Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket néztek már le azért,...

Titeket néztek már le azért, mert egészségesen esztek?

Figyelt kérdés

8 hónapja kezdtem el az egészséges életmódot, fogytam 8 kilót (ezzel minden felesleget le is adtam) rendesen alszom, edzem, étkezem, nem iszom, nem dohányzom (utolsó kettőt soha nem is tettem) ez szinte mindent rendbe tett, fitt vagyok,vékony, szebb a bőröm, a hajam,több az energiám, jobb a kedvem, teherbírásom, és mintha a dolgokra is jobban tudnék koncentrálni.

Viszont ezek miatt kiközösítenek a munkahelyemen, folyton megy a gúnyolódás, a megjegyzések arról, hogy miket eszem, folyton mondják, hogy "el ne késs az edzőteremből" meg mindig belebámulnak a kajámba szünetben, múltkor azt is hallottam amikor az egyik öregasszony mondta a másiknak, hogy "képzeld még cukrot sem tesz a kávéba" szóval, amit nem értek, hogy miért divat egészségtelenül élni.

Nektek volt ilyen tapasztalatotok, amikor átálltatok? 20/L



2020. jan. 20. 20:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%

Kicsit talán, de inkább a hátráltatás volt a jellemző.

Lenézős sztorim pl. az volt, hogy az egyik durván túlsúlyos és beteges munkatársam próbált nekem életvezetési tanácsokat adni, hogy ne járjak kondiba, ne egyek ezt és azt, hanem egyek pörköltet, pacalt meg ilyesmiket, mert az kell az embernek, a kondiba meg csak a majmok járnak...

Ami jobban zavart, az tényleg a hátráltatás. Pl. családban, hogy ne csak mindig ugyanazt egyem, hanem egyek ilyet és olyat, mert az a változatos táplálkozás és így próbáltak rám nyomni olyan kajákat, amiket nem is kívántam és egészségtelenebbek voltak. De, az is zavart, ha pl. a barátnőmmel elugrottunk gyorskajáldába, ahol én csak egy kis csirkehúst kértem, de ő próbálta rám tukmálni a többi kaját is.

A kávés sztoridról meg az ugrott be, hogy nekiálltam a teámat cukor nélkül inni és jó páran meglepődtek, hogy miért nincs benne. Mert a teába KELL a cukor.

Szerintem ne foglalkozz velük. Majd megunják. És gratula az eredményeidhez!

2020. jan. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%
2 éve emésztési problémák, állandó hasfájás miatt váltottam. Nem igazán eszek pékárut, ha még is, mert annyira megkívánom, rosszul vagyok tőle órákig, úgyhogy utólag mindig megbánom. Cukrot sem eszek azóta, nem is tartunk itthon. A munkahelyemen már fel sem tűnik senkinek, hogy mit mivel iszok, vagy éppen nem iszok, vagy eszek. Még néha egy-egy új ember rácsodálkozik, hogy "nem eszel hozzá kenyeret?", de a legtöbb kollégám már hozzászokott, hogy sok a zöld a tányéromon, kenyér meg semmi. Nem éhezek, sőt... többnyire amit megkívánok, azt meg is eszem. Az más kérdés, hogy már általában nem a pizzát meg a kakaós csigát kívánom meg. Megjegyzem én ebben sem látok problémát. Ha a baráti társaságunk átjön és rendelünk egy pizzát, én is bűntudat nélkül megeszek egy szeletet. Ebben is a mértéket látom fontosnak.
2020. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!