni rá.


Persze tudom ez nagyon soknak tűnik most,de hidd el sokan még 30 felett is otthon vannak.

Te viszont,ha most türelmes vagy,megalapozhatod az életed,úgy,hogy nem fog 50 éves korodig a nyakadon lenni tartozás.

2020. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Reménytelen vagy, ha hitelben gondolkodsz....


Egyébiránt a mamahotelra voksolok.

2020. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
1.700.000 HUF az manapság édeskevés kb. mindenre. Gyűjtögess még szorgalmasan.
2020. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A mamahotel-beli körülményektől és az igényiedtől függ. Illetve attól is, hogy a keresetedből fenn tudud-e tartani az albérletet. Ha csak a megtakarított pénzedből, akkor marad a mamahotel, idővel úgy is visszakerülsz.
2020. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Maradj otthon és gyűjtögess. Azt, hogy ki mit mond a "mamahotelre", ignoráld.
2020. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Miért lenne reménytelen az, aki hitelben gondolkozik? :D Akkor az emberek jelentős része reménytelen sajnos.


Egyébként akinek rendesek a szülei, és tényleg nem zavar otthon, az mindenképp maradjon inkább mamahotelben.


Én akkor javasolnám az albit, ha áldatlan állapotok uralkodnának otthon (pl. alkesz szülő, családon belüli bántalmazás, ilyesmik), vagy ha messzire költöznél. Például gyakran albisok azok is, akik vidékről felköltöznek Pestre az egyetem miatt.

2020. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Én maradnék otthon és gyűjtenék. Főleg így, hogy van már valamennyi pénzed és reális, hogy néhány éven belül meglegyen egy normális önerő.

Fiatal vagy még nagyon. Egyáltalán nem gáz, hogy otthon élsz.

2020. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, leszögezem, hogy én vagyok az az ember, aki pár éve még mindenkit megvetett, aki felnőttként a szüleivel él.

DE.

Azóta egyszerűen annyit változott a helyzet, hogy ma már azt mondom, hülye az, aki albérletbe megy, amíg más lehetősége is van. Sajnos, valakinek nincs más választása - pl. én képtelen lettem volna otthon élni, a szüleim még 40 évesen is beosztanák minden percemet, ellentmondani pedig nem lehet, mert akkor apám beledöngöl a földbe...szóval egyértelmű, hogy én nem maradnék otthon.

De akinek normális szülei vannak, és pláne még ennyire fiatal, mint a kérdező, az ne csessze el a nehezen megkeresett pénzt albérletre, hanem inkább gyűjtögessen és vegyen sajátot.

Persze, gáz a hitel, de az albérletnél gázabb dolog nem létezik.

Ha hitelre vesz ingatlant a kérdező, és rossz helyzetbe kerül, még mindig megteheti, hogy kiad egy szobát. (ha nem 1 szobás a kecó) és máris van plusz pénz.

2020. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk is áldatlan állapotok uralkodnak otthon, ahogy az egyik válaszoló fogalmazott. Ezért is merült fel bennem a kérdés.
2020. jan. 15. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!